• arcticsky
  *

  Plejáda dobrých herců hraje v podivném filmu o boji soudruhů inženýrů o pracovní pozice na pozadí klasického sociaistického svinčíku (skoro by se s trochou nadsázky dalo říci černobylského typu) v hutním podniku...Některé hlubší, komornější dialogy na mém hodnocení nic nezmění.(13.7.2014)

 • Vikinec
  *

  Jak složité může být objasňování hlubokých komunistických myšlenek o společné práci ve společný prospěch. Takže vzniklo jedno velké nic uměle obalené tragickými osudy téměř všech zúčastněných a hrozbou tragédie krajských rozměrů. Moc jej nezachránila ani režie, která společně se "strhujícími" hereckými výkony nebyla schopna udržet pozornost do poslední akční scény záchranářů, kdy si režisér místo zbourané Osravy vystačil se Zedníčkem, nesmyslně spadnuvšího z plynové roury. Smysl tohoto díla mi není moc jasný.(17.11.2009)

 • Master19
  *

  Natočené by to bylo i docela pěkně, ale je to hrozná konina. Vladimír Menšík tu má asi tu nejhorší roli ve své kariéře a jeho vyděšené pohledy dobře vystihují, o co jde...(22.3.2007)

 • vitekpe
  ***

  Nejsem ten, kdo plive na filmy z pracovniho prostredi jen proto, ze jsou z pracovniho prostredi. Jasne, nekteri tam nemeli co moc zahrat, ale par napinavych situaci tam bylo, par realnych situaci, happyend atd. Proc ne... A taky uz vim, ze obsah kysliku nesmi byt nad 12%... Pokud je ale 11.6, neni treba hned uzavirat provoz nebo nejak jinak panikarit... :-)(24.11.2013)

 • honajz
  ***

  Poměrně slušně odvedený film, který podle mne není až tak pokusem o katastrofický žánr, jak tvrdí Březina v Lexikonu českého filmu, ale spíše psychologicky laděný snímek, kombinující různé druhy ohrožení - malé dcerky, manželství, vztahů, kariéry, a nakonec i fyzického ohrožení možným výbuchem. Některé linie jsou slabší, nedotažené, ale třeba Frejův smutek nebo rozhovor Menšíka s Dvorskou jakožto jeho ženou, která za ním nikdy nestála, jsou velice silné.(14.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace