Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

Komedie / Muzikál

Velká Británie / USA, 1975, 100 min

Jim Sharman

Kostýmy:

Sue Blane

Bizarní možná, originální rozhodně. Bohužel taky poněkud režijně neukočírovaná záležitost, která po strhujícím nástupu začne omílat stereotypní muzikálový systém bez další inovace a jakékoliv invence. Sharman boduje slibnými náznaky, ale razantnější přitlačení na pilu mu uniká mezi prsty. Je to docela škoda, protože takhle celá tato šílenost stojí na nohou jenom díky božskému Timu Currym, jehož tranďácká kreace nemá na filmovém plátně obdoby. V součtu stejně zábavný jako (bohužel nedoceněný) De Palmův Phantom of the Paradise.(20.4.2007)

Myslela jsem si, že jsem dost šílená.. Mám se ale ještě hodně co učit :o) Oblíkám korzet, natahuju podvazky a jdu tančit time-warp :o)(16.11.2010)

Rozpočet $1,2miliónaTržby USA $139,876,417Tržby Celosvetovo $-(16.2.2010)

Tim Curry předvedl, co znamená totální vystižení slova "pošuk." Jeho vizáž a taneční čísla (hlavně to úplně první) patří k nejujetějším filmovým zážitkům mojí osoby. Film mě bavil navzdory tomu (nebo možná díky), že to byla taková magořina a musím přiznat, že sci-fi vstup ke konci mě rozsekal. ("To je laser!"). A to ani nemám ráda Susan Sarandon. No prostě tohle nemá obdoby, filmová raritka...(10.7.2011)

Po druhém zhlédnutí lepší. Člověk zjistí, že to vlastně má i děj! Přesto zůstává tahle nezkonale teplá dokonalost hlavně šílenou WTF lol OMG jízdou.(27.11.2010)