Dokumentárny film o freestyle (t.j. improvizácii na mieste) a tvorbe rýmov, ktoré sú ukazovateľom zručnosti "hip-hop MCs". (nessbeal)

Spacecore

Freestyle je samozřejmě krásná a čistá forma rapového projevu a jak říkal Supernatural, kreativita je energie nejbližší Bohu, je to tedy až spirituální záležitost. Unfortunately.. Freestyle už je dnes téměř zapomenutou, odkopnutou odnoží. Dělá se pořád, ale patří do underground sféry, která po letech lehce zasmrádla. Je mi líto, že to říkám, ale je to tak. Freestyle je můstek a měl by ho ovládat každý MC, ale jako kulturní pahýl zakrněl dávno a z téhle éry je tenhle dokument. Je to krásný vidět všechny ty postavy a záběry, ale bohužel freestyle coby kultura není udržitelná. Ve státech určitě jakousi úroveň a prestiž drží, ale ve finále je freestyle stále relevantní na pódiích, ve studiích a jako berlička každého rappera. Je to něco, co k rapu neodmyslitelně patří, ale narozdíl od samplů, DJingu a různých hudebních variací rapu a hip hopu nemá tu váhu, jakou by mu dokument rád předkládal. Dříve ano, dnes ne. A jsem MC a co jsem se nafreestyloval za paneláky, v parcích, na mejdanech a na freestyle battlech, který jsem drtil. Takže jako vlastní reminiscence je to dobré + pro lidi, kteří o freestylu nic nevědí, ale v podstatě je to určeno pro zaryté fanoušky undeground rapu a to je trošku špatně. ()