Prokletí Salemu (TV film)

Salem's Lot

Prekliatie Salemu

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 184 min

Pomerne obstojné TV spracovanie Kingovej predlohy. To najlepšie na filme je atmosféra, ktorá sa drží na solídnej úrovni takmer celý čas (hlavne pokiaľ trvá záhada), ku koncu však nevydrží a začne slabnúť. Problémom je možno stopáž, príbeh, aj keď bol celkom zaujímavý, nevydržal udržať moju pozornosť celý ten dlhý čas. Dalo sa to riešiť dvomi spôsobmi. Buď ju skrátiť (je tam niekoľko hluchých miest), alebo ešte lepšie dotvoriť celkovú atmosféru a príbeh viac "zostrašidelniť". Čo sa týka hercov, nemám námietky. Sutherland s Hauerom zahrali skvele, hlavne bradatý Sutherland bol "očarujúci" :). Film je ako stvorený na relax, keď má človek chuť na niečo hororové ale nie zas na moc strašidelné. 65/100(6.5.2014)

Filmy podle knih Stephena Kinga prostě miluju. Ta atmosféra! 80%(29.10.2010)

podla mna vydareny televizny film....uz som sa ho chystal pozret davnejsie..ale stale ma odradzala..jeho dlzka(tu vidim asi jedine minus filmu)...toto je asi 2hy dobry film v ktorom hral rutger hauer...ten prvy je obojok:)(3.2.2005)

• MM_Ramone

Slabá televízna adaptácia druhého románu Stephena Kinga. Aj keď sa film snaží čo najvernejšie pridržiavať knižnej predlohy, i tak sa mu vôbec nedarí navodiť požadovanú atmosféru. Herecké obsadenie je totálne nedobré. Krok obsadiť hlavné úlohy relatívne známymi menami tomuto vamp-horroru skôr uškodil. Trojica vyslúžilcou Lowe, Sutherland a Hauer to absolutne nezvládala. Pôsobia neohrabane a nepresvedčivo. Jeden ako druhý. Táto verzia "Prekliatia Salemu" za moc nestojí. **(5.2.2008)

• Hejtmy

Naštěstí jen mírně zpackaná geniální předloha od Stephena Kinga. Filmová zpracování Kingových hororových knížkek se, pokud je do ruky nedostane nejlepší režisér všech dob (čti Kubrick), většinou nevyvinou v nic dobrého, takže i Salem´s Lot jsem sledoval s očekáváním nejhoršího. Režisér se scénáristou si děj příliš neupravovali, z čehož pramení i mamutí stopáž, ale právě proto jsem možná čekal, že film bude víc obsahovat vývoj jednotlivýxh postav. Takhle máme první hodinu a půl popis úplně normálního města se soustředěním na vztahovou linku, najednou střih a je tu město plné upírů. Ale právě přechod z jednoho extrému do druhého, tedy od úplně typického nudného amerického maloměsta v temnou upíří apokalypsu, je v Kingově knize nejlepší a tady není zastoupen vůbec. Herci jsou slabí, triky nic moc, dialogy, které zrovna doslovně necitují předlohu ubohé, a hlavně atmosféra, od které jsem očekával nejvíc, není žádná. Na rozdíl od knihy jsem se vůbec nebál, příběh jsem nijak neprožíval. Kdybych nečetl knížku, asi bych hodnotil trochu jinak, ale takhle neshledávám na filmu nic moc pozitivního. Ačkoliv jedno pozitivum by se našlo, většina adaptací Kinga dopadla ještě hůř... 45%(30.3.2011)