*** a půl. Vcelku velmi vydařený animovaný kousek s moderní hudební vložkou, který pro mě však k plným čtyřem hvězdičkám postrádá cosi z čistě Pixarovského kouzla a umu. Spojení studií jistě v určitém ohledu prospělo, v tom dalším však docela strádá a nedostává se mu nejlepších kvalit, jakých by mohlo. Což je na druhou stranu možná i dobře. Určité pasáže mi připadaly nápadně podobné s epochálním dílem Metropolis (1927). Nejspíš to nebyl určitý záměr (i když....), já jsem zde ovšem tuto drobnou, avšak pro mě výraznou podobu, postřehla. Film, který v podstatě obsahuje hodně toho, co by měl takový snímek mít a zároveň ukazuje jisté mezery, které jsou menší, jedním divákem zpozorovatelné, tím druhým třeba vůbec či sotva zaznamenatelné.(20.12.2009)

• Indiana

Z 3D animovaných filmů mě to bavilo tak nějak nejméně, zasmál jsem se u toho asi tak jednou, ani to ve mně nevyvolalo tu dobrou náladu, jako se to daří jiným animákům a vlastně jsem se u toho skoro furt nudil a dokonce u toho v kině asi čtvrt hodiny prospal.(17.6.2005)

Škoda toho, že ani výtečná animace, nedokáže zalepit až příliš velké díry v příběhu. Ten se může „pyšnit“ krom prostinké jednoduchosti, kterou ocení hlavně děti, také spoustou nápadů, které nepatří do kategorie „originální“. Samotné město, společně s koncepcí vyprávění, jednoznačně připomenou Proyasovo Já, robot, včetně rozmáchlých kamerových náletů, či velkolepé hrdinské hudby Johna Powella, který zde však až příliš používá motivy z Výplaty. Jako protipól slouží spousta citací či milých vtípků (které však ocení pouze starší), což při přihlédnutí k dobrému výběru hlasů hlavních hrdinů vytvoří poněkud rozporuplný dojem. Při nižším věku (pokud možno 1. stupeň základní školy) jednoznačně super cool pecka, ale takhle dosti nerozhodné tři.(4.9.2005)

„Všetci sa ti smejú.“ – „A si si istá, že sa nesmejú so mnou?“ ROBOTI z Blue Sky Studios (DOBA ĽADOVÁ) možno majú príšerný scenár, plný klišé (mladík opustí chudobných rodičov a odchádza do veľkého sveta, aby si po sérii dobrodružstiev a nájdení nových kamarátov, splnil životné sny). To, čo z nich však robí lepší film, je umiestnenie klišé deja do neklišé strojového sveta. Je plný vtipu, magických okamihov, skvelej vizuálnej stránky (domino) a plnej hrste dobrých nápadov (oči po babke). Nie je to až taký chladný film, na aký sa hrá! Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/191021/Roboti-80.html(17.4.2009)

DivX/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +výborné animované postavy a jejich charaktery, dokonalí robotí svět, zajímavý hudební doprovod, narážky a vtípky, český dabing -tentokrát trošku vadí moralizování, některé vtípky se sekly stranou, už tu bylo i několik lepších animáků/// Tak tohle jsem od filmu nečekal. Strašně přemýšlím kde ho zkritizovat a kde mu mohu ještě procentuálně ubrat, ale nedá se. Od filmu jsem očekával mírnější nadprůměr (už jen podle vašeho hodnocení), ale dostalo se mi báječné podívané, která mě do sebe vtáhla a hlavně u filmu jsem se výborně bavil. Velmi sa mi páčili všetky postavičky. Dokonce mě oslovil i hlavní záporák. No prostě tohle musím vidět znova. Jen zmíním, že animák mi připomínal film Já, robot (ovšem tohle je jedině plus)./// Celkem 89%///(5.10.2006)

• - Producenti nasypali do počítačů při tvorbě tohoto snímku 75 milionů dolarů a už během úvodního víkendu (11. -13. 3. 2005) zanechali američtí diváci v rekordním počtě 3 776 kin 36,5 milionů. (imro)

• - Stráž k vidění u Bigweld Industrie je založena na vzhledu stráži do Emerald City v Čaroději ze země Oz. (HellFire)

• - Byl napsán speciální program, který na každou kostku domina v Bigweldově domě vytvořil specifický vzor. (HellFire)