Konečně zase inteligentní komedie z Francie(31.8.2004)

Rozpočet €27,440,000Tržby USA $312,824Tržby Celosvetovo $27,720,972║ Až na ten rýchlo ustrihnutý záver, to je prvotriedna zábavná jazda, Jean Reno a Gerard Depardieu excelentne. /videl v kine: 85%/(7.6.2005)

Obelix a Leon na útěku ze cvokhausu? Ale kdeže, to si jen superdrsný Reno a superblbý Depardieu hrají, že jsou Uprchlíci (bez dítěte) a vy dávejte pozor, protože pan profesor francouzské školy komedie Veber zrovna vyučuje. Škoda jen, že si na posledních 15 minut odskočil na toaletu a suploval za něj pan Cliché..(13.9.2010)

"Ukradli další auto." "Dělají si sbírku?" Francis Veber tentokrát vsadil na jednu kartu: na to, že Gérard Dépardieu zahraje blbce. Přiznám se bez mučení - byl jsem skeptický. Zbytečně. Gérard D. je okouzlující, dojemný, k zešílení legrační a působí dojmem, že v životě nehrál nic jiného. Díky tomu Veberovi rádi odpustíte scénáristickou bezradnost posledních dvaceti minut filmu. Bravissimo! 80 %(24.1.2005)

"Jsme nezletilí, na poldy kašleme." "Nejsme poldové, kašleme na nezletilý." Špatné /rozuměj klišovité/ konce se snadno zapomínají, když se předtím člověk hodinu v kuse chechtal.(29.12.2008)