Skvělými nápady přehlcený film, přesně to se mi na něm líbilo.Kdo by řekl, co všechno se dá dělat a jak se ledajak dá přežít a bydlet v letištní hale.Zmatený, anglicky ne moc dobře mluvící obyvatel východní Evropy, Viktor Navorski, pohlcený americkou společností, na letišti a bez platného pasu – vynikající nápad Stevena!Když k tomu připočítáme trefný výběr hlavního herce Toma Hankse, tak se to každopádně rovná pěti hvězdičkám hodnocení.(9.6.2006)

Tenhle film mi zvednul náladu. Byl milý, komediální, dojemný i romantický. Nejvyšší hodnocení dávám proto, že jsem si konec představoval úplně jinak.(11.10.2004)

Kdo by byl řekl, že tento příjemný příběh tvůrce inspiroval pravdivým příběhem Írance Merhana Karimi Nasseriho, který takto podobně dopadl na Pařížském letišti Charlese de Gaulla a žije na něm až do dnes...Terminál je příběh o odvaze, česti a bohůžel všemocné pravdivosti, která ačkoliv může být jakákoliv v tomto příběhu je převážně svízelná. Tom Hanks, obyvatel země s názvem Krakozia, která se nachází na Balkánském poloostrově a nejvíce se podobá dnešnímu Bulharsku dostal na ramena veliké břemeno. On, rodilý Američan, mluvit jazykem, kterým se mluví v údajné Krakozii?...Jak ten jazyk vůbec zní? Chvílemi Rusky, chvílemi Bulharsky, prakticky všelijak, jen aby utvrdila fakt, že pochází z post-komunistické země a řekl bych, že se mu to vydařilo vcelku dobře, od čeho je také slušný herec. Příběh samotný není nikterak komplikovaný, protne se jím prakticky jen síla vůle a láska. Ostatní je nefalšovaná komedie, kterou dozajista Terminál je a velice povedenou i když se zvláštním námětem. --- Pane Sarmane, tam je chlap, který chodí po terminálu v pyžamu. - Vím o tom, já jsem ho tam poslal.(8.8.2007)

Jeden z těch filmů od Spielberga, co mi prostě nesedly. Tom Hanks podle mě dost přehrával ( opravdu je to můj oblíbený herec ), děj byl moc málo uvěřitelný, nepřišlo mi to ani nijak vtipné a jediné, co se mi líbilo, byl příběh portugalského řidiče vozíku a imigrační úřednice a role Catherine Zeta-Jones, kterou jinak moc nemusím. Jako oddechovka je to dobré, ale jako film, na který bych se ráda znovu podívala je to málo.(24.6.2005)

Roztomilá kritika byrokracie s roztomilým Tomem Hanksem bloudícím na letišti, které se stává jeho novým domovem.(1.9.2007)