Prokletí Salemu (TV film)

Salem's Lot

Prekliatie Salemu

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 184 min

• Korbitch

Víte, co se stane s upíry, když jim umře boss? Houmlesáci, co žerou odpadky na smeťáku! Proboha, nežerte všechno tomu pisálkovi Kingovi.(3.10.2010)

• Hejtmy

Naštěstí jen mírně zpackaná geniální předloha od Stephena Kinga. Filmová zpracování Kingových hororových knížkek se, pokud je do ruky nedostane nejlepší režisér všech dob (čti Kubrick), většinou nevyvinou v nic dobrého, takže i Salem´s Lot jsem sledoval s očekáváním nejhoršího. Režisér se scénáristou si děj příliš neupravovali, z čehož pramení i mamutí stopáž, ale právě proto jsem možná čekal, že film bude víc obsahovat vývoj jednotlivýxh postav. Takhle máme první hodinu a půl popis úplně normálního města se soustředěním na vztahovou linku, najednou střih a je tu město plné upírů. Ale právě přechod z jednoho extrému do druhého, tedy od úplně typického nudného amerického maloměsta v temnou upíří apokalypsu, je v Kingově knize nejlepší a tady není zastoupen vůbec. Herci jsou slabí, triky nic moc, dialogy, které zrovna doslovně necitují předlohu ubohé, a hlavně atmosféra, od které jsem očekával nejvíc, není žádná. Na rozdíl od knihy jsem se vůbec nebál, příběh jsem nijak neprožíval. Kdybych nečetl knížku, asi bych hodnotil trochu jinak, ale takhle neshledávám na filmu nic moc pozitivního. Ačkoliv jedno pozitivum by se našlo, většina adaptací Kinga dopadla ještě hůř... 45%(30.3.2011)

• L_O_U_S

Neinvenční, nestrašidelné a pro znalé předlohy dost nudné. A co měl znamenat ten dabing? Jednou Martens, pak Marsten, nejdřív Straker, pak Striker... (572., červenec 2010)(21.7.2010)

Asi nejlepší filmové zpracování Stephena Kinga, jaké jsem viděl, Na to, že jde o televizní film, je to opravdu výborně natočené, film má atmosféru, netečou tu zbytečně potoky krve a těch 184 minut není vůbec na škodu. Opravdu příjemné překvapení.(28.6.2009)

Dobré to bylo jak na Stephena Kinga (většina filmových adaptací jeho děl totiž nedopadá úplně nejlíp), dobré to bylo i na upírský film (gotičtí upíři jsou prostě víc cool než ti zdeptaní emaři :-) a výtečné to bylo na televizní film. Přiznávám, že ta tříhodinová stopáž na mě byla trochu těžká soda a tak jsem to dal na dvě pokračování. Herci jsou vybraní dobře, hlavně James Cromwell se pro tyhle role snad narodil (naposledy jsem ho viděl v American Horror Story a i toho jeho doktora Mengeleho jsem mu věřil, ono s takovým ksichtem... :-). Hurá na předchozí verzi a hip hip hurá na knížku.(8.5.2014)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Stephen King v roce 1975. (Terva)

• - Donald Sutherland (zde hrající Richarda Strykera) je v reálu otcem Kiefera Sutherlanda, jenž hrál v jiné Kingově adaptaci - Stůj při mně a později hrál hlavní roli v seriálu 24 hodin, kde James Cromwell (zde ztvárnil otce Callahana) hraje jeho otce. (Othello)

• - Ve filmu bylo využito přibližně 300 statistů. (Othello)