poster

Prokletí Salemu (TV film)

 • USA

  Salem's Lot

 • Slovensko

  Prekliatie Salemu

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 184 min

 • Tayen
  ***

  Film kopíruje svoji předlohu, nic víc v něm není. Bohužel žádné originální nápady ani atmosféra se zde nekonají. Ze zvučných jmen tady lze jmenovat jen Donalda Sutherlanda, jehož záporák je patřičně slizký, a tak do filmu přináší aspoň něco pozitivního. O herectví Hauera v tomto snímku raději mluvit nebudu. Film Kinga příliš neurazí, protože téměř každý ví, jak to s většinou jeho adaptací dopadá.(10.8.2008)

 • Hejtmy
  **

  Naštěstí jen mírně zpackaná geniální předloha od Stephena Kinga. Filmová zpracování Kingových hororových knížkek se, pokud je do ruky nedostane nejlepší režisér všech dob (čti Kubrick), většinou nevyvinou v nic dobrého, takže i Salem´s Lot jsem sledoval s očekáváním nejhoršího. Režisér se scénáristou si děj příliš neupravovali, z čehož pramení i mamutí stopáž, ale právě proto jsem možná čekal, že film bude víc obsahovat vývoj jednotlivýxh postav. Takhle máme první hodinu a půl popis úplně normálního města se soustředěním na vztahovou linku, najednou střih a je tu město plné upírů. Ale právě přechod z jednoho extrému do druhého, tedy od úplně typického nudného amerického maloměsta v temnou upíří apokalypsu, je v Kingově knize nejlepší a tady není zastoupen vůbec. Herci jsou slabí, triky nic moc, dialogy, které zrovna doslovně necitují předlohu ubohé, a hlavně atmosféra, od které jsem očekával nejvíc, není žádná. Na rozdíl od knihy jsem se vůbec nebál, příběh jsem nijak neprožíval. Kdybych nečetl knížku, asi bych hodnotil trochu jinak, ale takhle neshledávám na filmu nic moc pozitivního. Ačkoliv jedno pozitivum by se našlo, většina adaptací Kinga dopadla ještě hůř... 45%(30.3.2011)

 • L_O_U_S
  **

  Neinvenční, nestrašidelné a pro znalé předlohy dost nudné. A co měl znamenat ten dabing? Jednou Martens, pak Marsten, nejdřív Straker, pak Striker... (572., červenec 2010)(21.7.2010)

 • Chrustyn
  ***

  Občas si říkám, že je docela škoda, že většina filmů podle Stephena Kinga se dočkala jen TV zpracování. Na druhou stranu je nová verze "Prokletí Salemu" celkem povedená a to i přes fakt, že neobsahuje hutnou atmosféru a po celou dobu nevyděsí. Tvůrci se ve třech hodinách mohli dost rozšoupnout, takže je film dost rozmáchlý s celou řadou postav. Překvapivě jsem se bavil a rozhodně se film povedl více než podprůměrné "To", které však mělo zajímavější příběh.(11.7.2010)

 • klerik
  ****

  Veľmi dobre zvládnutá adptácia (vzhľadom na to čo podľa Kinga točia). Rob Lowe perfektný, Rutger Hauer trochu smiešny, Sutherland dotatočne slizký (aj keď pomerne odlišný predlohe) a pomerne zlá Samantha Mathis (absolútne tam nesedí a úplne sa vymyká knihe)... Hustá atmosféra, obstojné zobrazeie upírov. Ukážka, že Kingovkám najlepšie sedia televízne miniseriály...(26.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace