Tajemné okno

Scénografie:

Howard Cummings

Kostýmy:

Odette Gadoury

I když překousnu svou averzi k Johnnymu Deppovi, nevychází mi ze Secret Window víc než průměrný thriller. Atmosféru jsem nezachytil, jen ten maniak John Turturro je správně Kingovsky znepokojivý. Pointa je dnes již tak nezajímavá, že ani nemá cenu se o ní nějak víc zmiňovat. Až jsem se zastyděl, že jsem ji neodhadl hned po pár minutách. Úplný závěr naopak potěšil. Rozpačitých 6 z 10.(12.2.2011)

• flanker.27

Hmmm, to sme už viděli. A navíc je to tentokrát neskutečně blbý.(19.3.2006)

Detektivní thriller s obrovským potenciálem. Po velkém očekávání (adaptace Stephena Kinga, můj oblíbenec Johnny Depp, ale i John Turturro, hudba Philipa Glasse ...) se však dostavilo ryzí rozčarování. Z celkem nadprůměrného staromilsky plynoucího příběhu s dobře budovanou atmosférou se vyklubala slátanina s tak prvoplánovou pointou, že jsem si říkal, že to je určitě jen falešný konec, že to skutečné rozuzlení ještě teprve přijde. Ale nepřišlo...(28.6.2007)

Jedna z mála povedených zpracovaných Kingových knih nebo povídek, které za zkouknutí rozhodně stojí. Samozřejmě úspěch tento film má hlavně díky hlavní hvězdě, ze které se stává z průměrného spisovatele vcelku vyšinutý magor s dvojí identitou. Což mi vlastně připomíná, že Stephen King rád a často používá do hlavních rolí jeho příběhů spisovatelé, se kterými si dost rázným způsobem pohrává. Například Osvícení, nebo novější povídka o Pokoji, který má záhadnou moc. Například. Každopádně Tajemné okno rozhodně není špatným filmem. Sice je příběhově spíše průměrným, ale neskutečně důrazným způsobem ho vyvyšuje právě Johnny, který nedokáže zahrát jakoukoliv roli špatně.(10.2.2008)

Sledovat adaptace Stephena Kinga je možná lepší bez znalosti literární předlohy. Ale i když jsem předlohu nečetl, tak jsem klíčovou pointu odhadl dost dopředu.... Atmosféra je sice dobrá, Depp je charismatický jako vždy, ale nějak to úplně nefunguje. Možná to bylo tím, že na Koeppa toho bylo tentokrát hodně a scénáři se věnoval míň než režii.... P.S. - na DVD je uvedena trošku rozšířená verze konce, kterou ale asi museli (zřejmě kvůli přístupnosti) vystřihnout :)(16.10.2004)

• - Spoiler: Na rozdíl od knižní předlohy má hlavní postava Mort Rainey psa Chica.V knize je to kocour Blump. (fisus)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 4. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Audio komentář na DVD s Davidem Koeppem byl nahrán 4. března 2004. V tuto dobu nebyl film ještě ani uveden do kin. (becki_tu)