Riskantní podnik

Riskantné podnikanie

Risky Business

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 1983, 98 min

Výborná osmdesátková atmosféra, Tom už tehdy byl borec, ovšem scénáristé asi dost často konzumovali opiáty, což je na výsledku dost vidět.(21.9.2011)

Začínající Cruise (nekření se každých pět minut, což je plus), pěkná Rebecca De Mornay a celkem vtipný film o podnikání.(14.9.2007)

Snad od puberty jsem žil v tom, že Risky Business je nějaká teenagerovská blbina, která je zajímavá jen tím, že se tam proslavil Tom Cruise a tančí tam v ponožkách a ve slipech. Nikdy jsem nezkoumal americké recenze nebo IMDB hodnocení. Před pár dny mě film začal zajímat víc, když jsem zjistil, že hudbu dělali Tangerine Dream. A dnes jsem film viděl a je to jeden z nejlepších teenagerovských filmů, chytrý, odvážný, podvratný a s magickou atmosférou často díky hudbě Tangerine Dream. Bavilo mě to mnohem víc než adorované osmdesátkové teenage filmy od Johna Hughese třeba.(12.1.2016)

ta atmosféra 80's skoro automaticky přidávají hvězdičku, ale i samotný Křižník si zaslouží pochvalu. No a lepší koukat na takovýhle film pro mládežníky, než jakékoliv prcičky. Nejen pro mnohem lepší atmosféru a scénář, ale tady se snad i víc prcá 70%(14.1.2013)

Sám doma a se šlapkou. Poetika Absolventa (ne, samozřejmě si to nedovolím srovnávat s kultovním snímkem!), Cruisův sexy tanec a místy absolutně neúnosná 80' hudba.(2.10.2012)