Moc pěkná první polovina, která je skutečně mimořádně vtipná. Tom Hanks vrací letiští vozíky za čtvrťáky, Tom Hanks si lepí sendvič ze sušenek, Tom Hanks nakupuje hamburgery, Tom Hanks se sprchuje na letištních záchodech, Tom Hanks si staví postel z židlí... Od druhý poloviny se mi ale čím dál tím víc zdálo, že scénář přestřelil, celá romance mezi Viktorem a Ameliou se nevyznačovala ničím, co by tak nějak stálo za zmíňku. Podobně dopadla i celá pointa s Viktorovou krabičkou od buráků, po jejímž vyřčení jsem si říkala, jestli si Tom dělá srandu a nepřijde v další větě s něčím originálnějším. No, to se nestalo. A závěr? Osobně musím říct, že jsem něco takovýho čekala, jenomže jsem doufala, že to Spielberg dokáže podat tak, že budete zamačkávat slzu v oku. Bohužel ale i taky film zklamal. Pochválím tedy z druhé poloviny jen závěrečné titulky, které, dělané formou podpisů jednotlivých herců / producentů / režiséra / scénáristů působí moc hezky.(21.4.2007)

Kdo by byl řekl, že tento příjemný příběh tvůrce inspiroval pravdivým příběhem Írance Merhana Karimi Nasseriho, který takto podobně dopadl na Pařížském letišti Charlese de Gaulla a žije na něm až do dnes...Terminál je příběh o odvaze, česti a bohůžel všemocné pravdivosti, která ačkoliv může být jakákoliv v tomto příběhu je převážně svízelná. Tom Hanks, obyvatel země s názvem Krakozia, která se nachází na Balkánském poloostrově a nejvíce se podobá dnešnímu Bulharsku dostal na ramena veliké břemeno. On, rodilý Američan, mluvit jazykem, kterým se mluví v údajné Krakozii?...Jak ten jazyk vůbec zní? Chvílemi Rusky, chvílemi Bulharsky, prakticky všelijak, jen aby utvrdila fakt, že pochází z post-komunistické země a řekl bych, že se mu to vydařilo vcelku dobře, od čeho je také slušný herec. Příběh samotný není nikterak komplikovaný, protne se jím prakticky jen síla vůle a láska. Ostatní je nefalšovaná komedie, kterou dozajista Terminál je a velice povedenou i když se zvláštním námětem. --- Pane Sarmane, tam je chlap, který chodí po terminálu v pyžamu. - Vím o tom, já jsem ho tam poslal.(8.8.2007)

Steven Spielberg pokračuje v duchu své úspěšné komedie „Chyť mě, když to dokážeš“. A je tu opět pohodový film. U mě spokojenost. Jen tak dál!(15.10.2004)

Tenhle film mi zvednul náladu. Byl milý, komediální, dojemný i romantický. Nejvyšší hodnocení dávám proto, že jsem si konec představoval úplně jinak.(11.10.2004)

Milá a vypravěčsky bravurní, ale celkově dost zbytečná odmocnina z humanistických komedií Franka Capry. 60% Zajímavé komentáře: kleopatra, Radyo, Dr.film, honza-tesa(20.3.2005)

• - Když se Amelia líčí u stolu s Viktorem, používá kosmetiku Elizabeth Arden. Catherine Zeta-Jones, která Amelii hraje je dnes jedna z hlavních tváří firmy Elizabeth Arden cosmetics. (don corleone)

• - Dívka, které se Tom Hanks snaží pomoci s kufrem, je dcera Stevena Spielberga Sasha. (HellFire)

• - Celý terminál byl postaven v bývalém hangáru, včetně tří funkčních eskalátorů, několika restauracemi rychlého občerstvení a dalšího nezbytného vybavení. Na stavbě se podíleli konstruktéři, kteří měli zkušenost se stavbou letišť. (don corleone)