poster

Prokletí Salemu (TV film)

 • USA

  Salem's Lot

 • Slovensko

  Prekliatie Salemu

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 184 min

 • misterz
  ***

  Pomerne obstojné TV spracovanie Kingovej predlohy. To najlepšie na filme je atmosféra, ktorá sa drží na solídnej úrovni takmer celý čas (hlavne pokiaľ trvá záhada), ku koncu však nevydrží a začne slabnúť. Problémom je možno stopáž, príbeh, aj keď bol celkom zaujímavý, nevydržal udržať moju pozornosť celý ten dlhý čas. Dalo sa to riešiť dvomi spôsobmi. Buď ju skrátiť (je tam niekoľko hluchých miest), alebo ešte lepšie dotvoriť celkovú atmosféru a príbeh viac "zostrašidelniť". Čo sa týka hercov, nemám námietky. Sutherland s Hauerom zahrali skvele, hlavne bradatý Sutherland bol "očarujúci" :). Film je ako stvorený na relax, keď má človek chuť na niečo hororové ale nie zas na moc strašidelné. 65/100(6.5.2014)

 • Othello
  ***

  Je přece debilita stěžovat si na obří stopáž, když si ten film s tímto faktem pouštím, ale vono je to fakt tak strašně dlouhý....(1.4.2011)

 • Hejtmy
  **

  Naštěstí jen mírně zpackaná geniální předloha od Stephena Kinga. Filmová zpracování Kingových hororových knížkek se, pokud je do ruky nedostane nejlepší režisér všech dob (čti Kubrick), většinou nevyvinou v nic dobrého, takže i Salem´s Lot jsem sledoval s očekáváním nejhoršího. Režisér se scénáristou si děj příliš neupravovali, z čehož pramení i mamutí stopáž, ale právě proto jsem možná čekal, že film bude víc obsahovat vývoj jednotlivýxh postav. Takhle máme první hodinu a půl popis úplně normálního města se soustředěním na vztahovou linku, najednou střih a je tu město plné upírů. Ale právě přechod z jednoho extrému do druhého, tedy od úplně typického nudného amerického maloměsta v temnou upíří apokalypsu, je v Kingově knize nejlepší a tady není zastoupen vůbec. Herci jsou slabí, triky nic moc, dialogy, které zrovna doslovně necitují předlohu ubohé, a hlavně atmosféra, od které jsem očekával nejvíc, není žádná. Na rozdíl od knihy jsem se vůbec nebál, příběh jsem nijak neprožíval. Kdybych nečetl knížku, asi bych hodnotil trochu jinak, ale takhle neshledávám na filmu nic moc pozitivního. Ačkoliv jedno pozitivum by se našlo, většina adaptací Kinga dopadla ještě hůř... 45%(30.3.2011)

 • Arkos
  ****

  Asi nejlepší filmové zpracování Stephena Kinga, jaké jsem viděl, Na to, že jde o televizní film, je to opravdu výborně natočené, film má atmosféru, netečou tu zbytečně potoky krve a těch 184 minut není vůbec na škodu. Opravdu příjemné překvapení.(28.6.2009)

 • Rover
  ****

  Jedna z nejlepších adaptací knihy Stephena Kinga, kterou jsem zatím viděl. Na svou délku si film drží kupodovu vysokou laťku, kazí to pouze nevydařené klíčové scény nebo grafické nezvládnutí upírů - vypadají spíš jako zombie... Hodně pozitivně hodnotím inteligentní dialogy, které celkem přesně kopírují Kingovu knihu. HUDBA: Christopher Gordon - má kolísavou kvalitu, hlavní klavírní téma je brilantní, podobně jako chorály. K soundtracku přispěla dvěma písněmi i skvělá Lisa Gerrard, na kterou nedám dopustit - její hlas je ovšem slyšet prakticky jen na začátku a na konci. Přesto je skladba Salem's Lot aria jednou z mých nejoblíbenějších písní vůbec. Horší čtyři hvězdičky(15.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace