Tajemné okno

Jill Savitt

Kostýmy:

Odette Gadoury
  • Cervenak

Bože, Johnny si vie niekedy vybrať úlohy v hrozných sračkách! Ale zvyčajne si to aspoň uvedomuje a jeho výkon je v týchto druhotriednych filmoch patrične bezvýrazný a unudený (napr. Astronautova žena). Tu mu to zrejme nedošlo, pretože sa očividne snaží. Bohužiaľ jeho plné nasadenie je tým jediným pozitívom filmu, v ktorom niet štipky napätia a je zúfalo predvídateľný (existuje vôbec na svete divák, ktorému "prekvapivé rozuzlenie" nedocvakne už po 15 minútach filmu?). A keďže som film videl prvýkrát až dnes, t.j. zhruba rok po Pirátoch Karibiku 3, pri scéne "s viacerými Deppmi" som dostal alergickú reakciu a hodnotenie šlo okamžite ešte nižšie.(9.6.2008)

já nevím čím to je... jestli prostě moje sympatie k Deppovi jsou tak veliké, že i teď s odstupem času a pár viděnými snímky tohoto tipu, my přijde snímek jako podprůměrný, ale i tak si mi ten film líbí a mé 4* si zaslouží.. když pominu konečnou pointu, kde scénáristi trošku ulítli.. tak herecké obsazení Depp a Turturro (jako "děsivej" záporák" kterýho bych opravdu v reálu nechtěla poznat) a celková atmosféra.. mě prostě pohltily, že i když si film pustím několikrát,.. a už předem vím jak to dopadne.. stejně mám bóóóbiiky :)(31.3.2009)

Bol by to hrozne priemerný thriller, keby v tom nehral Johnny Depp a keby to nemalo taký zaujímavý záver. Aj keď v momente odhalenia pointy budete na rozpakoch, nasledujúce minúty su veľmi príjemne mrazivé (čo sa nedá povedať napr. o minútach po odhalení pointy OSADY), čo určite stačí na tú štvrtú hviezdičku. Slová Morta Raineyho to presne vystihujú: "The only thing that matters is the ending. It's the most important part of the story. And this one, is very good. This one is perfect."(10.12.2004)

Som vášnivým čitateľom diel amerického spisovateľa Stephena Kinga. Žiaľ ku jeho novele "Tajné okno do tajnej záhrady", podľa ktorej je natočený tento film, som sa dosiaľ nedostal. Teraz neviem, či mi to pri jeho sledovaní bolo na škodu alebo skôr naopak. Každopádne s psycho-thrillerom režiséra Davida Koeppa, ktorý do hlavnej úlohy obsadil charismatického Johnnyho Deppa, som bol nadmieru spokojný. "Shoot her!" ****(27.9.2008)

4* za výkon Turturra a Deppa, ale inak som nebola nijako extra unesená. Aj keď nie som extrémny Kingovec a nezatracujem všetky jeho filmové adaptácie, toto je opäť nedostatočný výsledok vzhľadom k predlohe.(25.4.2005)