• Kaka
  *****

  Spielberg opět chytne za srdce. Podobný film tu ještě nebyl. Kolikrát už se tohle u Stevena stalo ? Inteligentní, kultivované, emocionálně bohaté, nápadité. Terminál je komedie roku.(15.9.2004)

 • berg.12
  ****

  Pokud jsem někde ochoten romantiku, sentiment, kýčovitost a šablonovitost skousnout (o skryté reklamě nemluvě), pak je to právě ve filmech jako třeba Terminál. Šlo z toho určitě udělat existenciální drama a bratři Coenové by s tím asi taky naložili jinak, ale nebudu film odsuzovat jen proto, že je to žánrově typická záležitost, navíc od Spielberga. Film má dobrou zápletku, výborný humor, skvělého Hankse a navíc jedno porušené klišé. Absolutní nutnost vidět film v originále (a pokud možno rozumět anglicky), jinak si nějakou tu hvězdičku odškrtněte.(8.9.2005)

 • Pethushka
  ****

  Jsou to maličkosti, co činí tenhle film velkým a svým způsobem geniálním. Bohužel to se týká jen první poloviny. Jakmile se hlavní hrdina otrká, děj začníná být více americký a už tolik nebaví. Postava Viktora Navorského má určitě mnoho společného s Forrestem Gumpem. Jeho dobrosrdečnost a vynalézavost mě opravdu bavila. A vzhledem k tomu, v jaké se nachází situaci, je tu i pár rysů z Trosečníka. Ono ztroskotat na letišti není žádná sranda..tedy pokud tam neztroskotá Tom Hanks. 4*(30.11.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Film je inspirován skutečným příběhem íránského utečence Merhana Karima Nasseriho, který uvízl roku 1988 na parížském letišti Charlese de Gaulla po tom, co mu byl zamítnut vstup do Anglie. Protože mu mezitím ukradli pas, francouzské úřady mu zakázaly opustit prostory letiště. Nasserimu nejdříve povolili vstup do Francie, nebo návrat do jeho rodné vlasti, ale on se rozhodl zůstat a vyprávět svůj příběh každému, kdo byl ochoten naslouchat. Nasseriho příběh byl zfilmovaný už roku 1993 pod názvem Spadli z nebe. (don corleone)

 • - Zoe Saldana vo filme spomenie, že je obrovskou fanúšičkou Star Treku. V roku 2009 si v snímke Star Trek skutočne zahrala. (ed_wood)

 • - Původní verze filmu obsahovala jiný konec. V něm odcházela Amelie s Viktorem na Manhattan. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace