Palindromy (festivalový název)

Palindromes

Drama / Komedie

USA, 2004, 100 min

Sverazne dilo. Uz jen treba fakt, ze hlavni hrdinku hraje v ruznych castech filmu asi sest ruznych herecek (v rozptylu mlade devcatko s bilou barvou pleti - korpulentni dama cerne barvy pleti a spoust verzi mezi tim) nemusi kazdy zkousnout. Ale ja se bavil.(9.8.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $553,368Tržby Celosvetovo $707,269(19.1.2010)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(31.1.2006)

pán solontz je blázom, úchyl, génius, vizionár, pán filmár a pán scenárista a do určitej miery aj revolucionár. v tomto filme som mal miestami pocit, že to mierne prehnal, ale po prvé TO JE PREDSA SOLONZ, to je jeho zámer, štýl, rukopis, a po druhé, tak krutá téma tak dokonale spracovaná, odrežírovaná a zahraná, to je naozaj na zamyslenie. je pravda, že to nie je páne ražiséra najlepší film, ale je jedinečný. ale ako to už pri tomto autorovi býva, odporúčam len mierne silnejším nervám či žalúdkom(3.12.2005)

Palindromy jsou díky svojí epizodnosti velmi nevyrovnané. Byly chvíle, kdy jsem se každou chvíli smál (potrat, křesťanský dům, aj), stejně jako chvíle, kdy jsem se docela nudil... Ale ten nápad nechat v každé epizodě hrát hlavní postavu jinou herečku je docela zajímavý.(12.7.2005)

• - Heather Matarazzo odmítla znovu zahrát roli Dawn Wienerové. (roorybacky)

• - Film je věnován Dawn Wienerové, hlavní postavě filmu Welcome to the Dollhouse (1995), záznamem jejíhož pohřbu tento film začíná. (roorybacky)

• - V první vteřině filmu je možné všimnout si času videa z pohřbu Dawn (Emani Sledge). Ukazuje 01:22:10, což je číselný palindrom. (roorybacky)