poster

Riskantní podnik

 • USA

  Risky Business

 • Slovensko

  Riskantné podnikanie

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 1983, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  ****

  Snad od puberty jsem žil v tom, že Risky Business je nějaká teenagerovská blbina, která je zajímavá jen tím, že se tam proslavil Tom Cruise a tančí tam v ponožkách a ve slipech. Nikdy jsem nezkoumal americké recenze nebo IMDB hodnocení. Před pár dny mě film začal zajímat víc, když jsem zjistil, že hudbu dělali Tangerine Dream. A dnes jsem film viděl a je to jeden z nejlepších teenagerovských filmů, chytrý, odvážný, podvratný a s magickou atmosférou často díky hudbě Tangerine Dream. Bavilo mě to mnohem víc než adorované osmdesátkové teenage filmy od Johna Hughese třeba.(12.1.2016)

 • HellFire
  ***

  Jedna z Cruisových prvotin není ničím zase tak zajímavá. Není to špatný film a Cruise hraje na úrovni.(22.12.2013)

 • slunicko2
  ***

  Nezkušený středostavovský student chce přijít o panenství. To se mu podaří. 1) 21letý Tom Cruise má parádní vysportovaný zadek a přiléhavé jeansy mu moc sluší. Jeho improvizované pohybové kreace v bílých slipech taky nejsou k zahození. 2) O čem ale jinak tento what-the-fuck film byl, těžko říci.(25.11.2011)

 • FilmFan24
  ***

  Pohodová komedie bez fekálního humoru zato se slavnou Cruisovou scénou, ve které tančí ve slipech a bílé košili.(15.6.2008)

 • bartias
  ***

  V 80. letech se komedie o teenagerovské honbě za ještě takřka bájným sexem natáčely jinak. Trapné momenty a trapný humor sice nechybí, ale mladý Tom Cruise má v roli, která jej zviditelnila, určitý styl. Rebecca De Mornay je neodolatelná a Riskantnímu podniku nechybí solidní poselství. Když chcete vydělat prachy, něčeho v životě dosáhnout nebo prostě jenom něco pořádného zažít, nesmíte myslet v maloměšťáckých mantinelech. Někdy úplně stačí říct: What a fuck! 7/10(30.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace