Madagaskar

Madagaskar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2005, 86 min

• NinadeL

Trsátko a nechutná animace, opět nedík SA.(2.6.2010)

Sice uz sem videl spoustu lepsich animaku, ale presto jsem se u tohohle dobre bavil. Animace nepatri mezi nejlepsi, prislo mi, ze spousta zvirat ma casti tela jak krabice a pribeh taky nepatri k nejpromakanejsim. Ale nijak zvlast mi to nevadilo, protoze kuli sve dylce film nezacne nudit a vtipku je tu opravdu spousta a spousta nich je nadprumernejch. Hodne me pobavila napriklad parodie na Americkou krasu. Proste takovej animak, na kerej si za chvily nikdo nevzpomene, ale pobavi.(28.2.2006)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $193,595,521Tržby Celosvetovo $532,680,671║ Tučniaci zabodovali najviac, aj keď mali len menší priestor, ale aj tak v celku vydarená rozprávka s fajn vtípkami. /videl v kine: 85%/(4.9.2005)

Zásluhou originálního znění a českých titulků musím Madagaskaru přidat jednu hvězdičku a z podprůměrného animáku s nic moc animací ho povýšit na animák průměrný. Tučňáci jsou sice stále nejlepší, hlavní hrdinové zůstali otravní, lemuři také žádnou velkou legraci nepředvádějí ani když nemluví hantecem, ale už je to o něco snesitelnější podívaná. Navíc český překlad docela dost věcí změnil a některé navíc přímo nepochopitelně, jako třeba když zvířata v původním znění mluví o Connecticutu a v našem o Bostonu. Cože? Nejlepší scénou zůstává ta s What a wonderful world.(7.6.2011)

Shrek a Hledá se Nemo nasadili laťku tak vysoko, že každý následující 3D animák musí zákonitě absolvovat toto srovnání a každý z něj vyjde jako poražený. Většinou si za to můžou samy, když se snaží výše jmenované co nejvíc kopírovat. Z Madagaskaru tento dojem kupdivu nemám. Je to návrat k jednoduchým groteskám s Tomem a Jerrym, od zjednodušené výtvarné stylizace po infantilní humor. Ale nejde jen o to, jak kde kdo legračně zakopne. Nápad vzít zvířata ze ZOO, vysadit je na Madagaskaru a přimět je, aby se chovala jako účastníci reality show Survivor, je hodně zábavný, stejně tak tučňáci, co mají plán a zavalitý lemur, glosující události brněnským hantecem (v české verzi). Protože dospělost považuju za nevyléčitelné onemocnění mozku, bylo mi příjemné vidět po čase zase animák "jen" pro děti. Milá regenerační kúra. 70%(27.7.2006)

• - Zničená Socha slobody na pláži je odkaz na film Planéta opíc (1968). (MAX666)

• - Během produkce se film chvíli nazýval „Wild Life“, ale název kolidoval s jiným animovaným dílem připravovaným pod hlavičkou konkurenčního studia Disney. (imro)

• - Když je Alex v bedně na lodi, střídavě se v záběrech objevuje a mizí seno. (M.B)