Riskantní podnik

• slovenský

Riskantné podnikanie

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 1983, 98 min

V 80. letech se komedie o teenagerovské honbě za ještě takřka bájným sexem natáčely jinak. Trapné momenty a trapný humor sice nechybí, ale mladý Tom Cruise má v roli, která jej zviditelnila, určitý styl. Rebecca De Mornay je neodolatelná a Riskantnímu podniku nechybí solidní poselství. Když chcete vydělat prachy, něčeho v životě dosáhnout nebo prostě jenom něco pořádného zažít, nesmíte myslet v maloměšťáckých mantinelech. Někdy úplně stačí říct: What a fuck! 7/10(30.6.2009)

• Chrustyn

Takhle nějak vypadali teen komedie před 26 lety. Mladý Tom Cruise s debilním účesem tancující ve spodním prádle je sám doma a zamiluje do prostitutky, začnou spolu spát i podnikat avšak to se nelíbí jejímu pasákovi, který dá Tomovi pěkně zabrat. Marně jsem hledal ve filmu scénu, u které bych se vyloženě bavil.(28.2.2009)

Začínající Cruise (nekření se každých pět minut, což je plus), pěkná Rebecca De Mornay a celkem vtipný film o podnikání.(14.9.2007)

Absolvent let devadesátých - horší a víc teen. Tangerine Dream zachraňují film z průměru a dělají z něj příjemnou oddechovou podívanou.(6.3.2016)

Jedna z Cruisových prvotin není ničím zase tak zajímavá. Není to špatný film a Cruise hraje na úrovni.(22.12.2013)