Komentáře uživatelů k filmu (2 879)

 • Djoker
  *****

  Tarantino to dokázal! Natočil film, ve kterém se celou dobu jen nekecá o blbostech a všude nestříká krev. Konečně dialogy, které člověka zaujmou a samozřejmě pobaví. Konečně téma pro šírší okruh diváků. Je dobře, že kromě vážných filmů o 2. světové válce, vznikl film o smyšlených Hanebných panchartech, kteří jdou vlastní cestou, nebojí si udělat z nácků srandu a především těm hajzlům dát co proto. Navíc se tady sešla opravdu skvělá herecká parta. Oscarový Waltz, zábavný Pitt a sexy Mélanie Laurent.(14.9.2010)

 • RHK
  *****

  Chápu tuhle Tarantinovku jako režisérovu oprávněnou vendetu náckům za jejich válečná zvěrstva, mám však - once upon the time - výhrady k prolomení jistého tabu mimořádného násilí (skalpování, vyrývání svastik do čela a rozbíjení hlav baseballovou pálkou). Ale vzal to čert, Tarantino je Bůh a budiž mu vše dovoleno, včetně trumfování se o nejlepší filmovou pomstu s již mrtvým Sergiem Leonem. Skvělý film, s výborným scénářem, hudbou pasující jako prdel na hrnec a s dokonalou scénou opravdového pekla v kině. Z herců nejvíce exceluje slizký SS plukovník Landa bravurně hraný Christophem Waltzem. Trailery a ukázky: http://www.csfd.cz/film/117077-hanebny-pancharti-inglourious-basterds/videa/(6.4.2013)

 • M.a.t.t.
  *****

  Tarantino vracia úder a celému svetu dokazuje, že na to ešte má. Nehanební bastardi nie su vojnovým filmom, ani najlepším akčnym snímkom všetkých dôb ale čírou esenciou toho, čím Tarantino bol a zrejme aj vždy bude, nech boli jeho sprevádzajúce marketingové vyhlásenia akékoľvek prehnané. Tentokrát však jeho pokus vyznieva umiernejšie a komplexnejšie, možno síce niekoho prekvapí občasnou komornosťou ale dlhé a skvelo vypointované dialógové scény patria k tomu najlepšiemu, čo je v jeho tvorbe k videniu a tradične kvalitne poskladaný soundtrack vrátane Morriconeho len podporuje divácky zážitok "par excellance". Jedinú výhradu smerujem k samotným bastardom, ktorých potenciál nie je zďaleka využitý naplno ale v tej záplave remeselne bravúrne zvládnutých scén to zrejme mnohí ani nepostrehnú. Nečakajte veľkofilm z druhej svetovej vojny a určite nečakajte faktografiu, o to viac si túto netradičnú poctu a pritom divácky vďačnú Tarantinovku dokážete užiť. A že to stojí za to.(10.9.2009)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 8.6/10] | me: Bonžornou. Opäť Tarantino, opäť niečo iné, opäť výborné ... Dialógy majú šmrnc, Christopher Walz je ako Jew Hunter vynikajúci. Pitt alias Aldo Raine nemá chybu a celkovo má film veľmi svojský nádych, humor a zvraty ... Očakával som viac akcie v podobe baseball-iek, ... proste trošku viac (basterds) násilia keďže plagáty sú dosť krvavé, ale celkovo to má presne to, čo iné filmy nemajú: Tarantinov look a s tým spojenú akciu, dejové zmeny, vtip atď... plus celkový náboj naberá na autentickosti vďaka nemecko-francúzskym (a samozrejme talianským :) ) pasážam. Má to šťavu, stojí za to. Arivederči.(20.11.2009)

 • ORIN
  *****

  Dle mého názoru nejpropracovanější a nejuvědomělejší tarantinovka. Více zde: http://25fps.cz/2009/kdysi-davno-v-tarantinem-okupovane-francii/(23.8.2009)

 • Brouk
  ****

  Tak Vám nějak nevím... Nějak se to v mé filmové dušičce mele... je něco rušivého... Nějak se zatím nemohu pofackovat s historickými fakty a nadsázkou, ale ať tak či onak... Podstatné je, že minimálně 4 hvězdy si zaslouží zejména výkon Christopha Waltze a mnoha dalších... Já se historickými fakty a s Quentinovo pojetím na podruhé nebo napotřetí nabo postoosméééééé nějak pofackuju.... :-)(25.1.2010)

 • Kryšpín
  *****

  Co od Tarantina očekávat než jen spusta vtipných a skvěle promyšlených dialogů. Scén, které dávají veškerým klišé pořadně na zadek a detailního násilí na kterém se určitě režijně i herecky podílel Eli Roth. Musím se přiznat, že jsem s první třetinou filmu měl docela problémy. A bál jsem se, že do konce filmu to bude nuda. Naštěstí se to vše obrátí naruby a vlak nabral na rychlosti ve všem co se dalo. Překvapilo mě, že některé věci nedotáhl dokonce. Třeba jednotlivé představení všech panchartů, kde Tarantino začal a skončil pouze u Huga Stiglitze. Tarantino by měl být předsedou nějaké castingové komise a určovat obsazení všech filmů. Nevím, jak on to dělá. Najít a obsadit Christopha Waltze byl dokonalý castingový tah a vy si můžete vychutnat veškeré dialogové perličky po celou dobu filmu. Brad Pitt už ničím nepřekvapil, ale jeho italština byla dokonalá. Expozice filmu byla pro mě divná, ale závěr se Tarantinovi povedl a to nejen pro stránce děje, ale i po stránce "umělecké". Kamera, střih, světla i hudba vytvořila z davové scény v kině jeden z nezapomenutelných zážitků.(21.8.2009)

 • Psema
  **

  Tarantino jak ho opravdu nemám rád. Všechna čest famóznímu trojlístku Waltz-Schweiger-Laurent a scénám, v nichž některá jeho část hraje prim, úšklebek přehrávajícímu Pittovi a pár facek všemu ostatnímu od trapného Rotha až po samotného Tarantina, jenž definitivně zmutoval na egoistického mamlase bez špetky soudnosti a dobrého vkusu. Nečekal jsem akční jízdu dekády, jen jsem se v té záplavě vykrádaček, neumětelských odkazů, pozérských dialogů a prvoplánového (tedy ne moc zábavného) násilí nestihnul bavit. Vivat dialog v hospodě a úvod na farmě, všechno ostatní spálit a zahodit.(17.8.2009)

 • mysicka
  *****

  teda quentine, jak ty to děláš??? kdyby takhle na veřejnosti onanovali všichni filmaři, tak tady můžeme zrušit kategorie odpad až tři hvězdy..(7.4.2010)

 • Segrestor
  *****

  Hanebný panchanti se hlásí k serioznímu válečnému filmu, brzy však lze poznat, že zde cosi nehraje. Zcela se začne projevovat Tarantinův rukopis. Objeví se scény jako vystřižené z jeho starších snímků, jen přenesené ze současné periferie Los Angeles do malé vísky kdesi ve Francii. Následně po tomto zjištění se necháme unášet celkem napínavým příběhem (SPOILER) o plánech a realizovaném atentátu na starého Ádu (KONEC SPOILERU). Osobně jsem na snímku ocenil, že režisér kašlal na dodržování nějakých uznávaných faktů a jel si zcela dle své fantazie, navíc příliš nevybočil ze svého stylu zpodobnění násilí. Tím nám předvedl další sice z nekonečné řady filmů o druhé světové válce, ale naprosto originální film.(6.1.2012)

 • Mertax
  ****

  Režisér se zahanbeně cítit nemusí, ale koule (kdybych nějaké měla) mi to na rozdíl od těch, co patřily majoru Dieterovu Hellstromovi (alias King Kongovi), rozhodně neurvalo. 75% max. Edit.: Po druhém zhlédnutí, při němž jsem byla zbavena vysokých očekávání, jsem se královsky bavila. [Kino](1.9.2009)

 • Dragoni
  ***

  Tak jsem se na to těšil po všech těch komentářích na csfd, až jsem nechápal co vlastně se vychvaluje. Tarantino poslední dobou přeceňuje svoje síly a válečná tématika se k němu moc nehodí i když je to jen věc názoru a kdyby do Inglourious Basterds neobsadil Pitta, asi bych nedal ani 3 hvězdičky. Asi jsem nepochopil o co Tarantinovi šlo, ale několika minutové dialogy, při kterých jsem usínal a některé nudné scény mi nebyli po chuti . . a když z celých 150min. jsem se bavil nebo byl zaujat celých 40min. tak je to už opravdu smutné. Bez pochyb Brad Pitt hrál opravdu skvěle a jeho přízvuk neměl chybu, ale čekal bych, že když se skupina i film jmenovali Hanebný pancharti, bude tam s nimi více scén, než jen neustálé připravování diváka na odehrávající se děj a konečný nástup završený Bradem. Válečné filmy mi nevadí a stejně jako v Pulp Fiction nebo SinCity i zde nechyběla hořká satiričnost, jakou Tarantino umí tak dobře podat, ale po HP se trošku bojím co přijde dál. Abych vyvrátil svůj prvotní názor na film ,zašel jsem kouknout na Pancharty ještě dvakrát, ale bez pozitivního efektu a jen ve mě tato zkušenost prohloubyla prvotní názor na film. 65%(24.11.2009)

 • Hakha
  *****

  Naprostá spokojenost, excelentní herecké výkony, špičkové dialogy a mnoho úderných sekvencí, kterým nechybí koule. Film přes svou délku nenudil a příjemně odsejpal… zasloužených 5 hvězdiček… Verdikt po druhém zhlédnutí: Ještě lepší zážitek...(29.8.2009)

 • genetique
  ****

  K novým tarantinovkám sa od slávneho dvojfilmu o Čiernej mambe staviam s rezervou, čomu nasvedčuje aj vynechanie práve Quentinovej časti dvojdielneho veľkoprojektu Grindhouse a v Sin City tiež nehral úlohu hlavného tvorcu. Týmto počinom však anuloval všetky výhrady, ktoré som naňho doposiaľ mal a znova sa naňho začínam pozerať ako na majstra, ktorý stvoril kultovky, ktoré snáď ani nemusím menovať. Od prvej sekundy som cítil, že ten dej bude absolútne unikátny, dialógy vycibrené a herci neskutočne šialene hrajúci. To všetko sa mi potvrdzovalo každou sekundou, akurát strihač mohol mať pri strihaní nožnice viac nabrúsené a trošku viac hudobného podmazu by tiež neuškodilo. Pittova herecká forma rastie každým filmom a bol som neskutočne zvedavý na jeho ďalšie zaujímavé kreácie, ktoré predvádza vo svojich atypických rolách. Z posledných piatich filmov sa každá jeho postava diametrálne líšila, no jej dokonalé zvládnutie potvrdil aj v tomto filme. To však zďaleka nezaistilo jeho hereckú dominantu. Pánom hereckého mančaftu bol jednoznačne Christoph Waltz, ktorý si svojho plukovníka Landu vychutnával každou sekundou, každou vyslovenou hláskou a hláškou. Tento herec podľa tohto výkonu zďaleka nepatrí do podpultových nemecko-rakúskych rodinných komédií a otrasných romantických výlevov, dúfam ale, že toto nebola jeho jediná šanca, v ktorej dostal možnosť prejaviť sa. Dej filmu je na svoju dĺžku neskutočne pestrý, zaujímavý a originalita v ňom rastie každým záberom. Filmový stereotyp a obohrané klišé tu nemajú najmenšieho miesta, kde by začali vystrkovať rožky. A keby sa aj náhodou opovážili, tak Rothov seržant Donowitz ich hneď rozpráši svojou baseballkou na márne kúsky. Možno je len otázkou času alebo ešte jednej projekcie, kým dám filmu aj piatu hviezdičku, zatiaľ však len musím skonštatovať, že zážitok je jedinečný. Zatiaľ teda dávam len hanebné štyri. 85%.(31.8.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Pitvalové v dějinách by v tarantinovské verzi druhé světové války jistě objevili drobné historické nesrovnalosti, ale pokud se někomu podaří sezvat nacistickou elitu do uzavřeného prostoru, tak nepovažuji za nezbytně nutné válku protahovat zbytečným osvobozováním Evropy. Tarantino navíc dokázal vymačkat z křivohubého Pitta životní výkon, nabídnout Schweigerovvi dostatečný prostor pro jeho mlčenlivé drsňáctví a objevit pro filmový svět fantastického lingvistu Waltze, jehož hrátky se zvučnou italštinou musí být snem nejednoho Itala. Já se bavil a to moc, což u válečného filmu nebývá zvykem, ale u Tarantina nelze očekávat nic jiného.(3.10.2011)

 • Morien
  **

  (1001) A je to oficiální, tenhle film mě skoro vůbec nebaví. A může za to mistr režisér osobně, protože vynalezl vlastní šablonu (formu) na dělání filmů a tu teď bude pravděpodobně až do skonání světa znovu a znovu vyplňovat. Většinou jsou to charakteristiky, které mě bavily, pokud šlo o Pulp Fiction nebo Jackie Brown, protože tam to ještě nebylo okoukané a tam Tarantino ještě nebyl tak vyprázdněný. Nemůžu si pomoct, ale v současné době mi všechny nekonečně dlouhé promluvy jeho hrdinů za á nepřijdou vtipné a za bé mi ani nepřijdou nutné, protože děj nikam neposouvají. Například. Konkrétnější výtka k Panchartům: Totálně jsem nepodlehla kouzlu Hanse Landy. Tzn. tento film pro mě osobně postrádá metaforický kufřík svítící zlatě.(14.2.2010)

 • kitano
  *****

  Po vlažných reakciíach som čakal ďalší nepodarok v štýle Autozabijaka. O to väčšie prekvapenie ma čakalo. Meganárez. Trantino v najlepšej forme od dob Pulp Fiction. Famózne dialógy, neopakovateľná atmosféra, dokonalý Christoph Walz a predovšetkým majstrov nezameniteľný rukopis, ktorý aj z naoko obyčajnej scény ako je posedenie v krčme dokáže vytrieskať väčšie grády a napätie ako Michael Bay s 200 miliónovými robotmi. Toto je číry hold filmovému umeniu ako takému. Ak by som mal filmu niečo vytknúť, tak poviem, že by som predsa len ubral dialógov a pridal akcie, tak aby mal film trochu rýchlejší spád.....no to je zrejme len taký momentálny pocit. Som si takmer istý že po viacerých zhliadnutiach (tak ako tomu bolo aj pri jeho predchádzajúcich filmoch) si Nehanebných bastardov užijem ešte viac. (10/10)(29.3.2010)

 • TeeAge
  ***

  Z filmárskej stránky sa jedná o nevšedný klenot, okorenený Moriconovskou hudbou. Námet mi však vôbec neprišiel vhodný ako predmet pre vtipkovanie, a samoúčelné násilie ako odpoveď na fašistickú problematiku. Možno som sa na to pozeral zo zlej stránky, ale s vnútorným vnímaním sa asi nič nezmení ani po daľšej projekcii, a to napriek tomu, že mám tiež averziu k nacistom. Najviac mi však na dojmu ubrala prostoduchosť panchartov.(8.1.2010)

 • Madison
  ****

  Až na prehnanú brutalitku v pasážach s krvilačným Bradom Pittom, ma táto snímka nadchla. Bez ostychu rozkladá dejiny na čiastočky a tarantinovský dôvtip ich posúva do úplne inej historickej dimenzie :-) Enormne dlhé dialógy sú trefné, vtipné, ironické a ostré, dejové vrstvy postupne zapadajú do obsahovej schémy umocňujúcej zmysel každej jednej vety, ktorá bola vyrieknutá. Smrteľná nenávisť jednotlivých postáv je úplne na mieste, ale v závere je to Tarantino s veľkým T, kde si doslova uspokojil svoje ,,krvavé chúťky". Veľmi podarený Quentin, ktorého umeniu prichádzam na chuť, aj keď nikdy nebude mojím milovaným umelcom.(20.7.2010)

 • Zíza
  **

  Na film jsem se netěšila, a tak jsem si tak trochu tajně říkala, že když se na něj netěším, mohl by mě bavit. Omyl, nebavil. Nebo dobře; pár scén opravdu bylo dobrých, ale zbytek filmu, zbytek těch 140 minut? "Proč zívám? Proč se otáčím po ostatních? Proč přemýšlím o tom, co mám umět zítra do školy? Moment, co tu vlastně dělám? Aha! Koukám na film... o čem že je tem film?". Netvrdím, že herci nehráli dobře, naopak, někteří zahráli prvotřídní psychouše, ale to mi nestačí. Z tohohle filmu jsem naprosto ospalá, neuspokojená, ba co víc, i trochu znechucená. A není to těma scénama, kde někoho mlátí - to jsem si i dokonce říkala, že jestli mu tou basetbalovou pálkou tu hlavu neroztříská, tak tomu dám o hvězdičku méně... Vysvětlete mi, prosím, co je na tom filmu tak dobrého! Já tam fakt nic nevidim, když nepočítám pár scén a fakt, že se opravdu používalo několik jazyků. Kdybych ten film neviděla, o nic bych nepřišla, ve svém životě bych nebyla o nic ochuzena, naopak si připadám, že ten film mě obral o dobrých 140 minut, a to není zanedbatelná dávka času. Takže prostě víc tomu nedám, i kdyby mě na kolenou prosili!! X-D(27.1.2010)