Tajemné okno

Gavin Polone

Jill Savitt

Kostýmy:

Odette Gadoury

4* za výkon Turturra a Deppa, ale inak som nebola nijako extra unesená. Aj keď nie som extrémny Kingovec a nezatracujem všetky jeho filmové adaptácie, toto je opäť nedostatočný výsledok vzhľadom k predlohe.(25.4.2005)

Film, který svého času těžil z mojí fascinace Deppem. Ale abych nekřivdil mě se to fakt strašně líbilo a byl jsem napjatej. Teď už bych na to radši nekoukal, ale dobré vzpomínky přetrvávají, takže proto to hvězdičkové absolutorium.(1.3.2005)

Depp se sice snaží, ale stejně mám pocit, že ne úplně nejvíc. Kingova adaptace nemůže snad nikdy dopadnou hodně špatně, což ale neznamená, že by nemohla být dokonalá. Prostě s jiným rejžou by to šlo lépe. Jak by to asi udělal Fincher, no nevrtalo by vám to hlavou?(8.1.2008)

Johny Depp hraje spisovatele, kterému straší ve věži a kterého straší psychopatický John Turturro. Předvídatelná pointa, žádná pořádná strašidelná scéna a celkově pouze další adaptace Kinga do počtu. 60% Zajímavé komentáře: zputnik, Darren, Arius, sanynka(10.7.2005)

Přijde mi to už jako velmi příjemné pravidlo, že v čemkoliv se Johnny Depp v poslední době objeví, tak se díky jeho kreacím máme takřka rituálně na co těšit. Tentokráte přijal roli podivínského autora populární literatury Morta Raineyho, který po rozchodu s manželkou Amy tráví svůj čas střídavě poleháváním na gauči, u notebooku a ve svých šílených představách. Je zároveň příjemné sledovat, jak se Maria Bello v roli Amy postupně vypracovává na stále zajímavější role (viz. Dějiny násilí). U jeho dveří se však objeví buranský farmář (děsivý, přesný a především nedoceněný John Turturro), obviní jej z krádeže povídky a Mort musí společně s divákem prošlapat pořádný kus záhadné cesty, aby společně pochopili, kde se skrývá pravda. David Koepp je solidní scénárista (Úkryt, Jurský park, Spider-Man ad.) a i jako režisér obstál na jedničku!! Má to sice jisté zádrhely, ale pointa funguje, výtečně si pohrává se skutečností a STRHUJÍCÍ napětí Koepp buduje především pomocí Mortovy chaty u jezera, a tématu „paranoie“ (stejně jako Fincher v Úkrytu) si užívá dosyta.. Obrovský aplaus ale zaslouží hlavní představitel, který vystřihl dalšího ze svých podivínů, stále je se díky němu na co dívat, dodal mu jeho pověstnou ujetost a dezorientovanost. Musím se přiznat, že jsem na film neměl vůbec náladu, ale Koepp mě velmi mile překvapil a Depp jen utvrdil v tom, co už dávno vím!!(22.3.2006)