MASH

MASH FILM

M.A.S.H.

Komedie / Drama / Válečný

USA, 1970, 116 min

Viděl jsem nejdřív film a pak, s odstupem hodně dlouhé doby jsem byl "nakrmen" seriálem. To srovnání mi nevychází ani zdaleka tak propastné jako kolegům. Seriál mám ale o hodně radši :-)(21.2.2003)

Filmový MASH tvoří téměř dvouhodinový sled různých scén a scének, takže se člověk zkrátka neubrání dojmu, že seriálový formát je pro něj přece jenom vhodnější. Naštěstí je ale ten sled natolik zajímavý, suchý jako Hawkeyho martini a při krvavých scénách z operačního sálu mrazivě realistický, že si divákovu pozornost udrží i během poněkud roztahané druhé poloviny. Také obsazení je jedna báseň a Donald Sutherland, Elliot Gould, Sally Kellerman i Roger Bowen se svým seriálovým protějškům vyrovnají. Velká škoda ovšem je, že Frank v podání Roberta Duvalla zmizí tak rychle. Tři a půl.(15.11.2015)

Je to trochu nezvyk vidět najednou místo Alana Hawkeyho Aldy Donalda Koumese Sutherlanda. Ale jinak se feeling tohoto po čertech povedeného dílka (myslím jak film, tak seriál) nezměnil a pořád je to úžasná bžunda. Jsou tu přinejmenším tři epizodky hodné zapamatování - veřejný rozhlas, Hrma Houlihanová ve sprše a výlet do Japonska. Pro milovníky seriálu povinnost - a naopak taky :-)(2.11.2005)

,,Robert Duvall jako Frank Burns? Co je to za kravinu?" Pokud si tohle řeknete během sledování filmu, tak si MASH určitě neužijete, protože zde mají všechny postavy poněkud odlišný charakter než v seriálu a každý si na to nezvykne. Ale když se od této maličkosti odpoutáte, čeká vás hodně vtipný snímek, který mě velice příjemně překvapil. A Donald Sutherland je Alanu Aldovi přinejmenším rovnocenným soupeřem.(19.11.2008)

Filmové zpracování tolik opěvovaného seriálu dopadlo velmi dobře...(7.9.2008)

• - Po sestříhání přišel snímek vedení společnosti ještě pořád příliš krvavý. Nakonec se režisérovi přeci jen podařilo protlačit ho do kin. (hippyman)

• - M.A.S.H znamená Mobile Army Surgical Hospital (Pojízdná armádní chirurgická nemocnice). (M.B)

• - Elliot Gould a Donald Sutherland získali během natáčení přesvědčení, že Altman je blázen a že by měl být umístněn do ústavu. Konflikt zašel tak daleko, že si oba herci byli stěžovat ve studiu a údajně se marně snažili prosadit, aby Altman dostal padáka. (Divočák)