Roboti jsou plní takového množství nápadů, gagů a narážek všeho druhu, že jim tu miliontou variaci na známý příběh milerád odpustím. Mimochodem ačkoliv si animáky většinou pouštím dabované, v tomhle případě by to byl hřích - přijít o úžasného Robina Williamse v roli "ďábelského" Fendera, o Mela Brookse coby vynálezce Bigwelda nebo o Paula Giamattiho, který propůjčil hlas skvělé postavičce vrátného (rozesmál mě k slzám), bych nechtěl.__P.S. Robotická stařenka krmící robotické holuby, které ale musí zároveň i natahovat, aby vůbec zobali... To je jeden z nej nápadů.(5.3.2012)

Film je to pěkný a najdeme v něm několik povedených momentů, ale to na skutečně kvalitní podívanou nestačí. Možná by to chtěl propracovanější příběh, více dobrých vtipů nebo prostě Pixar :-) Ale hláška "Je to spojení Jazzu a Funku, jmenuje se to JUNK." mě opravdu rozesmála.(19.9.2006)

Tenhle animák, přestože je spíše pro menší publikum (alespoň podle obsahu spousty poučení etc.), není úplně nudný..jenže pár hodin po jeho zhlédnutí si na něj určitě ani nevzpomenete.(12.2.2008)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $128,200,012Tržby Celosvetovo $260,718,330║ Tak toto mi prišlo dosť nezáživné, animačne to ušlo ale ten príbeh, vôbec som sa tam nenašiel čo je ako na rozprávku zlé, je vidieť že nie každá spoločnosť čo sa zaoberá 3D animáciou dokáže aj upútať príbehom. /40%/(27.3.2006)

Dlouhá řada jednorázových (a nutno říci že nápaditých) fórků svázaná jedním velkým klišé. Scénář prakticky neexistuje a film se ke svému konci dopotácí bez výraznějšího překvapení či nápadu, který by ho oddělil od zbytku animované konkurence. Přesto se na to kouká vcelku slušně, ale určitě ne tak slušně, abyste se i napodruhé bavili alespoň z poloviny tak dobře, jako prvně - což se třeba o Úžasňákových říci dá. Po dlouhém vážení slabších 70%.(11.3.2005)