Tak tohle me mile prekvapilo, cekal jsem dalsi prumernej animac a kupodivu jsem se dobre bavil. Samozrejme to neni nejake veledilo a pribeh by se dal shrnout do jedne vety, ale jinak mi vse prislo nadprumerne. Animace je hodne dobra, je videt, jak je kazdej robot sestavenej. Hudba je taky nadprumerna, hezky svizna, takze pekne doplnuje dej. Jsou tu sympaticky postavy, vse slusne odsejpa, forky jsou sice hodne jednoduchy, ale pobavi, takze ja jsem proste spokojenej.(26.3.2006)

Svět robotů je velkolepý, skoro bych se nebál říci, že úžasný. Převedení zvyklostí našich životů, rutinních činností a běžných stereotypů do tzv. roboalternativy se povedl bez trapností a ještě v naprosto dokonalém, pedantsky provedeném, vizuálu. Zvláštní důraz dávali tvůrci oprýskaným nátěrům postarších robotů a to skutečně působilo dobře. Ovšem něco uvnitř tomu scházelo a finiš je dotažen už tak jakoby z posledních sil. Možná mohli tvůrci přitvrdit v oblasti humoru pro dospělé, on vždycky nějaký ten hrubozrnný vtípek potěší, ale bylo-li to výhradně pro děti, nemám asi už dalších námitek.(31.1.2012)

DivX/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +výborné animované postavy a jejich charaktery, dokonalí robotí svět, zajímavý hudební doprovod, narážky a vtípky, český dabing -tentokrát trošku vadí moralizování, některé vtípky se sekly stranou, už tu bylo i několik lepších animáků/// Tak tohle jsem od filmu nečekal. Strašně přemýšlím kde ho zkritizovat a kde mu mohu ještě procentuálně ubrat, ale nedá se. Od filmu jsem očekával mírnější nadprůměr (už jen podle vašeho hodnocení), ale dostalo se mi báječné podívané, která mě do sebe vtáhla a hlavně u filmu jsem se výborně bavil. Velmi sa mi páčili všetky postavičky. Dokonce mě oslovil i hlavní záporák. No prostě tohle musím vidět znova. Jen zmíním, že animák mi připomínal film Já, robot (ovšem tohle je jedině plus)./// Celkem 89%///(5.10.2006)

• JohnnyD

Desivé utrpenie. Totálna nuda, žiaden humor, predvídavý dej s minimom zábavy a napätia, otravné moralizovanie na každom rohu a žiaden presah pre dospelého diváka. PS: V originále si aspoň užijete hlasy Harlanda Williamsa, Robina Williamsa a Jamesa Earla Jonesa ... slovenský dabing je katastrofálne fádny a z tieňa ho vyťahuje iba comeback skvelého Mira Nogu.(10.4.2009)

• Indiana

Z 3D animovaných filmů mě to bavilo tak nějak nejméně, zasmál jsem se u toho asi tak jednou, ani to ve mně nevyvolalo tu dobrou náladu, jako se to daří jiným animákům a vlastně jsem se u toho skoro furt nudil a dokonce u toho v kině asi čtvrt hodiny prospal.(17.6.2005)

• - Robin Williams se nadabováním postavy Fendera vrátil k animovanému filmu, naposledy totiž propůjčil hlas džinovi v Aladinovi. (imro)

• - Původní spolucestující Rodneyho nebyl Fender, ale poklidně si pletoucí starší dáma. V některých záběrech z dálky je tato dáma jednoduše nabarvena na červeno, namísto kompletního přetvoření ve Fendera. (HellFire)

• - Zpěvačka Sarah Connor nazpívala hit "From Zero to Hero"v němž byly použity záběry z tohoto filmu. (Gyorgy)