• Španělsko

Sahara - Abenteuer in der Wüste

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Španělsko / Německo / USA, 2005, 119 min

• ripo

Neskutočne trápny pokus o napodobnenie Indyho a iných filmov s dobrodružným námetom. Abnormálne prisprostastý námet i scenár, šmrncnutý ekologickou tématikou, kde je vopred každému jasné, kto je "dobrý" a kto je "zlý" ..... Neskutočná trapošina a zbytočne vyhodené peniaze(6.4.2007)

Prvně mi to nic moc neřeklo, ale když jsem se na to podíval po druhé tak jsem se i celkem bavil a tu jednu hvězdičku jsem se rozhodl přidal. Nebýt tak zmotaného a chvilkama nudného scénáře tak by to mohl být hodně slušný film. Dvojka Zahn - McConaugey je výborná a do filmu se evidentně hodí a ještě k tomu sledování zpříjemňují jejich vtípky, u kterých bych si nedokázal představit někoho jiného. Vcelku zajímavé i když chvilkama nudné... --- Jak je Vám – Řídím jak vidíš – Dobrý a ty Rudi - Zastřelil jsem chlapa světlicí - hustý(17.9.2006)

• Renton

Scénář: Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer, John C. Richards, James V. Hart .. Do posledního záběru čistokrevný zástupce dvouhvězdičkového filmu. Šablonovitá dobrodružná zápletka, protkána několika rádoby zajímavými, ale nereálnými scénkami. Nevtipné, přecpané neobjevnou až nudnou vatou.(18.9.2006)

• Brouk

Aůůůůůůů, zase se musím opakovat a přiřadit tenhle film k oblíbené pohádce juniorů (synátorů) od bří Čapků Jak pejsek s kočičkou vařili dort... Samé príma ingredience (hrdina -geroj, atraktivní téma a prostředí, vilná děva, bohatý padouch (v americké produkci jak jinak než minimálně dekadentní Francouz) a takový výsledek??? Bleeeeeeeeeeeeeee, tfuj tajksl... K těm ingrediencím: mám jednu připomínku... Penelope tady předvádí velmi mdlý výkon, škoda využít tuto herečku jen jako dekoraci.... 50%(19.11.2005)

Je to celkom slusna pohodovka, ktora ani neurazi, ale ani nenadchne. Z Penelope Cruz som mal pocit, akoby hrala proti voli a McCounaughey sa len zabaval. Videl som, pobavil som sa, dakujem staci, druhykrat netreba.............21.03.2008(14.3.2008)

• - I když jsou romány Cliva Cusslera o Dirku Pittovi celosvětově známými bestsellery, prodalo se jich okolo 100 milionů výtisků, doteď se jeho hrdina objevil na filmovém plátně pouze jednou. Konkrétně to bylo Vyzvednutí Titaniku z roku 1980. (imro)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 68. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Sahara vyšla původně v roce 1992 a je v pořadí 11. knihou o Dirku Pittovi. (imro)