Kráska a Zvíře: Kouzelné Vánoce

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Animovaný / Rodinný / Muzikál

USA / Kanada, 1997, 72 min

• Galadriel

Slabý, vyloženě komerční odvar veleúspěšné Krásky a Zvířete, který nemá nic z kouzla prvního filmu.(25.4.2003)

Ále, zase tak hrozné to nebylo:) Jasně, první Kráska a Zvíře to není, ale navodí to pěknou vánoční atmosféru. S odstupem času přidávám čtvrtou *.(4.10.2012)

Je s toho cítiť, že je to taký odvar, ale mne sa to celkom páčilo. Na Vianočné chvíle sa to celkom hodí a pokiaľ vám jeden diel nestačí a chcete so svojimi obľúbenými postavami stráviť viac času, tak rozhodne odporúčam. Len škoda, že už to nemá to kúzlo čo prvý film, tie prvky drámy, či miestami očarujúci priebeh a príbeh filmu. V tomto novšom spracovaní, sa trošku pozrieme naspäť a zistíme ako to bolo s Vianocami, ale príbeh je dosť slabý a moc nemá čo ponúknuť. Asi preto aj taká krátka stopáž (72 min). Priznajme si to, je to slabé, ale pozrieť sa to dá. 60% - 3*(13.1.2012)

• Terva

Teda nebýt to vánoční, nevím nevím zda bych dal za dvě.(25.3.2012)

Videofilmy snažící se těžit z úspěchu slavnějších celovečerních předchůdců většinou nedopadají nijak valně, tenhle jsem ale jako dítě měla ve velké oblibě (a bála jsem se těch hrůzostrašných varhan! :D).(18.4.2008)

• Morzael

Nesnáším zbytečné, trapné náhražky a napodobeniny vezoucí se na popularitě svých předloh. Bohužel ani toho není vyjímka...(15.9.2008)

Toto zpracování jsem viděla jako první, takže to tak nesrovnávám s posledním dílem, ale prostě to nebylo vůbec špatné.(11.12.2010)

Prvý diel bol výborný - druhý len priemerný 50%.(1.10.2006)

• majo25

Ešte slabšie ako prvý film. Film je takmer bez príbehu...oslava Vianoc predsa nemože byť príbeh. Záporák ala organ je slabý. Animácia je samozrejme vysoký štandart, ale po príbehovej stránke je to nuda. Ešte ked k tomu pridáte piesen za piesnou...tak nikdy viac. Hodnotenie: 45%(27.6.2013)

Na originální pohádku to nemá ani zdaleka. Je to vlastně vystřižená scéna z originální pohádky, místy je to nudné a moc mě to neuchvátilo.(31.1.2016)

Krásna Vianočná rozprávka, maximálne súhlasím s názorom matthew.17, nemyslím si, že by toto bola náhrada, alebo nejaké pokračovanie prvého filmu. Je to proste o Vianociach a mne sa to veľmi páčilo..(26.12.2011)

Dnes už je skoro samozřejmé, že animovaný hit má i svůj vánoční speciál. A v tom množství podobných vánočně-nedějových snímků se nejedná o nic zapamatovatelného, uchovává si ale hezkou pohádkou atmosféru. Písničky se mi líbily víc než v klasice, škoda, že je skoro všechny nacpali do posledních několika minut. Co mi ale vadilo hodně, byla kombinace kreslení a počítačové animace, maestro Varhaník byl fakt mimo.(9.1.2014)

Vianočná klasika :) Toto sledujem vždy keď zdobím stromček a pieseň "Když nastal čas Vánoc" je jedna z najkrajších vôbec. Je mi ľúto že to porovnávate s originálom, pretože to bol film sám o sebe natočený aby dobil svet, toto je čisto vianočný film ktorý si nemôžte vychutnať ak nepozeráte práve počas týchto krásnych sviatkov.(23.12.2011)

Jasně není to jednička, ale kouká se na to hezky... Písničky, vánoční atmosféra a zvíře mi k spokojenosti naprosto stačili i v horkém srpnu :)(21.8.2012)

• KateW

Bohužel jsem si to spletla s původní Kráskou a Zvířetem a byla jsem neskutečně zklamaná,že takhle vypadá má nejoblíbenější pohádka z dětství, ze které si pravda nepamatuji nic,ale stejně mi zůstala v hlavě. Byla jsem nadšená,když jsem zjistila,že je tu i jiná Kráska a Zvíře s tím dokonalým tancem :) Tohle si nepouštějte,nestojí to za nic(20.9.2011)

Já mám pro "disneyovky" děsnou slabost a skoro mi rve srdce, že hodnotím jen za tři. Bylo to fajn, ale přišlo mi, že se tam o vánocích jen tak mluvilo a kde nic tu nic. Jinak je to příjemné setkání se starými známými a vlastně taková vsuvka do hlavního příběhu.(4.12.2012)

• Don Maty

Fakt nie som fanúšik vianoc a už vôbec nie muzíkálových vianoc na tak predpotopnom príbehu...2*(20.11.2013)

Pokračování hitu většinou už nebývá hitem, a je to tak i u Vánoční verze Krásky a Zvířete. Ale na druhou stranu, pokud nebudu rýpavá, jde o hezkou pohádku. P.S.: Ten princ měl radši zůstat Zvířetem, byl hezčí :)(24.5.2013)

"Dobrý den, já jsem Kráska..." opravdu trapný a stupidní scénář. Ale zlé varhany se mi zase na druhou stranu líbily velice.(16.10.2010)

• Nellie

"Všechno, co se vám líbilo v klasické animované pohádce Kráska a Zvíře, která byla oceněna Oscarem, najdete i v tomto novém Disneyho hudebním filmu!" už v prvej vete hnusne odžubávajú. :D padli tu názory, že toto nie je myslené ako pokračovanie klasického príbehu Krásky a Zvieraťa (a pokračovanie by to ani byť nemohlo, iba žeby to strčili nejako...medzi to. Nevermind.) , ale jednoducho vianočný príbeh. Ak by sa tvorcovia nechceli zviezť na úspechu "prvej časti" mohli si vytvoriť nové postavy a čakať na úspech obyčajného vianočného príbehu, ale oni tam namiesto toho dali Belle, Zviera a úbohú náhradu Gastona v podobe Meastra Forte. Žádný není Gaston! Slabé. Nie úplne najhoršie, myslím, že jedna pesnička sa mi dokonca páčila (čo je oproti jednotke, kde milujem každú jednu, dosť smutné.) ale slabé.(26.12.2011)