poster

Prokletí Salemu (TV film)

 • USA

  Salem's Lot

 • Slovensko

  Prekliatie Salemu

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 184 min

 • Terva
  ****

  Zdařilé zfilmování podle předlohy Stephena Kinga.(8.2.2009)

 • Javert
  **

  Velmi, ale opravdu VELMI nezáživné a nezajímavé. Hooperova verze je o dvě třídy lepší - i díky lepším hercům, téměř neustále přítomné nejistotě a zoufalství a hlavně geniálně ztvárněnému Barlowovi! Kam se na něj hrabe Hauer...(19.12.2009)

 • WoWoW
  **

  Skvělá předloha pro film bohužel nic neznamená. A to mám Kingovo Prokletí Salemu moc a moc rád. Totiž kdybych dostal do ruky lopatu, tak bych těm upírům ulehčil práci. Prostě bych tam ty herce mlátil jednoho po druhém. Herecké "výkony" totiž byly naprosto otřesný a tím trpěl i celý zbytek. Atmosféra by fungovala a efekty byly na televizní film taky v poho. Těm hercům to ale nezapomenu. Tohle Prokletí Salemu bylo jako jít do oblíbený restaurace na krvavej biftek a dostat kus tak propečenej, že už je to skoro škvarek.(3.2.2015)

 • kagemush
  ****

  Ono to na mě vlastně ani nemělo fungovat. Že bych vyhledával filmový remake,no to teda né,-že bych nějak slintal nad tzv. TV produkcí,to taky ne,- a že bych byl zrovna denně nalepenej na Universal Chanel (dříve Hallmark),no tak to už vůbec ne! No a přece,bavil jsem se! Bavilo mě to i víc než ,,původní" Hooperův Salem ze 79.(1.10.2010)

 • Hejtmy
  **

  Naštěstí jen mírně zpackaná geniální předloha od Stephena Kinga. Filmová zpracování Kingových hororových knížkek se, pokud je do ruky nedostane nejlepší režisér všech dob (čti Kubrick), většinou nevyvinou v nic dobrého, takže i Salem´s Lot jsem sledoval s očekáváním nejhoršího. Režisér se scénáristou si děj příliš neupravovali, z čehož pramení i mamutí stopáž, ale právě proto jsem možná čekal, že film bude víc obsahovat vývoj jednotlivýxh postav. Takhle máme první hodinu a půl popis úplně normálního města se soustředěním na vztahovou linku, najednou střih a je tu město plné upírů. Ale právě přechod z jednoho extrému do druhého, tedy od úplně typického nudného amerického maloměsta v temnou upíří apokalypsu, je v Kingově knize nejlepší a tady není zastoupen vůbec. Herci jsou slabí, triky nic moc, dialogy, které zrovna doslovně necitují předlohu ubohé, a hlavně atmosféra, od které jsem očekával nejvíc, není žádná. Na rozdíl od knihy jsem se vůbec nebál, příběh jsem nijak neprožíval. Kdybych nečetl knížku, asi bych hodnotil trochu jinak, ale takhle neshledávám na filmu nic moc pozitivního. Ačkoliv jedno pozitivum by se našlo, většina adaptací Kinga dopadla ještě hůř... 45%(30.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace