poster

Riskantní podnik

 • USA

  Risky Business

 • slovenský

  Riskantné podnikanie

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 1983, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ****

  Skvelý film so skvelým Cruisom a skvelými erotickými scénami...(21.11.2005)

 • castor
  ***

  Rozpočet měl být tak nízký, že herci hráli ve vlastním oblečení a bydlet museli v laciných hotelech. Cruisovi, pro něhož znamenala role průlom v kariéře, to rozhodně nevadilo. Příběh mladíka, který udělá nedopatřením z domu svých rodičů nevěstinec, už tehdy ukázal, jak bere svou práci vážně. A jak dokáže být pro kolegy i „nepříjemný“ a snaží se leccos využít v kariérní prospěch. Stěžoval si, že si s Rebeccou De Mornay před kamerou nesedli a že by měla být nahrazená. Výsledek se nicméně strefil do vkusu mladého publika, snímek utržil skoro 70 milionů dolarů. Jeho symbolem se stala scéna, v níž herec v bílých slipech a ponožkách tančí v obýváku. A idol dospívajících byl na světě.(17.12.2015)

 • Caym
  ****

  Sám doma a se šlapkou. Poetika Absolventa (ne, samozřejmě si to nedovolím srovnávat s kultovním snímkem!), Cruisův sexy tanec a místy absolutně neúnosná 80' hudba.(2.10.2012)

 • dopitak
  ***

  Výborná osmdesátková atmosféra, Tom už tehdy byl borec, ovšem scénáristé asi dost často konzumovali opiáty, což je na výsledku dost vidět.(21.9.2011)

 • Phos4rus
  **

  Film nic moc. Na nic si nehraje a nic po nem nechceme. Nicim nezaujme, snad jen mladym Tomem Cruisem a krasnou Rebbeccou De Mornay. Jak dodava Denny, humor zde nechybi, toho cynismu by mohlo byt mene. Jinak to ujde(29.8.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace