Velký grand

(TV film)
  • USA Big Spender (více)

Skutočný príbeh muža, ktorý sa spamätal skôr, ako by bolo neskoro. Eddie Burton bol poriadny kvietok, ktorý riskoval práíliš veľa na to, aby v tom mohol ďalkej pokračovať. Okrem iného je aj otec a jeho malý syn ho bude potrebovať. V rámci väzenského podporného programu sa Eddie ocitne na farme, kde dostane do rúk koňa, ktorému hovoria "Big Spender". Tento kôň kedysi víťazil v dostihoch, ale potom, ako s ním zaobchádzal jeho predchádzajúci majiteľ, je zázrak, že ešte stále žije. Teraz je na Eddiem, aby koňa vyliečil a možno mu i vrátil lesk a slávu koňa - šampióna. Práve sa zrodilo veľké priateľstvo (oficiální text distributora)

tron

„Tam sa ukáže, kto naozaj ste. Cítite sa... ako človek.“ Ako tak spomínam na filmy o koňoch, skoro vo všetkých išlo o vzťah medzi zvieraťom a človekom, pričom obaja boli zranení, fyzicky alebo duševne (SEABISCUIT - DUPOT KONÍ, OCEÁN OHŇA, ZAKLÍNAČ KONÍ). Obom „očistný" vzťah nakoniec natoľko prospel, že sa +- vyliečili (aj keď jazvy zostali). Dnešný film (ak vezmeme do úvahy skromné televízne pomery a herecké schopnosti Caspera Van Diena) nie je taký zlý, ako som sa bál. Miestami je dokonca sympatický a s pohodovou atmosférou. Poteší Indián Graham Greene ako tvrdý no správny majiteľ stajne, kam chodia pracovať väzni. Akurát by to chcelo realistickejšie kydať hnoj, ohľaduplnejšie nasadzovať ohlávku, menej šklbať vazákom a radšej neukazovať to, čo si Casper predstavuje pod pojmom „jazda na koni" (toto je síce sčasti zachránené tým, že predtým na koni nesedel, ale aj tak). No nie je to dokument, ale film na nedeľný obed a ako taký fajn. ()

luciasek86

Tento film z prostředí vězení a z druhé strany z prostředí vysloužilých nebo nemocných koní, kam přijíždí nenapravitelný trestanec, aby si snadněji odpykal zbytek trestu. Přes problémy hlavně ze strany rvaček a problémech se synem si zamiluje koně jménem Velký Grant kterého pomalu uzdraví ze špatného stavu a udělá z něj jedničku v závodech parkuru. Tento film mě oslovil a ráda si ho v době volna pustím. ()

kaze

Ja ako "starý skúsený koniar" som bola rada, že sa film nesnažil o nejaký konský zázrak, ktorý zázrakom nie je. Šlo o záchranu koňa, ktorý bol zúbožený. Akurát to prehnali s tým cvalom, keď hlavný hrdina prvýkrát sedel na koni. Hneď by bol na zemi. :)Ale celkovo to bol pohodový film na nedeľu....hneď po ňom sa vám chce hneď ísť jazdiť:) ()