Horor / Thriller

USA / Nizozemsko, 2003, 103 min

• kOCOUR

Dvakrát jsem se smíchy málem složil (to když postava řekla devětkrát během dvou minut "Dostaň nás od toho autobusu!", to druhé už si nepamatuji a to je 30 minut po projekci) a jednou skutečně k smrti vyděsil při pohledu na hodinky. Tajmená atmosféra první poloviny jedničky je PRYČ a zbyl jen ubohý salátový výzvratek v klobouku, který je tím méně děsivý, čím více vystrkuje zuby a létá upevněný na lanech. Postav je tolik, že než si stačíte zjistit, jak se jmenují, umřou, je vám naprosto lhostejný jejich osud a i ty potenciálně zajímavější se stávají obětí scénárstické demence. Moderní trendy vyvražďovaček prožily revoluci, kterou jsem tak docela nepostřehl, ale udála se, protože jinak si neumím vysvětlit, proč vznikají plochá žánrová znásilnění typu Halloween Resurrection či toto veledílko, o jehož kopii bych si neopřel ani kolo. Více přemýšlení, tužší atmosféra, méně postav a apoň náznak děje... copak je to TAK složité?(11.11.2003)

JC2 jsem viděl s hodně velkým odstupem od premiéry, takže už jsem si přesně nepamatoval, jestli se o tom psalo jako že "hodně špatný" nebo "špatný" a docela mě to pobavilo. Jeepers Creepers je fakt úchyl!! Podařený sequel :)(25.9.2004)

O trochu slabší než jednička ale furt dokonalý...(14.4.2010)

• Gilmour93

Ray Wise s muškou japonského velrybáře obklopen mladistvými "herci", které snad doopravdy pomocí jednoduchého dětského rozpočítadla vybrali při univerzitním zápase v basketbalu a proti nim starý známý Creeper - strašák do zelí, pardon, kukuřice a fosilní Batman s raketovým startem v jednom. V duchu nevalné druhé poloviny jedničky pokračuje Salva nerušeně dál. Před třetím dílem si dejte, pane režisére, klidně pauzu 23 let. Plus mínus nějaký ten den. Budu tam na vás s harpunou čekat..(13.10.2009)

• Oktavianus

Tudy ne, přátelé. Takhle to dopadne, když něco chcete až tak moc, že se dostanete úplně někam jinam. Konkrétně v tomto případě to tvůrcům žánrově naprosto ustřelilo, hororem přestalo být tak po deseti minutách (úvodní scéna se strašákem v poli nebyla špatná) a zbytek filmu šlo jen o nezáživnou dobrodružnou komedii. Zvládnu dementní chování postav, díry ve scénáři a různé hlouposti, ale musí fungovat nějaký hororový pravidla - a pokud se díváme na Creepera, jak si sám utrhne hlavu, aby mu vzápětí narostla nová, tak zjistíme, že to vzbudí hrůzu tak u pětiletýho dítěte, a to jenom u toho retardovanýho. Tajemno, atmosféra, strach - nic z toho tu není ani omylem. Nemluvě o tom, že jak jeden po druhým začali mizet nesympatičtí basketbalisté a jejich rozkuřovačky, cítil jsem škodolibou radost, místo abych se bál aspoň o ně, což taky není dobře. Vlastně potěšilo jen cameo Justina Longa a účast supernaturalské Meg Nicki Aycoxové. A je to obrovská škoda, protože řemeslně to nebylo špatně provedené - jen by to chtělo jiné herce, scenáristu a režiséra.(26.5.2013)

• - Alternativní název filmu zní "Like A Bat Out Of Hell". (Chatterer)

• - Původní originální název filmu byl Like Hell: Jeepers Creepers II. (Dlee)

• - Interiéry autobusu byly natáčeny v letištním hangáru. (SidneyP)