Bajecny, zabavny filmecek.. ve stoprocnetnim hodnoceni mi brani prave mnozstvi cukrkandlu :-)))(14.9.2004)

Steven Spielberg pokračuje v duchu své úspěšné komedie „Chyť mě, když to dokážeš“. A je tu opět pohodový film. U mě spokojenost. Jen tak dál!(15.10.2004)

Moc pěkná záležitost. První půle se skvostně zmateným Hanksem a s jeho lahůdkovým přízvukem je velmi vtipná a svižná, love story s letuškou (opravdu nádherná Zeta-Jones) příjemné, její neklišoidní vyústění, jdoucí proti zaběhnutým šablonám, jsem si představoval jinak a jsem rád, že mně Spielberg (potažmo scenárista) překvapil. I ten konec byl v přijatelných mezích, žádné násilné hraní na city se nekonalo (u Spilberga tak typické). A také rozhodně poklona pro realizační tým, který speciálně pro tento film postavil zcela funkční letištní halu, tady klobouk dolů. Malým překvapením pro mně byla slabá finanční odezva u amerického publika, že by hvězdné spojení Hanks-Spielberg už nebylo sázkou na jistotu? Společně s overseas tržbami se Terminal jen tak tak zaplatil....PS: Vzkaz pro golfistu: Nemáš pravdu, hochu :o) Vzhledem k tomu, že cca 50 procent tržby jde provozovatelům kin, tak při výdělku 218 mil. to dělá nějakých sto melounů pro DreamWorks, takže jak říkám - Spielberg asi moc nadšenej nebyl :o)(13.1.2005)

Jsou to maličkosti, co činí tenhle film velkým a svým způsobem geniálním. Bohužel to se týká jen první poloviny. Jakmile se hlavní hrdina otrká, děj začníná být více americký a už tolik nebaví. Postava Viktora Navorského má určitě mnoho společného s Forrestem Gumpem. Jeho dobrosrdečnost a vynalézavost mě opravdu bavila. A vzhledem k tomu, v jaké se nachází situaci, je tu i pár rysů z Trosečníka. Ono ztroskotat na letišti není žádná sranda..tedy pokud tam neztroskotá Tom Hanks. 4*(30.11.2011)

Vcelku shovívaví příznivci a obdivovatelé oskarového Toma Hankse a Stevena Spielberga možná zaplesají a zajásají, ale my ostatní si řekneme hm, tak zas vyloženě špatná romantická pohodovka přes velmi slibnou první třetinu nebyla, ale pro pár vtipných momentů, scének, hollywoodského patosu, davových story v těch úmorných dvou hodinách bych ji po druhé už vidět nemusel..Oceňuji však jden velký fakt a sice že film ao obvykle neskončil happíkem zde tedy přímo mezi hlavními hrdiny..Tom Hanks svoji roli celkem zvládá, ale kazil mi to dab. TV Nova, který byl přímo katastrofální, nevýrazný a lehce splynul s davem ostatních...Spojení Spileberg-Hanks v pořadí tuším třetí pak jednoznačně jejich nejslabší. Panu mistru Spilbergovi bych pak přímo romantické komedie pro příště rozmluvil a nebo že by nám tu někdo na stará kolena přeci jen trochu senilněl? Ty tři mé * tedy dávám za docela slušnou výpravu, dojemnou Wlliamsovou hudbu (jako vždy) a celkem sympatický výkon nádherné Catheriny Zeta-Jones. Červené políčko u tohoto filmu je pro mě pak zcela nepochopitelné a zavádějící...(6.12.2008)