Jeden z těch filmů od Spielberga, co mi prostě nesedly. Tom Hanks podle mě dost přehrával ( opravdu je to můj oblíbený herec ), děj byl moc málo uvěřitelný, nepřišlo mi to ani nijak vtipné a jediné, co se mi líbilo, byl příběh portugalského řidiče vozíku a imigrační úřednice a role Catherine Zeta-Jones, kterou jinak moc nemusím. Jako oddechovka je to dobré, ale jako film, na který bych se ráda znovu podívala je to málo.(24.6.2005)

Scénář: Sacha Gervasi, Jeff Nathanson .. Skvělé. Takhle to vypadá, když si Spielberg hraje :o) Celkem zbytečnou roli letušky naštěstí zachraňuje moje oblíbená a nádherná Catherine, ale jinak je to perfektní one man show Toma Hankse. Krásný, milý film s pěknou hudbou od Williamse. Ještě jednou skvělé, tenhle film málokoho nepotěší.. 90%.(15.9.2004)

Tenhle film mi zvednul náladu. Byl milý, komediální, dojemný i romantický. Nejvyšší hodnocení dávám proto, že jsem si konec představoval úplně jinak.(11.10.2004)

Nastoupil jsem na palubu této romantické komedie v podání Toma Hankse a s jeho prvotřídním hereckým výkonem jsem plul přes nejklidnější plavbu v nočním tichém a tajuplném moři, kdy se vlny odrážely od lodi. A já jsem se blahem držel kormidla s prožitkem a originalitou příběhu. No… trochu jsem se nechal unášet. Výborná režie Stevena Spielberga jde vidět, že s Tomem Hanksem to funguje od první klapky. O dokonalé spolupráci Hanks-Spielberg jsme se mohli přesvědčit už ve filmovém veledílu Zachraňte vojína Ryana. Janusz Kaminski-Spielbergův dvorní kameraman odvádí dobrou práci a John Williams-Spielbergův dvorní hudební skladatel dodává vynikající hudební doprovod rozzářených hvězd na obloze, pro tichou a ničím nerušenou plavbu. No nezaslouží si tohle dílo velké hodnocení? Film, který má srdce.(2.12.2011)

Jsou to maličkosti, co činí tenhle film velkým a svým způsobem geniálním. Bohužel to se týká jen první poloviny. Jakmile se hlavní hrdina otrká, děj začníná být více americký a už tolik nebaví. Postava Viktora Navorského má určitě mnoho společného s Forrestem Gumpem. Jeho dobrosrdečnost a vynalézavost mě opravdu bavila. A vzhledem k tomu, v jaké se nachází situaci, je tu i pár rysů z Trosečníka. Ono ztroskotat na letišti není žádná sranda..tedy pokud tam neztroskotá Tom Hanks. 4*(30.11.2011)