Tajemné okno

Howard Cummings

Kostýmy:

Odette Gadoury
  • viperblade

Nuda. Secret Window jsem měl dlouhou dobu zafixovaný jako "ten film, co pořád hraje (či hrál, už nějakou dobu jsem mimo ČR) na Nova Cinema a kde hraje Johnny Depp". Když mi spolubydlící řekl, že má tento film s titulky, tak mě napadlo, že bych ho konečně mohl zhlédnout. Od filmu jsem fakt nečekal moc, ale co jsem dostal, bylo snad ještě míň. Zápletku každý musí prohlédnout hned po úvodních deseti minutách a nemá to žádnou atmosféru. A speciálně tohle byla věc, co mě zklamala nejvíc - filmy, které jsou natočeny podle knih Stephena Kinga, jsou úžasné atmosférické díla, když se jich ujme někdo, kdo jim rozumí. Speciálně tenhle film měl stavět na té atmosféře, bohužel jsem byl jen znuděn. A to moc. Johnny Depp jako vždy fajn (i když mi přijde, že speciálně tady nemusel používat nějaký široký herecký repertoár) a Maria Bello ještě více. Bohužel, když po deseti minutách víte, jak snímek skončí, je něco špatně a vy film dokoukáte jen proto, abyste zjistili, jestli jste měli pravdu. A zamrzí vás, když jste ji měli, protože chcete, aby vás film nějak překvapil… 40 %.(17.3.2013)

Nebylo to nejhorší, ale pointu jsem vytušil asi 10 minut po začátku filmu a konec mi ji beze zbytku potvrdil. Každopádně znovu opakuji, že Johnny Depp je výborný herec a předvádí to i zde.(15.12.2004)

• Fr

Mort je spisovatel. právě je v nelehké životní situaci a ke všemu se objeví ,,magor", který si myslí, že mu ukradl povídku. je to typ chlápka, který neustále hledá hlavu, kterou by mohl urazit lopatou. má tři dny, aby dokázal, že povídka je jeho!.... od počátku sledujeme zajímavý herecký výkon J.Deepa. zajímavá je také kamera a vcelku ujde i napětí. po čase ale začne být šílenec nudnej. mám dojem, že se chová nelogicky a kreténsky jen proto, aby to bylo zajímavý. nejdůležitější částí filmu je (samozřejmě) konec. a tenhle teda není zvlášť vyjímečnej. stejně jako celej film.(22.6.2006)

Koepp se snažil s celovečerní délkou poprat co nejlépe, selhává však někde v půli cestě. Kamera se pokoušela zachránit, co se dalo, díky čemuž párkrát vykouzlila parádní záběry. Johnny Depp umí, o tom žádná, ale ještě lepší tu byl John Turturro, který má charisma na rozdávání. Škoda, že pointu jsem odhadnul už po půl hodině, jinak bych byl s body krapet štědřejší.(12.2.2010)

"I know I can do it," Todd Downey said, helping himself to another ear of corn from the steaming bowl. "I'm sure that in time, every bit of her will be gone and her death will be a mystery... even to me." ♥♥♥ Takhle by mělo vypadat béčko nové generace. Nabité kvalitními herci, opírající se o krále divných knih, podkresleno výraznou hudbou. Čvacht.(18.11.2006)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 4. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Spoiler: Filmové spracovanie sa od novely Stephena Kinga líši vo viacerých okolnostiach, najvýraznejšie je asi finále. Kým knižné sa skončilo relatívne kladne smrťou titulnej zápornej postavy, režisér filmu David Koepp zachádza podstatne ďalej, hlavná záporná postava prežije a všetkých ostatných stihne pred záverečnými titulkami vyvraždiť. (tron)

• - Mort Rainey (Johnny Depp) nosí hodinky značky TAG Heuer. (dyfur)