Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  *****

  Od prvné chvíle, kdy jsem tenhle film viděla poprvé (2001 kdy vyšel), s ním mám spojeno neskutečně moc zážitků .. přátel .. partnerů .. Pro mě je to srdcový film s úžasnou hudbou a herci, který mě vždycky rozbrečí. Není to pro mě obyčejný film .. už pro to, že nikdy nebyl .. a vím, že nikdy nebude. Původní verzi vlastním také a i když ji miluji, ta novější mi dala víc ..(1.6.2006)

 • zputnik
  ***

  Musím uznat, že přes téměř permanentní pocit vyumělkovanosti a hereckého přehrávání má tento snímek i řadu kladů. 1. Snímek VANILLA SKY ve mně (především ve své 2. polovině) dokázal vyvolat pocit zvědavosti, jak to vlastně celé dopadne. 2. Film považuji za dojemný (a myslím to v tom nejlepším slova smyslu). 3. Filmu sluší geniální soundtrack (Underworld, Leftfield, Radiohead, Sigur Rós, U2 etc.) A ještě jedná noticka k přehrávání ve VANILLA SKY. Při uplatnění presumpce neviny jsem ochoten uznat, že možná (ale skutečně jen možná) je možné v určitých sekvencích brát přehrávání jako "umělecký záměr". Nic to však nemění na tom, že 1. zde stále zůstává onen zbytek filmu, u něhož jsem to přehrávání prostě nezkousnul, a 2. mě to během snímku neustále rušilo. Shrnuto a podtrženo: Ze snímku jsem měl podobný pocit jako ze snímku PLÁŽ, a to: nelituji času stráveného u tohoto snímku; není to špatný snímek, ale na můj vkus je to vše až příliš vyumělkované.(13.2.2004)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Píseň - "Vanilla Sky"(19.3.2004)

 • Gemini
  ****

  Vanilkové Nebe je film plný překvapení. Na někoho toho bude až příliš. Já to vidím asi následovně - okamžiky, kde si říkáte, že tohle pan scénárista už přestřelil, přebijí skvělé herecké výkony. Ty tady totiž přebijí naprosto všechno, možná až na hudbu. Všechny hlavní role byly zvárněny naprosto brilantně, jiskření mezi krásnou Penélope a (možná výborným hercem, ale v civilu nebezpečným magorem) Cruisem je úžasné, jako by se skutečně právě setkali dva lidé a přeskočila jiskra. A okolo téhle krásy se roztáčí rej nevídané pestrosti a síly. Bravo, tlesk, tlesk.(17.9.2006)

 • Le_Chuck
  *****

  Ja som čakal romantickú komédiu a ono to je celkom hustý sci-fi triller, tak dobrý že ma svojou pointou úplne rozobral a nemôžem dať ináč ako plný počet.(15.6.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace