Wimbledon

Wimbledon: Zápas o lásku

Divoká karta

Romantický / Komedie / Sportovní

Velká Británie / Francie / USA, 2004, 98 min

Wimbledon by se dal označit za klasickou romantickou komedii, neboť z klasického schématu nijak nevybočuje. Tvůrci si zdatně pohráli s romantickými klišé, které ale používají tak zdatně, že nepůsobí rušivě, ale právě naopak. Máme tu rozhádané rodiče, jejichž vzájemné bydlení pod jednou střechou je vážně ohroženo. Bratra, který sází na wimbledon, ovšem tím způsobem, že si vždy vsadí na protihráče svého sourozence. Hromadu trapných situací a samozřejmě krásný páreček, který se přes hromadu překážek dává dohromady. Přesto všechno je ale Wimbledon jiný, má trumf v rukávu, kterým si svého diváka zcela jisté získá, britský humor. Ano, je to vážně tak, nemusíte čistit brýle a leštit monitor, opravdu jste přečetli ''britský humor''. Právě tento fakt spolu s dokonalým hereckým obsazením a skvěle zvládnutou režii dělá z Wimbledonu jednu z nejlepších romantických komedií všech dob, u které se za maximální hodnocení opravdu nemusím stydět.(18.4.2006)

Vizuálně výborná a příběhově příjemná podívaná, která ale dokazuje, že i britský stroj na nezapomenutelné romanticko-komediální skvosty se může zaseknout. Wimbledon v mých očích nikdy nemůže dosáhnout kvalit takového Nottng Hillu, natožpak Lásky nebeské. To, že se s potenciálníhi hitu vyklubala zapomenutelná jednohubka, mi nevadí. Spíš jsem delší dobu přemýšlel, kdy přesně přišla ta doba, kdy spolu hlavní dvojice jen tak stráví noc těsně po seznámení, místo toho, aby z toho byl jeden z emočních vrcholů. Nemluvě o tom, že Paul Bettany je výborný herec, ale romantický hrdina k němu absolutně nepasuje. Naštěstí Kirsten Dunst je nádherná jako asi nikdy a její odlehčený herecký výkon dokáže zakrýt nejeden dějový zádrhel.(11.3.2005)

Rozhodně se jedná o příjemnou britskou komedii s příjemným humorem. Přesto však nijak nevybočuje z řady, na začátku víte, jak film bude pokračovat, uprostřed víte, jak film skončí. Paul Bettany má neuvěřitelné charisma, až jsem té Kristen Dunst záviděla.(23.1.2011)

Prumerna romanticka komedie z nevsedniho prostredi. Bettany hraje celkem slusne ale vypada v tech trenclich jak uchyl :)(2.1.2005)

Pozitivem je neokoukané tenisové prostředí a pár dobrých vtipů, ale jako film je to velice standardní a předvídatelné. Bettany je fajn, ale Dunstová mi byla v jiných filmech sympatičtější.(15.12.2004)

• - Herci podávali se skutečnými míčky, zbytek výměny už byl dodělán počítačem. (zajda404)

• - Postavu Jakea Hamonda, Peterova tenisového parťáka, měl původně ztvárnit Ian Someralder. Režisér ale tuto volbu zamítl. (zajda404)

• - Původně měl soundtrack složit Klaus Badelt, ale ten se musel vrátit k práci na přetáčkách Catwoman. (imro)