Dramaturgicky najchabejší z veľkorozpočtových digi-animákov. ICE AGE sa spoň netvárila, že je aj niečím viac než len nezáväznou sériou skvelých fórikov. ROBOTI načrtnú nejaké rodinné hodnoty v úvode a vrátia k nim v závere, no to medzi tým je úplne iný film - robotický zlepenec komických i načisto nevtipných scénok, okorenených vydarenými i hluchými narážkami na náš súčasný popkultúrny spôsob života. Na druhú stranu - robotický svet fascinuje rôznymi vylepšovákmi a roztomilými nápadmi (prvá jazda MHD v Robot City je fantastická!) a postavy samotné sú veľmi pekne navrhnuté. Len škoda že nie charakterovo prepracovanejšie. Pri poslednej tretine som sa doslova NUDIL - a to sa mi pri takejto "digi-podívanej" stalo vôbec po prvý krát.(17.3.2005)

Nebolo to zlé, ma to miestami celkom dobré nápady a úvod je tiež celkom zaujímavý, keď sa s hlavným robotím hrdinom vydáme do Robot City. Záver mi príde už viac taký tuctový a nemá moc čím prekvapiť, ale je to fajn sranda pre deti aj dospelých, táka oddychovka, jednohúbka. Za zmienku stojí aj tradične dobrý slovenský dabing. 65% - 3*(6.1.2017)

Co s filmem, který sice má dokonalý, až pixarovsky propracovaný robo-svět, ale zároveň ten nejprimitivnější, téměř stupidní příběh kdejakého tuctového rodinného filmu? Nic...(31.7.2009)

Některé animáky své dospělé diváky dokáží uspokojit vrchovatě (těm ovšem děti moc nerozumí :), některé jsou jen a jen pro děti. I když si v "Robotech" každý najde nějakou tu fajnovost, je tenhle fim především pro děti (kterým se asi bude líbit) a dospělí u něj budou dlouhé chvilky "trpět". A protože skvělá animace už v dnešní době nikoho neohromí, řadí se tenhle film k tomu nejslabšímu, co v animované tvorbě v posledních letech vzniklo.(3.10.2005)

Technicky výborné, dějově průměrné. Neoriginální příběh je plný klišé, je snadno čitelný několik scén dopředu a v podstatě nemá čím překvapit. Pastvou pro oči se tak stává pouze 3D animace a precizní zpracování jednotlivých postav a jejich detailů. Na tomto poli autoři odvedli mnohem lepší práci a je to znát - a díky těm detailům a hrátkám s postavičkami se povedlo i pár scének, např. "krasobruslení" na ložiskových kuličkách. Celkový dojem ale nepřesáhne výrazněji 50% hranici...(24.9.2010)

• - Jack Hamer, majitel obchodu s náhradními díly, je založen na postavičce z ranné fáze vývoje, kdy se testoval vzhled robotů. Byl to režisér udávající pokyny herečkám na place. Obrázky z testovacích sekvencí se objeví jako obrazy v domě tetičky Fanny. (HellFire)

• - Jak se dostanete k verzii s původním zvukem, dávajte dobrý pozor na hlas, který zazní v železářství. Jeho majitelem je totiž samotný James Earl Jones, kterého jsme onoho roku mohli slyšet v jeho nejslavnější úloze a tou je hlas nikoho jiného, než Darth Vadera. (imro)

• - V pokoji Rodneyho můžeme na stěně vidět plakát k filmu „Rock 'Em Sock 'Em IV: Red VS Blue“, odkaz na hračky značky Rock 'Em Sock 'Em, stejně jako na Rockyho IV (kde je Rockyho oponent komunista, proto „red“) a nakonec na Red vs. Blue: The Blood Gulch Chronicles, což je video série vytvořená podle počítačové hry Halo. (HellFire)