• Enšpígl

Když pominu naprosto dementní námět, což bych klidně i pominul, tak přecházím rovnou ke slovo komedie a vtip, to bohužel už pominout nejde, protože na tom má být film postaven. No je to asi stejná stavba v jakém stavu jsou české silnice, tedy místy to jede, ale spíše to drncá .(9.11.2006)

• jojinecko

1,5*/5... Film, ktorý sa zúfalo snaží byť čo najvtipnejší, pravda je taká, že sa mu to darí minimálne, čomu "dopomohla" aj absolútne nekomediálna ústredná dvojica Broderick-Baldwin. Ako najväčšie pozitívum The Last Shot preto vidím zaujímavo a celkom originálne pojaté úvodné titulky:)))(7.6.2006)

Hodnotím třemi, co což na na tento film překavipvě vysoko. Nenechal jsem se totiž zmást proklamacemi, že se jedná o komedii. Podle mého je Last Shot spíš taková napůl vydařená satira z filmařského prostředí... S opravdu suchými hláškami typu "zkoušela jsem se zabít dvakrát. Jednou ve vaně a jednou v Švýcarsku" nebo "Moje žena mě polila hořlavinou a pak škrtla zápalkou. A po půl roce jsme se rozešli úplně." Tak tomu říkám sahara-humor. V příběhu se několikrát zopakuje penzum "hollywoodských pravd" : že herečky jsou schopny udělat cokoliv, aby dostaly roli, že obsazení je otázkou kompromisu a že producenti jsou vždycky tak trochu mafiáni (a to už vůbec nemluvím o filmařských odborech). Vize toho, že režisér je v podstatě chudák, který se bezmocně kouká, co mu to vlastně roste po rukama, je imho docela pravdivá. Tak to bychom měli plusy. A teď mínusy: Vyprávění nemá tempo ani rytmus. Zábavné pasáže střídají naprosto nudné fláky, což je někdy skoro nekoukatelné. Kámen úrazu ale vidím v obsazení. Duo Baldwin - Broderick prostě nefunguje. Možná právě proto je tenhle film všeobecně považován za propadák: herci v hlavních nedokážou vytvořit komediální dvojku. No jo,...hollywood nás sám učí, že obsazení je otázka kompromisu. Tak tady jim ty zákulisní čachry ňák nevyšly :)(16.7.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $464,275Tržby Celosvetovo $-(15.10.2009)

• sharky

Nechápu, proč se tolik zvučnějších jmen propůjčilo k filmu s tak špatným scénářem. Zoufale nevtipné, sklouzávající k trapnosti s nezajímavým dějem - agent FBI chce dopadnout mafiány, kteří za úplatu zpracují odbory, a tak se vydává za producenta a předstírá, že bude točit film. Kvůli tomu zmanipuluje chudáka, který věří, že bude fakt režírovat.(24.11.2005)