poster

Sahara

 • Velká Británie

  Sahara

 • Španělsko

  Sahara

 • Německo

  Sahara - Abenteuer in der Wüste

 • Slovensko

  Sahara

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Španělsko / Německo / USA, 2005, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • johnn333
  **

  Tohle je ten film z nejhorším scénářem historie? Ano. 30%(26.8.2007)

 • Enšpígl
  ***

  Jasný jak facka. Pojedu na saharu, najdu si diktátora /v Africe jich je tři prdele /, odhálím jeho sviňárny, vymlatím jeho armádu, rozflákám mu tanky, stíháčky, heliktopéry, překazím jeho špinavé kšefty, vojedu Penelope Cruz a vratím se do Prahy ke své práci utisklé kancelářské krysy.(17.11.2007)

 • Djkoma
  **

  Od první vteřiny strašně průhledný film směřující k jasnému konci. Matthew McConaughey trochu potěší, ale jako novodobá variace na indiana jonese je prostě k smíchu. Penélope Cruz umí hrát nejlépe mimo americu a zde je pouze jako ozdoba co určitě dostala slušný balík. Potěší oblíbený mistr vedlejších rolí William H. Macy. Celkově vzato jde o další film, který těží z Indiana Jonese a jenž nedokáže udržet pořádnou kvalitu celých 124 minut.(18.2.2007)

 • Isherwood
  ***

  Sahara naprosto dokonale splňuje podmínky letního dobrodružného blocbusteru. Má vcelku rozumně (i když stále úsměvně) vystavěná zápletka o hledání bájného pokladu (i když tenhle má poněkud větší rozměry), na který je navíc napasována druhá dějová linie o boji lékařů proti neznámé infekci. Toto kloubení komediálně-dobrodružně-akční podívané s vážně mířeným tématem, kterým nemocemi sužovaná Afrika rozhodně je, překvapivě nepůsobí jako pěst na oko, ale vcelku logicky (samozřejmě že v rámci filmu) a zvyšuje už i tak vcelku vysokou úroveň efektnosti filmu. Výprava, u které nutno podotknout, že ty vrtulníkové přelety nad pouští moc do sebe nemají, se jinak vyžívá v rozmáchlých záběrech na jedoucí auta či velbloudy překvapivě poskrovnu. Navíc to všechno formálně (potažmo obsahově snad ještě více) připomíná třetí díl Indiana Jonese a být v hlavní roli Dirka namísto Matthewa McCounaugheyho Harrison Ford, tak zde máme čtvrtý díl „archeologických příhod“ i bez Stevena Spielberga. Ale v mnoha věcech je Sahara notně svá, jako už třeba ve vzpomínané epidemii a hlavně má v hlavní ženské roli Penelope Cruz, které to neuvěřitelně sekne a už jenom kvůli ní stojí za to ten film vidět. Ale druhé shlédnutí? Možná zase v létě(14.8.2005)

 • zelvopyr
  **

  Jako zábava ušlo, i když to byla sprostá kompilace, která si vypůjčila krom vyprávění stylu Indyho a zápletky stylu několika bondovek tu a tam scénu či motiv snad z další desítky filmů... prostě nic nebylo neprovařené... Penenope mi přišla celou dobu vyděšená, v čem že má hrát (moc se jí nedařilo), ale asi za ty prachy... Kdyby její linku úplně vyškrtli a bylo by to jen hledání pokladu, mohl být dojem lepší.(10.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace