Madagaskar

Madagascar

Madagaskar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2005, 86 min

Sice uz sem videl spoustu lepsich animaku, ale presto jsem se u tohohle dobre bavil. Animace nepatri mezi nejlepsi, prislo mi, ze spousta zvirat ma casti tela jak krabice a pribeh taky nepatri k nejpromakanejsim. Ale nijak zvlast mi to nevadilo, protoze kuli sve dylce film nezacne nudit a vtipku je tu opravdu spousta a spousta nich je nadprumernejch. Hodne me pobavila napriklad parodie na Americkou krasu. Proste takovej animak, na kerej si za chvily nikdo nevzpomene, ale pobavi.(28.2.2006)

• Matty

3D animované filmy jsou zhoubnou chorobou zaplavující současný trh měrou nevídanou. V 99 procentech představují zaručený komerční úspěch. Vysmáté rodinky se houfně derou do sálů multikin, aby po devadesáti minutách, jednom velkém popcornu a půllitru koly všichni krom těch nejmenších capartů zjistili, za jakou kravinu vyplajzli skoro pětikilo tentokrát. To však neznamená, že příště nepůjdou znovu, podobné akce přece stmelují rodinu. A navíc se i mezi dospělými jistě najdou tací, kterým ke štěstí stačí skotačící pestrobarevná zvířátka. Madagaskar je ideálním příkladem rodinného animovaného filmu s jediným cílem – vydělat spoustu peněz. Je to výsledek několika primitivních rovnic sestavených marketingovým oddělením, je to plevelný film. Film hloupý, špatný a docela zbytečný. S příběhem si nikdo nedal příliš práce – parta zvířat z newyorské ZOO se po čtyřiceti bezdějových minutách octne v reálné divočině, pozná, že to není nic pro ni a vrátí se do civilizace (pravděpodobně). Není zde žádná akce, jen spousta nudného žvanění, jeden naprosto tristní pokus o zobrazení probouzející se touhy být dravou šelmou a zcela neúnosné množství prvoplánových vtípků. 35% Zajímavé komentáře: kiddo, jondzavid, El Loco(11.9.2006)

Jediné co mě bavilo jsou skeče s tučňáky, parodie na filmy jako jsou Trosečník nebo Americká krása a zbytek stál za velký kulový.(9.11.2008)

Mě se Madagaskar líbil docela dost (na to že je to film pro děti). Samozřejmě lví (to se zrovna k tomuhle filmu hodí :-) podíl na tom mělo "herecké" obsazení z něhož mi nejvíc utkvěl Sacha Baron Cohen se svým maniakálním Ali G hlasem. Chris Rock se taky nemá co stydět a u Dreamworks se asi zaběhlo, že jakmile je ve filmu něco s kopytama musí to mluvit černošskej bavič (jsem zvědavej co zbyde na Chrise Tuckera). Gagy jsou tak půl na půl mezi fakt vtipnými a vyloženě dětskými, ale co je opravdu terno? Čtveřice tučňáků ti jsou naprosto geniální a rozhodně lepší než veverka z Doby Ledové. Bonbónkem na dortu jsou pak parodie na známé filmy které se osvědčili už ze Shreka.(7.7.2005)

Už to není taková bomba jako Shrek, příběh je mnohem více pro děti, ale stále jsou tu velmi dobré scény - tučňáci a lemuři a fajn odkazy na jiné filmy. Přes nízké očekávání jsem se nakonec bavila velmi slušně.(12.1.2006)

• - Když Alexe, Martyho, Melmana a Glorii obklíčí policie, jdou k nim pozpátku tučňáci, kteří však v následující scéně nejsou. (J.Trinity)

• - Pri stavbe Sochy slobody sa Alex zhovára s loptou, čo je odkaz na film Stroskotanec (2000). (MAX666)

• - Během produkce se film chvíli nazýval „Wild Life“, ale název kolidoval s jiným animovaným dílem připravovaným pod hlavičkou konkurenčního studia Disney. (imro)