Wimbledon

Wimbledon: Zápas o lásku

Divoká karta

Romantický / Komedie / Sportovní

Velká Británie / Francie / USA, 2004, 98 min

„Poznáš ho?“ – „Je to tamten, vidíš?“ – „Ach. Nemal by ten zobák niekde... masturbovať?“ Konečne logicky použitý bullet time, bohužiaľ po sľubne svižnom úvode (vrátane výtvarne originálne koncipovaných úvodných titulkov, podmaľovaných pôvabne chytľavým ústredným motívom skladateľa Eda Shearmura) stratí WIMBLEDON na švihu. Zato získa na "anglickej" atmosfére a v tenisových scénach, pričom tenis ma absolútne nezaujíma, sa tempo opätovne navracia a celú túto príjemnú romantickú športovú komédiu okoreňuje herecké obsadenie v čele s netradičným (ale fungujúcim) párom Dunstová/Bettany, ktorí nielen dobre vyzerajú, ale majú aj ťažko opísateľný vnútorný náboj. Takže v konečnom dôsledku ani neprekáža, že scenár je dopredu odhadnuteľný, pretože Kirsten so svojim kukučom (najmä scéna v sprche) a obrovský maco Paul to istia a ak aj občas nestíhajú, rýchlo to z obecenstva uhrá bicyklista James McAvoy, upätý ale férový Sam Neill a zábavný Bernard Hill, vykukujúci z domu na strome. Bettany a Dunstová sú veľké talenty svojej generácie a mali by si začať lepšie vyberať filmy, aby mohli byť na plátne takí, ako im to najlepšie pristane. Dospelí.(28.2.2009)

Požitek z pohodové romance mně trochu kazil fakt, že pravidla tenisu ( golfu, basetballu - vlastně většiny sportů) znám jen velmi mlhavě, takže některé hádky ..... byl na čáře nebyl na čáře pro mne zůstaly utajeny. Ale co s pravidly..... hlavní je vkusný britský humor a obzvlášť neodolatelné pro mě byly myšlenkové pochody 119. hráče světového žebříčku např. „ Hlavně ať už to brzo skončí!“. Trochu nechápu označení DRAMA v hlavičce filmu na této stránce!!!!!(31.12.2004)

Úplně mě to pohltilo, fandil jsem, a Dunst s Bettanym to zahráli naprosto skvěle.(11.3.2009)

Vizuálně výborná a příběhově příjemná podívaná, která ale dokazuje, že i britský stroj na nezapomenutelné romanticko-komediální skvosty se může zaseknout. Wimbledon v mých očích nikdy nemůže dosáhnout kvalit takového Nottng Hillu, natožpak Lásky nebeské. To, že se s potenciálníhi hitu vyklubala zapomenutelná jednohubka, mi nevadí. Spíš jsem delší dobu přemýšlel, kdy přesně přišla ta doba, kdy spolu hlavní dvojice jen tak stráví noc těsně po seznámení, místo toho, aby z toho byl jeden z emočních vrcholů. Nemluvě o tom, že Paul Bettany je výborný herec, ale romantický hrdina k němu absolutně nepasuje. Naštěstí Kirsten Dunst je nádherná jako asi nikdy a její odlehčený herecký výkon dokáže zakrýt nejeden dějový zádrhel.(11.3.2005)

Wimbledon na první pohled vypadá jako další z mnoha nadprůměrných romantických komedií, kterých jsme mohli vidět už spoustu, ale narozdíl od většiny podobných snímků má v soboě originální nevtíravý humor. Navíc se celý film odehrává v novém a neokoukaném tenisovém prostředí, což je další velké pozitivum. Co se dá označit za "klasiku" byl písničkový soundtrack, tvořený klasickou romanticko-popovou směskou převážně ženských interpretů - nic proti tomu, protože v celkovém výsledku působí film poměrně dobře a to je to hlavní.(11.2.2005)