Horor / Thriller

USA / Nizozemsko, 2003, 103 min

• tron

Tak toto mi dalo zabrať. Veľmi hlúpe (a zbytočné) pokračovanie snímky, ktorá sa mi páčila a keď som z nej išiel z kina, prial som si dvojku. Ale to, čo ešte pred pár rokmi vyzeralo ako začiatok sľubnej hororovej ságy pre mladú generáciu á la PIATOK TRINASTEHO, je odrazu typický príklad zlého hororového pokračovania. Partia futbalistov, profesorov a roztlieskavačiek sedí v pokazenom autobuse a lietajúca opacha ich z neho vyťahuje ako hrášok z konzervy... Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/372/(5.12.2004)

• Gilmour93

Ray Wise s muškou japonského velrybáře obklopen mladistvými "herci", které snad doopravdy pomocí jednoduchého dětského rozpočítadla vybrali při univerzitním zápase v basketbalu a proti nim starý známý Creeper - strašák do zelí, pardon, kukuřice a fosilní Batman s raketovým startem v jednom. V duchu nevalné druhé poloviny jedničky pokračuje Salva nerušeně dál. Před třetím dílem si dejte, pane režisére, klidně pauzu 23 let. Plus mínus nějaký ten den. Budu tam na vás s harpunou čekat..(13.10.2009)

Tak jsem asi jedna z mála komu to nepřišlo, jako úplně stupidní horor s ubohejma hercema a špatným scénařem, už jsem viděla daleko horší horory. Ve dvojce dostal Jeepers Creepers daleko víc prostoru a můžeme si počkat dalších 23 let na jeho odvetu.(22.8.2008)

• kOCOUR

Dvakrát jsem se smíchy málem složil (to když postava řekla devětkrát během dvou minut "Dostaň nás od toho autobusu!", to druhé už si nepamatuji a to je 30 minut po projekci) a jednou skutečně k smrti vyděsil při pohledu na hodinky. Tajmená atmosféra první poloviny jedničky je PRYČ a zbyl jen ubohý salátový výzvratek v klobouku, který je tím méně děsivý, čím více vystrkuje zuby a létá upevněný na lanech. Postav je tolik, že než si stačíte zjistit, jak se jmenují, umřou, je vám naprosto lhostejný jejich osud a i ty potenciálně zajímavější se stávají obětí scénárstické demence. Moderní trendy vyvražďovaček prožily revoluci, kterou jsem tak docela nepostřehl, ale udála se, protože jinak si neumím vysvětlit, proč vznikají plochá žánrová znásilnění typu Halloween Resurrection či toto veledílko, o jehož kopii bych si neopřel ani kolo. Více přemýšlení, tužší atmosféra, méně postav a apoň náznak děje... copak je to TAK složité?(11.11.2003)

• Psema

Tohle mě bude strašit hodně dlouho, ale bohužel ne atmosférou, ale kvalitou zpracování, která je naprosto nulová. Musim uznat, že jsem se takhle dobře nezasmál hodně dlouho. Dvě scény si pamatuju do dneška. 1) Pomrknutí Creepera na cestující autobusu ve stylu "ty půjdeš". 2) Když Creeperovi vyrostla druhá hlava. Very funny, jenže to tak nějak nezapadá do koncepce Horor. :) Never ever more.(26.8.2006)