Madagaskar

Madagascar

Madagascar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2005, 86 min

Příjemně snesitelné, bez extrémně otravných figurek (lemuří král Jelimán si mě získal hned svým úvodním hitem), celkově tak na 70%, plus mínus autobus. Jednoduchý děj děti zabaví, ale dospělé neotráví, i když de facto ničím nepřekvapuje a ani nijak zvlášť nezaujme. Jo, a ten někým zmiňovaný přízvuk lemuřího královského "pobočníka" (či jak to nazvat) byl fakt luxusní. :-) Jo, a abych nezapomněl na tučňáky - ti jsou taky dost dobří. ;-)(9.9.2010)

Už to není taková bomba jako Shrek, příběh je mnohem více pro děti, ale stále jsou tu velmi dobré scény - tučňáci a lemuři a fajn odkazy na jiné filmy. Přes nízké očekávání jsem se nakonec bavila velmi slušně.(12.1.2006)

Madagascar nesází na fotorealistickou grafiku, ale na jednoduchou animaci a překvapivě mu to vychází. Vtipné scény se vyrovnají těm ze špičky animované produkce (Shrek, Toy Story) a postavičky jsou roztomilé, že na ně dlouho nezapomenete. Sacha Baron Cohen předvádí opět neuvěřitelný výkon, i když tentokráte se musíme spokojit pouze s jeho hlasem. Tučňáci to dokonce dotáhli do samostatného filmečku. Hudební vystoupení nemají takovou šťávu, jako v jiných podobně laděných animácích, částečně to však vynahrazuje hudba. Příběh je ovšem tak jednoduchý, že se autoři museli spoléhat jen na kvalitu vtipných scén. Na pět hvězd to nebude.(11.2.2007)

Mírně nadprůměrná kreslená volovina. Ta čtvrtá hvězdička je (jen a pouze) ze lemuřího krále.(17.6.2005)

Jeden z nejzábavnějších DW filmů. Viděl jsem ho už několikrát a stále je to skvělá odreagovačka plná vtipných zvířatek, vtipných situací, vtipných odkazů a vtipných řečí. Tučnáci a Jelimán jsou nejlepší postavy na poli animáků (no dobře, dobrých je jich hodně, ale k těmto mě vážou nějaké osobní sympatie).. Kokos na kokos(19.10.2008)