• Turiec

Športový agent prichádza na to, že mu v živote niečo chýba a mení svoj postoj k práci. Tým stráca väčšinu svojich klientov. Snímka plná prázdnych slov, prázdnych gest a klišé. A Tom Cruise v hlavnej úlohe pôsobí ako frajer, či playboy rovnako prázdne. Vyzerá však, akoby mu ošúchané bezduché a prehnané gestá a frázy sedeli. Film nezachráni ani sympatická Renee Zellwegerová. Jej úsmevy, mimika, špúlenie pier a krčenie čela sú síce sympatické, ale po viacerých filmoch tak trochu strácajú čaro a zovšednejú.(3.1.2004)

može byť . . . cuba si oscara zaslúžil, a je to taký fajný dojemný príbeh, ani ne bars glupy . . .(24.4.2005)

Hodnocení zase tolik nerozumím, protože mě nepříjde že by byl film tolik průměrný. Tonda předvádí svou suverenitu na jakou jsme v té době nebyli zase tolik zvyklí, já jej třeba v Top Gunu nikdy nemusel. Zato mě dokáže bezproblémově zaujmout v hodně jiných filmech. Co si budeme nalhávat ten člověk osobní kouzlo prostě má. Jerry Maguire mě zpočátku moc neseděl, nicméně postupem času se příběh rozjede a divák jen kouká jakou krásnou romantiku ze života nám přináší. Malý Ryan je kouzelný a Renée to také sluší. Cameron Crowe je takový trošku skrytý režisérský pojem. U mě 75%(12.5.2014)

Nemusim se na Maguira divat ruzovymi brylemi abych poznal, ze si tady Tom Cruise honí triko a předvádí, jaký je to narcis. Jeho gestikulace a mimika ve vetsine filmu je stejna, dojemne okamziky vyznivaji naprazdno a kdyby zde nebyl ukriceny Gooding žunior, tak bych se přes prvni hodinu nikdy nedostal.(10.12.2011)

Trošku zklamání - podle některých nadšených reakcí jsem čekal mnohem více. Ale obětí Cruise a Goodinga mě rozplakalo...(19.4.2003)

• - Scéna, ve které spolu mluví Jerry a Ray v obýváku poprvé, byla celá improvizace. Režisér Crowe záměrně nenapsal žádný dialog, aby vypadala scéna co nejpřirozeněji. (don corleone)

• - Jann Wenner, který hraje postavu Scully, je v reálném životě vydavatel časopisu Rolling Stone, pro který kdysi pracoval režisér filmu. (don corleone)

• - Do úlohy Dorothy bola zvažovaná aj Winona Ryder. Pri prvých kamerových skúškach s Tomom Cruisom (Jerry Maguire) ale vyzerali ako "brat so sestrou". (bergCA)