• arcticsky
  *

  Plejáda dobrých herců hraje v podivném filmu o boji soudruhů inženýrů o pracovní pozice na pozadí klasického sociaistického svinčíku (skoro by se s trochou nadsázky dalo říci černobylského typu) v hutním podniku...Některé hlubší, komornější dialogy na mém hodnocení nic nezmění.(13.7.2014)

 • Vikinec
  *

  Jak složité může být objasňování hlubokých komunistických myšlenek o společné práci ve společný prospěch. Takže vzniklo jedno velké nic uměle obalené tragickými osudy téměř všech zúčastněných a hrozbou tragédie krajských rozměrů. Moc jej nezachránila ani režie, která společně se "strhujícími" hereckými výkony nebyla schopna udržet pozornost do poslední akční scény záchranářů, kdy si režisér místo zbourané Osravy vystačil se Zedníčkem, nesmyslně spadnuvšího z plynové roury. Smysl tohoto díla mi není moc jasný.(17.11.2009)

 • newt17
  ****

  Hrozba by se měla hodnotit spíše jako nadšenecký pokus o katastrofický film, natočený podle Hollywoodských vzorů. Pak nemůžu být zas tak nespokojen, protože většinu důležitých ingrediencí Hrozba obsahuje: Nekomplikovaný scénář, trochu ploše vykreslené postavy, jejichž srdceryvné příběhy jsou vymyšleny dost na efekt (malá dceruška po těžké autonehodě bojuje o život na sále, milostný trojúhelník, do kterého zasáhne falešná hrozivá diagnóza), amatérské vysvětlování problematiky mezi pracovníky, kteří by měli všemu rozumět, správně drsňácké hlášky (- Co kdyby to bouhlo? - Kde bydlíte? - U divadla. - Tak to máte smůlu. - Až takový je to průser?) atd. Dokonce k tomu podle mě patří i herecké výkony, kdy je poznat, že to herci neberou zas tak vážně. Film má ovšem dvě velké slabiny. Zaprvé díky nezkušenosti s žánrem se tvůrci snaží o co největší realističnost, díky čemuž sebe i diváka připravili o efektní výbuchy, šlehání ohňů a náhodné oběti od začátku a po celý film. Za druhé se museli vypořádat s nevelkým rozpočtem. Dvě třetiny filmu proto vyplňují dialogové scény postav, jimž právě ona plochost ubírá na zajímavosti, a napínavé odvracení katastrofy (které je ovšem opravdu docela napínavé!!!) přijde na řadu až hluboko za druhou polovinou filmu. Ještě že má film rozumných 80 minut.(4.4.2007)

 • LiVentura
  **

  "Soudruzi, budujme společnými silami!" Jedině tak zvítězíme.... :-(((30.11.2009)

 • Master19
  *

  Natočené by to bylo i docela pěkně, ale je to hrozná konina. Vladimír Menšík tu má asi tu nejhorší roli ve své kariéře a jeho vyděšené pohledy dobře vystihují, o co jde...(22.3.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace