poster

Madagaskar

 • USA

  Madagascar

 • Slovensko

  Madagaskar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2005, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hrabka
  ****

  Jeden z nejlepších animáčů. Lepší než dvojka. Vykutálená čtyřka a její příběhy stojí za to. Tučňaci a lemouňi jsou very cool. 80%(28.12.2007)

 • novoten
  **

  Ať jsou některé novější Disneyovky nebo Pixarovky relativně průhledné a moralizující, pořád je to lepší varianta než ukřičený slepenec ztřeštěných zvířat. Ve Dreamworks zkrátka nezvládli spojit příběh, vtip a popkulturní odkazy a ve finále museli vše zachraňovat vedlejší postavy. Tučňáci nebo králův pobočník Moris jsou totiž dokonalí a jen díky nim se dá Madagaskar zvládnout i opakovaně. Přesto jde ale o jasné zklamání a to, že pokračování jsou na tom mnohem lépe, mě překvapuje doteď.(29.3.2006)

 • T2
  ****

  Rozpočet $75miliónovTržby USA $193,595,521Tržby Celosvetovo $532,680,671║ Tučniaci zabodovali najviac, aj keď mali len menší priestor, ale aj tak v celku vydarená rozprávka s fajn vtípkami. /videl v kine: 85%/(4.9.2005)

 • Tom Hardy
  ***

  Né že by tvůrcům vyloženě došly ve 3D animovaných filmech nápady, ale rozhodně se více plácají na suchu. Tempo filmu je nasazené hodně vysoko, přesto jednotlivé scény postrádají pořádný vtip a především pak nápad. Ve Shrekovi byly chytře využity pohádková klišé, v Příběhu žraloka (alespoň pro znalé) bylo využito mafiánských filmů, ale Madagaskar nemá prakticky nic. A přitom je tu tolik unikátních míst, na kterých by se dalo stavět (dokonalým příkladem je nevyužitá Zoo, ve které jsou všehovšudy dva dobré originální nápady). Krom výborného odkazu na Americkou krásu, bandě střelených tučňáků, jednoho vynikajícího nápadu v dabingovém obsazení a pár kouzelných okamžiků je Madagaskar "pouhým" hezky natočeným kresleným filmem, kde se pořád něco hýbe, kde se hodně hraje na humor kreslených grotesek a kde každá vedlejší postavička hravě zastíní ty hlavní. Celkový neslaný dojem je způsoben mimo jiné i dabingem, který krom výše zmíněného nápadu nenabízí naprosto nic, co by stálo za zapamatování (přičemž Rychlý Stripes nedávno ukázal, že dabing rozhodně může i prospět). Madagaskar je stejně nedotažený, jako byli Roboti. 2 a 1/2 *.(7.6.2005)

 • Marius
  ***

  Typický predstaviteľ "buddy movie" 3D animákov so skvelou grafikou, pár naozaj geniálnymi fórmi (Americká krása, tučniaci a uspávajúca ihla) a priemerným scenárom. A to najhoršie nakoniec ...opäť tancujúce milé zvieratká....5/10(16.9.2005)

 • - Lev, zebra, žirafa ani hroch ve skutečnosti Newyorské Central Park Zoo nejsou. Ale tučňáky zde najít můžeme. (hippyman)

 • - Pri stavbe Sochy slobody sa Alex zhovára s loptou, čo je odkaz na film Stroskotanec (2000). (MAX666)

 • - Zničená Socha slobody na pláži je odkaz na film Planéta opíc (1968). (MAX666)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace