• Španělsko

• Německo

Sahara - Abenteuer in der Wüste

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Španělsko / Německo / USA, 2005, 119 min

ekologické dobrodružství za záchranou afriky, skloubené s pátráním po lodi duchů, mi mnoho radosti neudělalo. nebyl jsem sice úplně zklamán, ale i když se dokážu leckde povznést nad přehnanou akční scénou, tak tady to občas nešlo. prostě mě ,,to nestrhlo" na svoji stranu! přesto díky honičce na motorových člunech v mali a občasnou vtipnost S.Z. se to dalo přežít.(13.11.2005)

No tak tohle se teda moc nepovedlo. Tesil jsem se na peknej dobrodruznej hon za pokladem, protoze takovejch filmu neni nikdy dost, ale ono tu o poklad vlasne neslo. Po zacatku filmu, kdy se zacla vysvetlovat legenda, jsem porad jeste doufal, ale nekdy po pul hodine, kdyz sem zjistil, ze daleko vic pude o vodu a nemoc, jsem ztratil veskery ocekavani a mozna proto jsem nebyl jeste vic zklamanej. Pribeh je prakticky predvidatelnej od zacatku do konce a i kdyz na konci najdou ten poklad, neni mu venovana ani minuta filmu. Co se povedlo, jsou triky, je videt, ze nejsou nijak prevratny, ale zaroven, ze se zas nak moc nesetrilo a konec je vcelku slusna akce. Hodne mi vadilo, ze tu je tak malo akce, protoze vyplnit 2 hodiny prevazne kecama je docela nuda, navic kdyz Penélope nema moc prostor, McConaughey az na akci na zacatku nic nepredvadi a Zahn se svym pitomym usmevem leze na nervy, takze jedinej, kdo se mi libil, byl William H. Macy, ale ten byl bohuzel vedlejsi postava. Hon na poklad pres poust mohl bejt dobrej, skoda, ze tenhle film nedostal Sommers, takle to jsou 3* za tech nekolik malo napinavejch momentu a pekny prostredi.(17.9.2006)

• johnn333

Tohle je ten film z nejhorším scénářem historie? Ano. 30%(26.8.2007)

Ne vyloženě špatný, bohžel ale neuvěřtelně nekonzistentní film, který nabízí půdu pro dva plnohodnotné příběhy, které se snaží oba odvyprávět na ploše dvou hodin. Matthew není špatný, Steve Zahn je k sežrání, Penélope jsem nikdy nemusel. K tomu fajn hudba a několik opravdu vtipných momentů, škoda jen toho děje. Příště by to nemuselo být špatné.(18.2.2008)

• D.Moore

Průměr, průměr, průměr. A rozhodně to není knižní předlohou, která je výborná. Nevím, zdálo se mi, že každý z herců hrál tak jen na půl páry. Přitom McConaughey se pro Dirka Pitta hodí - bohužel mu ale nepropůjčil nic jiného než svoje tělo (což mi jako heterosexuálovi nestačí, že). Penélope Cruz to samé, jen je mi sympatičtější, Steve Zahn lezl většinu času na nervy, pár (tuším, že fakt jen dva) dobrých fórů mu ale upřít nemůžu. Nejlépe ze všech na tom je William H. Macy v netypické šéfovské úloze. Co se týče akčních scén, ty byly zvládnuty poměrně dobře, filmu hodně pomáhá atmosféra pouště, afričtí záporáci také nejsou špatní... Jen ten scénář tu a tam zavání stupiditou. Tak na dva a půl hvězdy.(8.10.2009)