Krvavé pobřeží

John Woo

Jingzhi Zou

Yue Lü, Zhang Li

Hongyu Yang

Není rozumné hodnotit po prvním díle, když je druhý v nedohlednu. Woo opět točí na úrovni. Teď jen vytrvat.(4.7.2011)

• Ruut

Paradoxně mi přišla tahle pokrácená 2,5 hodinová verze jako bych se na to musel dívat 5 hodin. Strašně utahané, heroické a naprosto prázdné.(12.6.2009)

Ryze čínský historický velkofilm značně ovlivněný moderním trendem amerických snímků, což není nutně na škodu. Délka filmu je asi jediným velkým nepřítelem tohoto počinu Johna Woo. Sice jsem se nenudil, ale konec jsem očekával jako spásu. Jestliže jsem hovořil o velkém nepříteli, musím uvést i ty menší. Vadilo mi zejména to, kolik scén tu zavání laciným béčkovým akčním filmem. Dále jsem nebyl odvázaný z toho, že veliká přednost snímku - bojové, resp. válečné scény - jsou tu v takové míře, že si vlastně podřezávají pod sebou větev a brzy tak přestanou diváka (mě tedy určitě) překvapovat a zajímat. Od filmu, který trvá zhruba 140 minut bych očekával více, než jen 120 minut samých bojů a zbylý krátký čas naplněný strategickým uvažováním. Přesto všechno však nemohu pocitově jít s hodnocením níž.(10.3.2011)

Tu už nie je potrebný plnohodnotný komentár, kedže všetko dôležité som už napísal k dvom pôvodným dielom. Stalo sa presne to, čo sa aj dalo očakávať, teda že tento radikálny zostrih filmu dosť ublíži. V celom úžasnom dvojnásobne dlhom epose som nezaregistroval žiadne slabšie miesto, celý film bol krásny zážitok, ale tu som už horšie miesta našiel. Zmizlo množstvo perfektných scén, ktoré dávali priestor jednotlivým postavám a umožnovali sa s nimi lepšie zoznámiť. A dotklo sa ho hlavne Wei Zhao, ktorá patrila medzi najzaujímavejšie postavy a tu nebola takmer vôbec. Emócie tiež takmer úplne zmizli. Ale určite ma ani len nenapadlo, že sa v určitých scénach zmení aj hudba, čo som si všimol v závere bojovej scény s korytnačou taktikou a zatiaľ čo v pôvodnej verzii to hlavne vdaka hudbe bola jedna z najlepších scén, tak tu ma to moc nezaujalo. Tiež sa dá povedať, že zostrih je až príliš priamočiary, všetko sa venuje len boju a situáciám, ktoré s ním majú niečo spoločné, a to čaro, ktoré mala pôvodná verzia takmer celé zmizlo. Ale v každom prípade je mi úplne jedno, ako tento zostrih dopadol, pozrel som si ho len zo zvedavosti, ako moc sa to zhorší a už sa k nemu určite nevrátim. Budem pozerávať pôvodnú verziu, ktorú považujem za absolútny vrchol žánru.(24.8.2010)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +dobře rozlišitelné postavy, sympatičtí herci, hlavně Takeshi Kaneshiro, výborná hudba, perfektní scény, záběry a souboje -přecijen hlavně v bojích je to hodně nepřehledné/// Tak s tímhle se nám Jonh Woo posledních pár let piplal. No byl jsem na jeho výtvor zvedavý. Před zhlédnutím jsem měl obavy, zda-li ten film vůbec pochopím, nebo zda mě to nebude nudit. Ani jedno z toho se naštěstí nestalo a i když u páté hvězdičky váhám, přeci jen ji udělím. Snímek totiž nemá žádný velký neduh, který by mi příliš vadil. Děj je přehledný, postavy rozpoznatelné a příběh jednoduchý. Navíc mě fascinovalo, že se film více blíží žánru "válečný" a v tomto směru jsem asi lepší válešný film neviděl. I když někdo asi bude namítat, že si pletu válku a akční film. Jako válečný film je to reálné, bez nějakých podivností a velice mě nadchla strategická část válečných postupů. To teda jsem koukal s otevřenou pusou. Rozhodně jsem zvědav na oba původní filmy, asi vyzní úplně jinak. S touto verzí jsem však spokojen./// Celkem 86%///(20.6.2009)

• - Okrem kontinentálnej Číny prebiehalo natáčanie snímky aj na ostrovnom Tajwane. (MikaelSVK)

• - Natáčení trvalo přes 200 dnů, závěrečná scéna se připravovala více než rok a bylo pro ni postaveno osmnáct funkčních lodí. (vendy63)

• - Při natáčení námořní bitvy se zabil třiadvacetiletý kaskadér. (TomikZlesa)