Liga spravedlivých (TV seriál)

Justice League

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2001, 91x22 min

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Maria Canals-Barrera, Phil LaMarr, Kevin Conroy, Carl Lumbly, George Newbern, Michael Rosenbaum, Juliet Landau, Clancy Brown, Alexis Denisof, Mark Hamill, Daniel Dae Kim, Matt Czuchry, Marc Worden, Ian Buchanan, Brad Garrett, Keith David, Morena Baccarin, Gina Torres, Dick Miller, Josh Hutcherson, Adam Baldwin, Danica McKellar, Maggie Wheeler, CCH Pounder, Robert Englund, Amy Acker, Kristin Bauer van Straten, Nathan Fillion, Lisa Edelstein, Rob Zombie, Michael Ironside, Elizabeth Peña, Grant Heslov, Jose Yenque, Hector Elizondo, Mindy Sterling, Max Brooks, John DiMaggio, Earl Boen, James Arnold Taylor, Tracey Walter, Susan Sullivan, Robert Picardo, Efrem Zimbalist Jr., Lori Loughlin, Robin Atkin Downes, Marc John Jefferies, Mike Farrell, Soren Fulton, Jason Hervey, Shane Haboucha, Stephen Root, Fred Savage, Ted McGinley, Tara Strong, Farrah Forke, Michael Dorn, William Hootkins, Fred Dryer, Khary Payton, Michael T. Weiss, Garrett Morris, Roger Rose, James Tucker, Dorie Barton, Sab Shimono, Brian Doyle-Murray, Brian George, Arte Johnson, Pepe Serna, William Morgan Sheppard, Masasa Moyo, Victor Rivers, Ashley Edner, Julie Bowen, Jack Carter, Larry Cedar, Robert Ito, Vanessa Marshall, Steve Schirripa, Zack Shada, Alan Rachins, Jamie Alcroft, Cathy Cavadini (vyp.), Kevin Michael Richardson, Karen Maruyama, Rickey D'Shon Collins

Celo večerní příběhy jsou sice lepší, ale tady když toho máte dost nemusíte si pouštět další.(14.4.2012)

Justice League výborně navazuje na seriály Superman a Batman: The Animated Series. V prvních dvou sériích se tým objevuje ve složení Superman, Batman, Wonderwoman, Green Lantern, J'onn J'onzz, Flash a Hawkgirl. Po epickém zakončení druhé série Hawkgirl odchází a seriál pokračuje jako Justice League Unlimited, kde se ke klasickému týmu vždy připojí někdo další. Na rozdíl od animovaného Supermana jsou zde příběhy téměř vždy rozděleny minimálně do dvou epizod, což prospívá samotné kvalitě seriálu. Výhodou JL je samozřejmě složení týmu, kdy každý z party má specifický charakter a nějakým způsobem ozvláštňuje strukturu příběhů. To je nejvíce znát u "třídního šaška" Flashe. Ten je vždy svěžím zpestřením nezbytného superhrdinského patosu. Podařené je i občasné sebeparodování, viz. pošťuchování mezi Wonderwoman a Hawkgirl:"Hero, dej mi sílu! - To to musíš říkat pokaždý?" Za nejlepší epizody bych určitě označil ty předělové, tedy The Savage Time a Starcrossed. Z dalších to jsou hlavně A Better World, The Terror Beyond, Wild Cards a asi nejlepší Hereafter kde nám tvůrci ukážou, jak by svět reagoval na supermanovu smrt a kde musí muž z oceli přenesený do daleké budoucnosti spojit síly s jediným přeživším obyvatelem planety Země, úhlavním nepřítelem Justice League, nesmrtelným Vandallem Savagem, aby budoucnosti bez lidského druhu zabránil. Jedinou vadou na kráse je opravdu odporná úvodní 3D animovaná titulková sekvence. Přitom kvalita animace samotného seriálu, je zvláště od třetí série výborná.(9.4.2012)

Normálne som milo prekvapená. Za našich čias také cool animáky neboli (alebo boli?:-) Hoci niektoré veci sú tak trochu detsky zjednodušené, myslím, že ani neutrálne naklonený dospeláci nebudú trpieť. Sem-tam nejaký ten vtípek - veľmi sa mi páči, že každý z hrdinov má svoj unikátny charakter a ich vzájomnou interakciou sa to zvýrazňuje. Obzvlášť to ako sa Superman večne špičkuje s Batmanom je sranda. Plus komiksov neznalý človek sa dozvie mytológiu jednotlivých hrdinov.(17.12.2010)

• - Spoiler: Prvýkrát vidíme tvár Bruca Wayna (Batmana) v 7. epizóde 2. série. (challik)