Krvavé pobřeží

Čína, 2009, 142 min

John Woo

Jingzhi Zou

Yue Lü, Zhang Li

Čínske filmy zrovna niesu moja šálka kávy, ale na tento som sa pozrel hlavne kvôli réžii Johna Wooa.A celkom sa aj oplatilo.Nieje to zázrak, ale akcie sú fakt vydarené a skvelo z režírované.Kamera je skvelá, kostými a celkový vizuál je tiež dobrý, ale nič na tom super nevidím.Nečakal som od toho pecku a v podstate som dostal aj to čo som chcel.Dosť dobrý historický film. Originálny zostrih (Red Cliff I, II) sa mi moc nechcelo pozerať a tak postačilo aj toto. 70% - 3*(8.2.2011)

// Distribútor: Magnolia // Počet premietajúcich kín v USA: 42 // Otvárací Víkend v USA: $13,104 //(15.2.2011)

John Woo se vrací do Asie a rehabilituje se impozantní historickou řežbou. Tyhle čínské velkofilmy sice nejsou můj šálek čaje, ale KRVAVÉ POBŘEŽÍ s jeho strategickými fintičkami a promakanými bitvami jsem si užil. Teď ještě to HARDBOILED 2.(27.3.2010)

Všetky americké historické veľkofilmy môžu ísť s prepáčením do prdele. Pri sledovaní Krvavého pobrežia mi doslova spadla sánka až na podlahu. Krásne scenérie, bravúrne bojové scény, uveriteľné krájanie mečmi zvuk a spracovanie. No asi najviac ma ohromili autenticky vyzerajúce bojové formácie so skutočnými ľuďmi nie 10 komparzistov niekoľkonásobne počítačom znásobených. Samozrejme niektoré bojové scény sú pritiahnuté za vlasy alá Jackie Chan 1 na 87 ale aj tak nepokazili celkový dojem z filmu. Čína si nepodmaňuje už len obchodný svet stáva sa jednotkou strieborného plátna v historických filmoch. Pochybujem že v blízkej dobe sa dožijeme filmov o vládnych spiknutiach by CHINA ale v histórii sú veľmi veľmi dobrý (však majú aj z čoho čerpať). Teším sa na ďalšie čínske historické veľkofilmy.(15.2.2010)

Jedná sa o zostrih Krvavé pobrežie I. a Krvavé pobrežie II. určený pre západnú projekciu. Určite však doporučujem radšej pozrieť oba filmy. P.S. A príde aj na biele holuby... ( Podrobnejší komentár pri jednotlivých filmoch )(25.9.2009)