Madagaskar

Madagascar

Madagaskar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2005, 86 min

Příjemně snesitelné, bez extrémně otravných figurek (lemuří král Jelimán si mě získal hned svým úvodním hitem), celkově tak na 70%, plus mínus autobus. Jednoduchý děj děti zabaví, ale dospělé neotráví, i když de facto ničím nepřekvapuje a ani nijak zvlášť nezaujme. Jo, a ten někým zmiňovaný přízvuk lemuřího královského "pobočníka" (či jak to nazvat) byl fakt luxusní. :-) Jo, a abych nezapomněl na tučňáky - ti jsou taky dost dobří. ;-)(9.9.2010)

• novoten

Ať jsou některé novější Disneyovky nebo Pixarovky relativně průhledné a moralizující, pořád je to lepší varianta než ukřičený slepenec ztřeštěných zvířat. Ve Dreamworks zkrátka nezvládli spojit příběh, vtip a popkulturní odkazy a ve finále museli vše zachraňovat vedlejší postavy. Tučňáci nebo králův pobočník Moris jsou totiž dokonalí a jen díky nim se dá Madagaskar zvládnout i opakovaně. Přesto jde ale o jasné zklamání a to, že pokračování jsou na tom mnohem lépe, mě překvapuje doteď.(29.3.2006)

• xxmartinxx

Další zaměnitelný animák těžící z posedlosti dětí na hláškujících zvířatech. Průměrné, nepřekvapující a nudné. Hloupé i na tříleté dítě. Dá se to sice přečkat a výjimečně stojí za pochvalu i dabing, ale žádná větší sláva se nekoná.(12.12.2009)

Jelikož jsem předem věděla do čeho jdu, film mě nezklamal, ale ani ničím mile nepřekvapil. Nádherná animace (například ta pláž a moře byly opravdové, že člověk skoro cítil slanou vodu), jednoduchý děj, který ocení zejména děti, pro něž je vlastně film primárně určen. Ale i ten dospělý se chvilkami zasměje, takže proč ne ? Jako příjemná letní oddechovka...(18.7.2005)

• Matty

3D animované filmy jsou zhoubnou chorobou zaplavující současný trh měrou nevídanou. V 99 procentech představují zaručený komerční úspěch. Vysmáté rodinky se houfně derou do sálů multikin, aby po devadesáti minutách, jednom velkém popcornu a půllitru koly všichni krom těch nejmenších capartů zjistili, za jakou kravinu vyplajzli skoro pětikilo tentokrát. To však neznamená, že příště nepůjdou znovu, podobné akce přece stmelují rodinu. A navíc se i mezi dospělými jistě najdou tací, kterým ke štěstí stačí skotačící pestrobarevná zvířátka. Madagaskar je ideálním příkladem rodinného animovaného filmu s jediným cílem – vydělat spoustu peněz. Je to výsledek několika primitivních rovnic sestavených marketingovým oddělením, je to plevelný film. Film hloupý, špatný a docela zbytečný. S příběhem si nikdo nedal příliš práce – parta zvířat z newyorské ZOO se po čtyřiceti bezdějových minutách octne v reálné divočině, pozná, že to není nic pro ni a vrátí se do civilizace (pravděpodobně). Není zde žádná akce, jen spousta nudného žvanění, jeden naprosto tristní pokus o zobrazení probouzející se touhy být dravou šelmou a zcela neúnosné množství prvoplánových vtípků. 35% Zajímavé komentáře: kiddo, jondzavid, El Loco(11.9.2006)