Krvavé pobřeží

John Woo

Jingzhi Zou

Yue Lü, Zhang Li
  • Ruut

Paradoxně mi přišla tahle pokrácená 2,5 hodinová verze jako bych se na to musel dívat 5 hodin. Strašně utahané, heroické a naprosto prázdné.(12.6.2009)

Jedná sa o zostrih Krvavé pobrežie I. a Krvavé pobrežie II. určený pre západnú projekciu. Určite však doporučujem radšej pozrieť oba filmy. P.S. A príde aj na biele holuby... ( Podrobnejší komentár pri jednotlivých filmoch )(25.9.2009)

Pro mě hodně složité a ze začátku velká nepřehlednost postav .. trvalo mi docela dlouhou dobu, než jsme se v tom zmatku dokázal zorientovat. Všichni jsou si podobní jako vejce vejci. Nicméně na oko velmi lahodné scény, scénicky barevné, epické a poutavé. Jisté scény bych určitě nemusel, zbytečně prodlužovaly už tak dlouhý film. Nejvíc mě zaujal postavou Takeshi Kaneshiro, velmi zajímavá postava.(21.1.2012)

Snažila som sa vytesniť spomienky na dvojdielnu verziu (viec-menej z praktických dôvodov). A čuduj sa svete: hoci z prvého dielu zostala asi len hodina a zvyšnú cca hodinku a pol tvoria bitky a stratégie druhého filmu, výsledok je pozerateľný a nepoznať kúzlo dvojfilmovej verzie, možno som aj spokojnejšia. V každom prípade, prvá hodina nesie stopy sekania a strihania - viacero motívov je vynechaných, niektoré sa museli vtesnať do krátkych strihových pasáží; v porovnaní z pozostatkami dvojky je táto časť filmu rozbitejšia. V konečnom dôsledku je táto verzia výrazne maskulínnejšia, keďže postavy Wiki Zhao a Lin Chi-Ling dostali výrazne menej priestoru pre demonštráciu ženskej múdrosti a šikovnosti. Ale keďže Woove filmy si vo všeobecnosti na ženy nepotrpia a väčšiu pozornosť venujú mužským obdivným pohľadom, gestám súdržnosti, cnosti a priateľstva, povievajúcim vechťom, baletným akčným choreografiám a, samozrejme, holubiciam (mám preňho komparz takých, čo mi značkujú parapet). Zhustenie malo ešte jedno negatívum - zostal vyšší pomer digitálnych lodičiek a záberov; ale tak, kompenzuje to komparz a Corey Yuen. Aj keď som si nepriadla blahom, stále je to v rámci historických / akčných / dobrodružných / vojnových filmov to lepšie.(20.8.2009)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +dobře rozlišitelné postavy, sympatičtí herci, hlavně Takeshi Kaneshiro, výborná hudba, perfektní scény, záběry a souboje -přecijen hlavně v bojích je to hodně nepřehledné/// Tak s tímhle se nám Jonh Woo posledních pár let piplal. No byl jsem na jeho výtvor zvedavý. Před zhlédnutím jsem měl obavy, zda-li ten film vůbec pochopím, nebo zda mě to nebude nudit. Ani jedno z toho se naštěstí nestalo a i když u páté hvězdičky váhám, přeci jen ji udělím. Snímek totiž nemá žádný velký neduh, který by mi příliš vadil. Děj je přehledný, postavy rozpoznatelné a příběh jednoduchý. Navíc mě fascinovalo, že se film více blíží žánru "válečný" a v tomto směru jsem asi lepší válešný film neviděl. I když někdo asi bude namítat, že si pletu válku a akční film. Jako válečný film je to reálné, bez nějakých podivností a velice mě nadchla strategická část válečných postupů. To teda jsem koukal s otevřenou pusou. Rozhodně jsem zvědav na oba původní filmy, asi vyzní úplně jinak. S touto verzí jsem však spokojen./// Celkem 86%///(20.6.2009)

• - V Asii překonal tržby Titanicu. (M.B)

• - Natáčení trvalo přes 200 dnů, závěrečná scéna se připravovala více než rok a bylo pro ni postaveno osmnáct funkčních lodí. (vendy63)

• - Yun-Fat Chow opustil natáčení hned první den. (Karlos80)