Zpackaný Vánoce

• Jihoafrická republika How to Ruin Christmas

Série(3) / Epizody(10)

Její sestra měla naplánovanou dokonalou vánoční svatbu a ona ji zpackala. Rebelka Tumi teď musí všechno napravit. (Netflix)

Deleatur

Spíš to bylo zajímavé nakouknutí do jiné kultury než třeskutá komedie, jak se tvářil trailer. Ani postava Tumi se mi nezdála vyloženě nesympatická, každej ani každá se nemusí chtít vázat a někdy jedno vede k druhýmu a průser je na světě, ani člověk neví jak. Ale taky přiznávám, že hlavně kvůli ní byl dojem nakonec nějaký vyšumělý. Takže spíš jen místní zajímavosti: v amerických filmech to není neobvyklé, ale tady byly dominantní ženské postavy v (jiho)africkém seriálu. K tomu hodně ventilovaná sexualita, vč. té ženské. Dokonce si překladatel Netflixu asi uvědomil, že mezi tou erotikou je dost nevhodné přeložit jméno zachráněné a opečovávané ovečky Šťabajzna, tak ji pro 2. sérii překřtil na Šťávičku. Kombinace moderního luxusu a lpění na tradicích a folklóru překvapila, ale byla celkem sympatická. I když ty vyschlý kožky na městských chlapcích působily směšněji než barevné korálky. Kmenovou nevraživost naštěstí spojili se sociální (chudá nevěsta bohatého ženicha), tak to nebylo tak nepochopitelné. Největší překvapení pro mě bylo ale určitě pozitivní nakládaní s křiklavě gay postavami ("Jediný špatný život je život v hanbě.") // 48% ()