Krvavé pobřeží

Čína, 2009, 142 min

John Woo

Jingzhi Zou

Yue Lü, Zhang Li

Pro studium starověkých vojenských taktik a strategií je to naprosto ideální materiál. V samotném příběhu se mi bohužel spousta postav pletla a většina z nich spíš vypadala jako figurky, kterými si John Woo pohybuje na téhle složité šachovnici. Přesto (nebo právě proto) bych rád viděl tu kompletní, téměř dvojnásobně dlouhou čínskou verzi (70%).(31.8.2009)

Nádherná podívaná nešetřící na výpravě a navíc těžící z krásné čínské přírody. Oslavný paján na přátelství, pevnost slibů a věrnost ve víře v pozitivní hodnoty života. A jestliže se nás při jejich ochraňování nezastane ani císař - stejně jsme povinni nenechat je zplanět. Že je to trochu pohádka? Určitě ano, ale takové nám při dnešním ohlédnutí staré dějiny připadají vždycky.(31.7.2010)

Čínske filmy zrovna niesu moja šálka kávy, ale na tento som sa pozrel hlavne kvôli réžii Johna Wooa.A celkom sa aj oplatilo.Nieje to zázrak, ale akcie sú fakt vydarené a skvelo z režírované.Kamera je skvelá, kostými a celkový vizuál je tiež dobrý, ale nič na tom super nevidím.Nečakal som od toho pecku a v podstate som dostal aj to čo som chcel.Dosť dobrý historický film. Originálny zostrih (Red Cliff I, II) sa mi moc nechcelo pozerať a tak postačilo aj toto. 70% - 3*(8.2.2011)

Ach bože ! Na něco takového jsem čekal neuvěřitelně dlouho. Je snad něco lepšího než dvě bojujicí strany, dva geniální strategové a obrovské bitvy plné trikových efektů ? Myslím, že ne ! Už aby byla druhá část. Dlouho jsem se na pokračování nějakého snímku tak netěšil.(23.12.2008)

John Woo ukázal, že je zpět ve skvělé formě a natočil naprosto úžasný historický megafilm. Přes výborně natočené souboje, krásné obrazy přírody, vojenské taktizování, po speciální efekty a dobré výkony hlavních herců je to film, který mě oslovil na plné čáře. Už se těším na asijskou verzi, která je dvakrát tak delší :-). 90 %.(9.8.2009)