MASH

M.A.S.H.

Komedie / Drama / Válečný

USA, 1970, 116 min

• KevSpa

Nejdříve jsem viděla seriál, který bezmezně obdivuji a považuji za jeden z nejlepších seriálů všech dob. Film pro mě byl neuvěřitelným zklamáním a po zhlédnutí tohoto filmu jsem vždy zbystřila, když se objevil film, který režíroval Robert Altman. Je to režisér, kterého prostě nemám ráda, jeho styl mi ani trochu nesedí.(24.5.2002)

Filmové zpracování tolik opěvovaného seriálu dopadlo velmi dobře...(7.9.2008)

Pokiaľ od tohto filmu čakáte to, čo dostávate v seriáli, bude to šok... Toto je akási polodráma, kde je aj humor, ale celé je to trochu... no divné...(4.8.2008)

I když seriál patří k mým nejoblíbenějším vůbec, nemohu říci, že film je oproti němu horší. Je prostě jiný... [FILM, KTERÝ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](19.8.2007)

• Renton

Scénář: Ring Lardner Jr. .. Na pozdější seriál M.A.S.H. to prostě nemá. Ten patří k nejlepším co kdy vznikly, ale film.. bohužel tak neboduje a především nepobaví.(15.6.2004)

• - Elliot Gould a Donald Sutherland získali během natáčení přesvědčení, že Altman je blázen a že by měl být umístněn do ústavu. Konflikt zašel tak daleko, že si oba herci byli stěžovat ve studiu a údajně se marně snažili prosadit, aby Altman dostal padáka. (Divočák)

• - Robertu Altmanovi připadla řežie filmu až poté, co odmítli Stanley Kubrick, Sidney Lumet, William Friedkin a mnozí další. (Divočák)

• - Film podle skutečných zážitků lékařské služby během korejské války z pera bývalého vojenského lékaře, který psal pod pseudymem Richard Hooker. (M.B)