• Španělsko

• Německo

Sahara - Abenteuer in der Wüste

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Španělsko / Německo / USA, 2005, 119 min

Naprosto zkaženej akčně dobrodružnej film. Eisner hned od začátku vsadil jen na akční scény a stupidní dialogy, v podstatě až do konce nedal ničemu jinýmu prostor, což by mi až zas tak nevadilo, jenže když mě ta akce vůbec nebaví a dialogy nudný, tak už to je znát. Je sice pravda, že většina akčních scén je provedena co nejsvižněji a i s dobrou muzikou, ale prostě nedokáže zaujmout natolik, aby si dokázala vystačit dvě hodiny čistýho času. Taky mě zrovna moc nechytly fórky, sice je jich hromada, ale jejich kvalita je skoro až na úrovni trapnosti. Snad jen herci mi až tolik nevadili, Methew McConaughey je možná až moc velkej machr, ale dá se to přežít a Penelopé Cruz se Stevem Zahnem tam celkem sednou, i když Zahn je tady taky pěknej debílek. Zkrátit to tak o pul hodiny až 45 minut, tak bych dal možná vyšší hodnocení, ale dvě hodiny jsou fakt síla(19.9.2006)

rozpočet : $130 million tržby celosvetovo : $119,269,486(21.11.2006)

• gudaulin

Sahara je případ filmu tak nesmírně blboučkého, že je k popukání a funguje jako nechtěná crazy komedie. Dát takové ptákovině jedinou hvězdičku je sice neuctivé, když skvěle pobaví - jenže poněkud jinak, než tvůrci zamýšleli. Takovou kupu nesmyslů nacpat do scénáře si zaslouží obdiv už jen za odvahu. Na chvíli jsem zavřel oči a poslouchal dialogy stejně jako ozvučení filmu v podobě střelby a rachotu motorů. Už jen to stačilo, abych se dusil smíchy... Celkový dojem: 20%.(5.1.2008)

Celkom vydarený dobrodružný film s trochou humoru, chýbalo tomu trochu viac vierohodnosti v akčných scénach, ale ak to má byť akčná komédia, tak sa to dá. Ale ak to mal byť dobrodružný film tak trošku vedľa, ale za pozretie určite stojí.Kvalitná hudba v akčných scénach.60%.(11.2.2009)

::::::::::::::::::: Průměrná, ale zábavná, dobrodružná akční komedie ! :::::::::::::::::::::(11.12.2007)