poster

Tajemné okno

 • USA

  Secret Window

 • Slovensko

  Tajomné okno

Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 96 min

Režie:

David Koepp

Předloha:

Stephen King (kniha)

Scénář:

David Koepp

Kamera:

Fred Murphy

Producenti:

Gavin Polone

Střih:

Jill Savitt

Kostýmy:

Odette Gadoury
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rex Mundi
  ****

  4* za výkon Turturra a Deppa, ale inak som nebola nijako extra unesená. Aj keď nie som extrémny Kingovec a nezatracujem všetky jeho filmové adaptácie, toto je opäť nedostatočný výsledok vzhľadom k predlohe.(25.4.2005)

 • Superpero
  *****

  Film, který svého času těžil z mojí fascinace Deppem. Ale abych nekřivdil mě se to fakt strašně líbilo a byl jsem napjatej. Teď už bych na to radši nekoukal, ale dobré vzpomínky přetrvávají, takže proto to hvězdičkové absolutorium.(1.3.2005)

 • Davies182
  ***

  Depp se sice snaží, ale stejně mám pocit, že ne úplně nejvíc. Kingova adaptace nemůže snad nikdy dopadnou hodně špatně, což ale neznamená, že by nemohla být dokonalá. Prostě s jiným rejžou by to šlo lépe. Jak by to asi udělal Fincher, no nevrtalo by vám to hlavou?(8.1.2008)

 • Matty
  ***

  Johny Depp hraje spisovatele, kterému straší ve věži a kterého straší psychopatický John Turturro. Předvídatelná pointa, žádná pořádná strašidelná scéna a celkově pouze další adaptace Kinga do počtu. 60% Zajímavé komentáře: zputnik, Darren, Arius, sanynka(10.7.2005)

 • castor
  ****

  Přijde mi to už jako velmi příjemné pravidlo, že v čemkoliv se Johnny Depp v poslední době objeví, tak se díky jeho kreacím máme takřka rituálně na co těšit. Tentokráte přijal roli podivínského autora populární literatury Morta Raineyho, který po rozchodu s manželkou Amy tráví svůj čas střídavě poleháváním na gauči, u notebooku a ve svých šílených představách. Je zároveň příjemné sledovat, jak se Maria Bello v roli Amy postupně vypracovává na stále zajímavější role (viz. Dějiny násilí). U jeho dveří se však objeví buranský farmář (děsivý, přesný a především nedoceněný John Turturro), obviní jej z krádeže povídky a Mort musí společně s divákem prošlapat pořádný kus záhadné cesty, aby společně pochopili, kde se skrývá pravda. David Koepp je solidní scénárista (Úkryt, Jurský park, Spider-Man ad.) a i jako režisér obstál na jedničku!! Má to sice jisté zádrhely, ale pointa funguje, výtečně si pohrává se skutečností a STRHUJÍCÍ napětí Koepp buduje především pomocí Mortovy chaty u jezera, a tématu „paranoie“ (stejně jako Fincher v Úkrytu) si užívá dosyta.. Obrovský aplaus ale zaslouží hlavní představitel, který vystřihl dalšího ze svých podivínů, stále je se díky němu na co dívat, dodal mu jeho pověstnou ujetost a dezorientovanost. Musím se přiznat, že jsem na film neměl vůbec náladu, ale Koepp mě velmi mile překvapil a Depp jen utvrdil v tom, co už dávno vím!!(22.3.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace