Nastala chyba při přehrávání videa.
 • betelgeuse
  ***

  Crowe doposud defacto skládal své filmy z toho, co nakoukal, naposlouchal a taky prožil. V případě téhle existenciální metafory životní prožitek zjevně chyběl, a o to víc Crowe cituje klasické filmy a zahušťuje písňový soundtrack. Ten je tak přepestrý a všudevlezlý, že připomíná dílo neurotika nervózně přelaďujícího rozhlasové stanice, což filmu dále ubírá na přesvědčivosti. Výsledkem je nastavovaná banalita, která mj. svědčí o tom, že přemíra obdivu k Truffautovi může být umění škodlivá. Ve špatných rukou.(17.10.2005)

 • Aluska88
  ****

  Zajímavé dílko. Prvních zhruba devadesát minut se v podstatě neděje nic mimořádného. Začnete poznávat Tomovu postavu, jeho život, jeho holkou do postele, Cameron Diaz, navštívíte jednu party, na které se na okamžik mihne i Steven Spielberg a Tom i Vy se zde seznámíte s Penelope Cruz. Zcela nevázaný a nenáročný děj, hodný příjemného úvodu nějaké odlehčené romantiky. Poté se v několika okamžicích přehoupne do ukázkového dramatu. Zbytek filmu již pokračuje v naprosto chaotických a velmi působivě zpracovaných rovinách, v níž se prolínají sny a realita tak zpřeházeně, že jsem byla totálně ztracena a přestávala jsem stíhat a poznávat, jaká linie právě probíhá. Celková pointa je velmi zajímavá a nečekaná, ale jakoby zcela plynně naváže na předchozí děj, takže jsem jí nebyla jakkoli šokována. Skvěle navybíraný soundtrack dává Vanilkovému nebi ten správný "snový" nádech.(30.4.2011)

 • AngelAngie
  *****

  Od prvné chvíle, kdy jsem tenhle film viděla poprvé (2001 kdy vyšel), s ním mám spojeno neskutečně moc zážitků .. přátel .. partnerů .. Pro mě je to srdcový film s úžasnou hudbou a herci, který mě vždycky rozbrečí. Není to pro mě obyčejný film .. už pro to, že nikdy nebyl .. a vím, že nikdy nebude. Původní verzi vlastním také a i když ji miluji, ta novější mi dala víc ..(1.6.2006)

 • Shit
  ****

  Ze začátku to vypadá jako vcelku normální film, ale pak se to celý zamotá a film se začne odehrávat mezi realitou a snem, režisér Crowe asi chtěl aby se do toho divák co nejvíc zamotal což se docela povedlo a nakonec chtěl udělat šokující závěr ve kterým se všechno vysvětlí, a to se povedlo, ale nebyl rozhodně tak šokující jak zřejmě Crowe chtěl.Co se týče hereckýho zastoupení, tak hlavní postavu Davida Aamese zahrál Tom Cruise výborně, svým výkonem film ještě o kousek pozvedl, ale rozhodně se jsem ho už viděl v lepší formě.(28.10.2005)

 • Viktooorka
  **

  Vanilkové nebe způsobilo, že už mi tak nechutná vanilková zmrzlina a při vzpomínce na Cruisův zmršený ksicht, je mi smutno z toho, že mu to tak slušelo víc než normálně. Ale ne, nebudu zlá… Mám z tohohle filmu rozporuplné pocity. Celou dobu se snaží tvářit záhadně a on by záhadný byl.. Neustále přemýšlíte: „Tak jak to tedy je?“, „Proč se to dělo?“, „Jak to dopadne?“, ale co z toho, když vysvětlující konec nic nevysvětlí, jen Vám zamotá hlavu a způsobí zhnusenej pocit a položí otázku „Co to sakra mělo znamenat?“ Asi mám zase zkrat ve svých obvodech. Prosím technickou podporu!(23.8.2010)

 • - Během Davidova večírku se někdo zmiňuje o kytaře ve skleněném pouzdře. Měl jí dostat od Dannyho Bramsona k minulým narozeninám. Danny Bramson byl hudebním dozorem při natáčení filmu. (don corleone)

 • - V počáteční scéně můžeme na Davidově autě vidět kontrolní nálepku s datem 2/30/01. Údajně šlo o chybu, nálepky si prostě při filmování nikdo nevšimnul. Vyvolala pak několik dalších interpretací filmu. (don corleone)

 • - David Aames (Tom Cruise) nosí hodinky značky IWC Mark XV. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace