Krvavé pobřeží

Čína, 2009, 142 min

John Woo

Jingzhi Zou

Yue Lü, Zhang Li

Bombastický John Woo, tam kde si Pán Prstenů pomáhal efektivností, tam používá pan Woo mozek. Krvavé pobřeží je ukázkou té nejlepší vojenské taktiky, jak jinak by mohla 40 000tisícová armáda přemoci 20ti násobnou přesilu. Silně uvažuji že shlédnu i nesestříhanou originální verzi. Návrat na domácí půdu režisérovi jednoznačně prospěl.(25.10.2010)

// Distribútor: Magnolia // Počet premietajúcich kín v USA: 42 // Otvárací Víkend v USA: $13,104 //(15.2.2011)

Pro studium starověkých vojenských taktik a strategií je to naprosto ideální materiál. V samotném příběhu se mi bohužel spousta postav pletla a většina z nich spíš vypadala jako figurky, kterými si John Woo pohybuje na téhle složité šachovnici. Přesto (nebo právě proto) bych rád viděl tu kompletní, téměř dvojnásobně dlouhou čínskou verzi (70%).(31.8.2009)

• Sawy

OK,podhodnocuju,ale když já prostě nemůžu jinak! Kdybych nikdy neslyšel o existenci dvojdílné asijské verze,dával bych asi poměrně spokojené čtyři.Ale když jsem se na tenhle osekaný evropský cut díval,pořád mi hlavou běžely myšlenky jak skvostné by to asi bylo v původní verzi.Tady se prostě charaktery většiny postav ztrácí pod nánosem velkolepých a dobře natočených,ale pořád jen bitev.A já chtěl velký příběh s propracovanými charaktery a obřími emocemi.Toho se mi nedostalo a z herců bych dokázal vyzdvihnout jen klasicky šarmantního a sympatického Tonyho Leunga,jehož postava mi jako jediná přirostla k srdci.Je škoda,že se distributor neodvážil poslat původní dva filmy alespoň na DVD,za pokus by to jistě stálo.50 %(6.5.2010)

Pohádka je to hezká, souboje efektní, výprava velkolepá, hlavní hrdinové tak kladní, že si přímo říkají o svatořečení, ale to je asi tak všechno. Víc se do západní verze zřejmě nevešlo, a dobře nám tak, my bychom tu východní filozofii asi neocenili. Já ji teda risknu, i když počítám s tím, že asi budu muset sledovat ještě o něco více komunistickou propagandou zavánějícího počínání, ale čert to vem, že jo, vždyť Aragorn taky lovil jeleny, pachtil se po horách a pomáhal chudým...(29.9.2010)

• - Při natáčení námořní bitvy se zabil třiadvacetiletý kaskadér. (TomikZlesa)

• - Okrem kontinentálnej Číny prebiehalo natáčanie snímky aj na ostrovnom Tajwane. (MikaelSVK)

• - Natáčení trvalo přes 200 dnů, závěrečná scéna se připravovala více než rok a bylo pro ni postaveno osmnáct funkčních lodí. (vendy63)