poster

Krvavé pobřeží

 • Čína

  Čch' pi

 • slovenský

  Krvavé pobrežie

 • anglický

  Red Cliffm Part 2

 • anglický

  Battle Of Red Cliff, The

  (neoficiální název)

Historický / Akční / Dobrodružný / Drama

Čína, 2009, 142 min

Režie:

John Woo

Scénář:

Jingzhi Zou

Kamera:

Yue Lü, Zhang Li
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ***

  Pro studium starověkých vojenských taktik a strategií je to naprosto ideální materiál. V samotném příběhu se mi bohužel spousta postav pletla a většina z nich spíš vypadala jako figurky, kterými si John Woo pohybuje na téhle složité šachovnici. Přesto (nebo právě proto) bych rád viděl tu kompletní, téměř dvojnásobně dlouhou čínskou verzi (70%).(31.8.2009)

 • Aky
  *****

  Nádherná podívaná nešetřící na výpravě a navíc těžící z krásné čínské přírody. Oslavný paján na přátelství, pevnost slibů a věrnost ve víře v pozitivní hodnoty života. A jestliže se nás při jejich ochraňování nezastane ani císař - stejně jsme povinni nenechat je zplanět. Že je to trochu pohádka? Určitě ano, ale takové nám při dnešním ohlédnutí staré dějiny připadají vždycky.(31.7.2010)

 • Shakers
  ***

  Čínske filmy zrovna niesu moja šálka kávy, ale na tento som sa pozrel hlavne kvôli réžii Johna Wooa.A celkom sa aj oplatilo.Nieje to zázrak, ale akcie sú fakt vydarené a skvelo z režírované.Kamera je skvelá, kostými a celkový vizuál je tiež dobrý, ale nič na tom super nevidím.Nečakal som od toho pecku a v podstate som dostal aj to čo som chcel.Dosť dobrý historický film. Originálny zostrih (Red Cliff I, II) sa mi moc nechcelo pozerať a tak postačilo aj toto. 70% - 3*(8.2.2011)

 • iamek
  *****

  Ach bože ! Na něco takového jsem čekal neuvěřitelně dlouho. Je snad něco lepšího než dvě bojujicí strany, dva geniální strategové a obrovské bitvy plné trikových efektů ? Myslím, že ne ! Už aby byla druhá část. Dlouho jsem se na pokračování nějakého snímku tak netěšil.(23.12.2008)

 • Yardak
  *****

  John Woo ukázal, že je zpět ve skvělé formě a natočil naprosto úžasný historický megafilm. Přes výborně natočené souboje, krásné obrazy přírody, vojenské taktizování, po speciální efekty a dobré výkony hlavních herců je to film, který mě oslovil na plné čáře. Už se těším na asijskou verzi, která je dvakrát tak delší :-). 90 %.(9.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace