Virus 1.0

Vírus 1.0

Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Horor / Drama

USA / Rumunsko / Island, 2004, 92 min

• iamek

Nudný film bez atmosféry. Tvůrci se asi snažili o kombinaci Mechanika a Pi, ale nepovedlo se. Na Virus 1.0 nemůžu doporučit vůbec nic.(4.6.2012)

Pokud máte rádi divné ...přírodní čerstvé mléko... já to neřekl.. Pokud máte rádi velmi divé filmy (například Crash s D. Unger je proti tomu poměrně slabý čaj), budete spokojeni. Problém je, že mi není tak úplně jasné co tím chtěli autoři říct. Ve filmu hraje plno velmi známých herců, od krále nejhorších béček Payna, přes Henriksena (který zestárl a je si trochu nepodobný), přes jako vždy značně znepokojivého Udo Kiera. Problém filmu není v jeho nejednoznačnosti nebo opravdové podivnosti. Problém je v tom, že to o čem vypráví se přenese na vás. Paranoia. A spousta přírodního čerstvého mléka. POZOR - Pro fajnšmekry, kteří mají rádi Lynche a Cronenberga 4 a 1/2 *, pro běžného diváka naprosto nestravitelný odpad!(8.3.2005)

• petero

Áno. Pre počítačových bláznov a paranoikov, čo vyjdú z bytu iba keď už majú umrieť od hladu, to musí byť celkom slušný nárez. Pre mňa je to len ďalší nedotiahnutý príbeh (možno v tom je jeho čaro), ktorý len približne nahliadne (ako hlavná postava) do príbytkov svojich čudných susedov. Všetci sú tu nejakým spôsobom divný (čomu zodpovedá obsadenie hercov), absolútne nič sa nevysvetlí a príbeh skončí keď to najmenej očakávate. Trošku nudne podané. Atmosférou mi to pripomínalo Pí alebo Cube Zero (príbeh sa odohráva v jednom dome), ktoré sú o dosť zaujímavejšie.(21.4.2005)

Virus mi hodně připomíná Cronenberga, který se taky spíš než o vývoj příběhu zajímá o změny psychiky hlavních postav. Vizuální stránka je výtečná, ještě lepší je snaha tvůrců přenést na diváka pocity hlavního hrdiny - paranoia, deprese, klaustrofobie, špatný fyzický stav - nic pro slabé nátury. P.S. Srovnávání s Lynchem jsou mimo mísu...(23.1.2006)

Bacha nekoukat= Ten film je celý zavirovaný biologickocybernetickou formou paranoidního trojského koně(nebo spíše brouka)(17.5.2013)

• Udo Kier

• - Adam, hlava robota, byl dabován dvěma herci, Udo Kierem a Jeremy Sistem. (Cheeker)

• - Na filmovém festivalu Sundance získal snímek Velkou cenu poroty v kategorii nejlepší drama. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Rumunsku, převážně v Bukurešti. (Terva)