• Španělsko

• Německo

Sahara - Abenteuer in der Wüste

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Španělsko / Německo / USA, 2005, 119 min

Je to celkom slusna pohodovka, ktora ani neurazi, ale ani nenadchne. Z Penelope Cruz som mal pocit, akoby hrala proti voli a McCounaughey sa len zabaval. Videl som, pobavil som sa, dakujem staci, druhykrat netreba.............21.03.2008(14.3.2008)

Do role Dirka Pitta bych si osobně představoval někoho staršího, třeba jen proto, že v Cusslerových příbězích je Pittovi zhruba o nějakých deset let více, než zde McConaugheymu, ale počáteční nedůvěru jsem překousl a on jakožto hlavní tahoun filmu podává poměrně uměřený herecký výkon a do letního vysokorozpočtového blockbusteru, jakým Sahara bezesporu je, zapadne poměrně dobře. Nečekejte nějaký promakaný scénář či propracované charaktery. Sahara nás má jen bavit a to se poměrně daří. Akce je nasnímaná vpravdě perfektně a díkybohu jí není přehršel, takže nepůsobí jako rušivý element filmu. Exotické prostředí Afriky sem pasuje výtečně a za vhodně zvoleného tempa nám režisér servíruje poměrně slušnou filmařinu, kterou člověk slupne jedním dechem, ať už má v závěru názor jakýkoliv.(20.10.2005)

Prvně mi to nic moc neřeklo, ale když jsem se na to podíval po druhé tak jsem se i celkem bavil a tu jednu hvězdičku jsem se rozhodl přidal. Nebýt tak zmotaného a chvilkama nudného scénáře tak by to mohl být hodně slušný film. Dvojka Zahn - McConaugey je výborná a do filmu se evidentně hodí a ještě k tomu sledování zpříjemňují jejich vtípky, u kterých bych si nedokázal představit někoho jiného. Vcelku zajímavé i když chvilkama nudné... --- Jak je Vám – Řídím jak vidíš – Dobrý a ty Rudi - Zastřelil jsem chlapa světlicí - hustý(17.9.2006)

Jasný jak facka. Pojedu na saharu, najdu si diktátora /v Africe jich je tři prdele /, odhálím jeho sviňárny, vymlatím jeho armádu, rozflákám mu tanky, stíháčky, heliktopéry, překazím jeho špinavé kšefty, vojedu Penelope Cruz a vratím se do Prahy ke své práci utisklé kancelářské krysy.(17.11.2007)

• J*A*S*M

Viděl jse mt opřed pár měsíci a jediný, co si z toho pamatuju je, že byla Sahara poměrně dlouhá a poměrně nudná. Existuje mnoho lepších dobrodružných filmů než tento.(17.11.2007)

• - Film měl být první díl dlouhé série, ale jeho neúspěch tuto sérii předčasně ukončil. (cariada)

• - I když jsou romány Cliva Cusslera o Dirku Pittovi celosvětově známými bestsellery, prodalo se jich okolo 100 milionů výtisků, doteď se jeho hrdina objevil na filmovém plátně pouze jednou. Konkrétně to bylo Vyzvednutí Titaniku z roku 1980. (imro)

• - Herci měli lekce ježdění na velbloudovi - plnou parou na něm jezdili 90 minut podél dráhy rozjetého vlaku. (imro)