Riskantní podnik

Riskantné podnikanie

Risky Business

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 1983, 98 min

Rozpočet $6,2miliónaTržby USA $63,541,777Tržby Celosvetovo $65,400,000║ fakt podarené, hlavne že to je dosť dejovo vyvážené, má to čím upútať, Cruise valí /70%/(14.2.2010)

• choze

Dost utahané.(24.8.2011)

• danecek24

41. Zlatý Glóbus za rok 1983 - nominace (1) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Tom Cruise(23.12.2008)

Absolvent let devadesátých - horší a víc teen. Tangerine Dream zachraňují film z průměru a dělají z něj příjemnou oddechovou podívanou.(6.3.2016)

• Xmilden

Film, který již dneska není moc aktuální, trošku jsem si při jeho sledování vzpomněl na Absolventa, tohle ovšem je úplně jiná liga. Tom Cruise toho zatím moc nepředvádí a upřímně kdybych ho neznal z jiných lepších rolí, tak bych na něj díky tomuto filmu snad i zanevřel. Přesvědčivý výkon totiž rozhodně nepodává. Rebecca De Mornay ve své době znamenala tutovou kost.(10.4.2011)

• - Producent snímku si přál, aby Tom Cruise působil více jako teenager a aby proto kvůli roli shodil 5 kilogramů. (Monco)

• - Scéna, kde Joeal (Tom Cruise) tančí na skladbu "Roll Old Time Rock N", byla celá improvizovaná. Scénář obsahoval pouze instrukci, aby herec tančil na rockovou hudbu. (Monco)

• - Mezi herci, kteří se zúčastnili konkurzu na hlavní roli, byli také Tom Hanks a Nicolas Cage. (Monco)