Některé animáky své dospělé diváky dokáží uspokojit vrchovatě (těm ovšem děti moc nerozumí :), některé jsou jen a jen pro děti. I když si v "Robotech" každý najde nějakou tu fajnovost, je tenhle fim především pro děti (kterým se asi bude líbit) a dospělí u něj budou dlouhé chvilky "trpět". A protože skvělá animace už v dnešní době nikoho neohromí, řadí se tenhle film k tomu nejslabšímu, co v animované tvorbě v posledních letech vzniklo.(3.10.2005)

Svět robotů je velkolepý, skoro bych se nebál říci, že úžasný. Převedení zvyklostí našich životů, rutinních činností a běžných stereotypů do tzv. roboalternativy se povedl bez trapností a ještě v naprosto dokonalém, pedantsky provedeném, vizuálu. Zvláštní důraz dávali tvůrci oprýskaným nátěrům postarších robotů a to skutečně působilo dobře. Ovšem něco uvnitř tomu scházelo a finiš je dotažen už tak jakoby z posledních sil. Možná mohli tvůrci přitvrdit v oblasti humoru pro dospělé, on vždycky nějaký ten hrubozrnný vtípek potěší, ale bylo-li to výhradně pro děti, nemám asi už dalších námitek.(31.1.2012)

Technicky výborné, dějově průměrné. Neoriginální příběh je plný klišé, je snadno čitelný několik scén dopředu a v podstatě nemá čím překvapit. Pastvou pro oči se tak stává pouze 3D animace a precizní zpracování jednotlivých postav a jejich detailů. Na tomto poli autoři odvedli mnohem lepší práci a je to znát - a díky těm detailům a hrátkám s postavičkami se povedlo i pár scének, např. "krasobruslení" na ložiskových kuličkách. Celkový dojem ale nepřesáhne výrazněji 50% hranici...(24.9.2010)

Oblíbené dílko mých juniorů, já v tom ovšem nic světoborného nevidím...ani dobrý ani špatný.... a golfista zbytek napsal za mě(8.11.2005)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $128,200,012Tržby Celosvetovo $260,718,330║ Tak toto mi prišlo dosť nezáživné, animačne to ušlo ale ten príbeh, vôbec som sa tam nenašiel čo je ako na rozprávku zlé, je vidieť že nie každá spoločnosť čo sa zaoberá 3D animáciou dokáže aj upútať príbehom. /40%/(27.3.2006)

• - Po příjezdu do Robot City se Rodney ptá na cestu tančícího robota. V pozadí pak můžete zahlédnout jakousi robotí verzi Sida z Doby ledové. (HellFire)

• - Robin Williams se nadabováním postavy Fendera vrátil k animovanému filmu, naposledy totiž propůjčil hlas džinovi v Aladinovi. (imro)

• - Zpěvačka Sarah Connor nazpívala hit "From Zero to Hero"v němž byly použity záběry z tohoto filmu. (Gyorgy)