Wimbledon

Wimbledon: Zápas o lásku

Divoká karta

Romantický / Komedie / Sportovní

Velká Británie / Francie / USA, 2004, 98 min

Golfista to hezky vystihnul. Dáváme plný počet za hovadiny, ale za pořádnou romantiku ne. Já to samozřejmě udělám, opravdu povedenej film!(4.12.2009)

• Renton

Scénář: Adam Brooks, Jennifer Flackett, Mark Levin .. Před vložením filmu do přehrávače jsem měl pramalé očekávání. Ani ta nebyla překonána a hodnocení na to dostatečně upozorňuje. Dva tenisté, jeden na vzestupu, druhý na sestupu, se setkají a pozmění si životy. Vztahy založené na sexuální přitažlivosti sice vznikají a mohou fungovat, ale chtělo by to větší scénáristickou nápaditost, než jen využití lidského pudu a božské ba nereálné cesty outsidera k vrcholu (komentátorská hláška: „věřili by jste tomu, Peter Colt podává na titul Wimbledonského vítěze“ mluví za své - osobně jsem tomu nevěřil ani za mák...) na vytvoření zápletky. Ostatně, jako komedie prachsprostě slabé, jako romantický film prachsprostě průhledné a předvídatelné asi s takovou úspěšností, jako že na Wimbledonu opět zaprší. Klady se samozřejmě najdou a těmi jsou herecké osobnosti, ať už ty mladší či starší nebo povedená hudební složka a poutavé vizuální zpracování s velice povedeným závěrečným odpalem Země k rodinnému happyendu. .. 45%.(29.12.2005)

Jsem velký příznivec curtisových a curtisovských britských romantických komedií z produkce Working Title a i když mě tento jejich poslední přírůstek ani zdaleka nezklamal, žádný další Notting Hill ani Láska nebeská se nekonala, což tu ale jak koukám mnozí rádi ignorovali. Spojení romantické komedie se sportovním filmem nabízelo sice mnohem víc, ale aspoň tu i přes celkovou předvídatelnost děje pomohlo vytvořit slušné napětí a ocenit si zaslouží i dynamické nasnímání hry a la Wachovští/Tykwer. Bettany pečlivě nastudoval anglickou stydlivou neohrabanost Hugh Granta a Dunst stejně poctivě odvedla jeho sebevědomý americký protějšek. Skvělé finále, celkově mnohem lepší než americké upachtěnosti typu Slečna Drsňák, Láska s výstrahou nebo Krásná pokojská.(27.5.2005)

Pozitivem je neokoukané tenisové prostředí a pár dobrých vtipů, ale jako film je to velice standardní a předvídatelné. Bettany je fajn, ale Dunstová mi byla v jiných filmech sympatičtější.(15.12.2004)

Úplně mě to pohltilo, fandil jsem, a Dunst s Bettanym to zahráli naprosto skvěle.(11.3.2009)