• Španělsko

Sahara - Abenteuer in der Wüste

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Španělsko / Německo / USA, 2005, 119 min

• RHK

Tři dobrodruzi hledají v Africe prastarou ztracenou loď a ještě k tomu zdroj znečištění podzemních vod zabíjející chudé a ohrožující celý svět... Velmi chabý až pitomý přeplácaný scénář nezachrání ani občasné svižné akční scény a solidní rozpočet. A tak zbude často jen trapnost - a závěrečný dotaz: O čem to vlastně bylo? Trailer: http://www.csfd.cz/film/118121-sahara/videa/(30.7.2010)

• Trellíno

Jeste o stupinek horsi nez Lovci pokladu. Indy vrat se!(29.10.2005)

No tak tohle se teda moc nepovedlo. Tesil jsem se na peknej dobrodruznej hon za pokladem, protoze takovejch filmu neni nikdy dost, ale ono tu o poklad vlasne neslo. Po zacatku filmu, kdy se zacla vysvetlovat legenda, jsem porad jeste doufal, ale nekdy po pul hodine, kdyz sem zjistil, ze daleko vic pude o vodu a nemoc, jsem ztratil veskery ocekavani a mozna proto jsem nebyl jeste vic zklamanej. Pribeh je prakticky predvidatelnej od zacatku do konce a i kdyz na konci najdou ten poklad, neni mu venovana ani minuta filmu. Co se povedlo, jsou triky, je videt, ze nejsou nijak prevratny, ale zaroven, ze se zas nak moc nesetrilo a konec je vcelku slusna akce. Hodne mi vadilo, ze tu je tak malo akce, protoze vyplnit 2 hodiny prevazne kecama je docela nuda, navic kdyz Penélope nema moc prostor, McConaughey az na akci na zacatku nic nepredvadi a Zahn se svym pitomym usmevem leze na nervy, takze jedinej, kdo se mi libil, byl William H. Macy, ale ten byl bohuzel vedlejsi postava. Hon na poklad pres poust mohl bejt dobrej, skoda, ze tenhle film nedostal Sommers, takle to jsou 3* za tech nekolik malo napinavejch momentu a pekny prostredi.(17.9.2006)

Do role Dirka Pitta bych si osobně představoval někoho staršího, třeba jen proto, že v Cusslerových příbězích je Pittovi zhruba o nějakých deset let více, než zde McConaugheymu, ale počáteční nedůvěru jsem překousl a on jakožto hlavní tahoun filmu podává poměrně uměřený herecký výkon a do letního vysokorozpočtového blockbusteru, jakým Sahara bezesporu je, zapadne poměrně dobře. Nečekejte nějaký promakaný scénář či propracované charaktery. Sahara nás má jen bavit a to se poměrně daří. Akce je nasnímaná vpravdě perfektně a díkybohu jí není přehršel, takže nepůsobí jako rušivý element filmu. Exotické prostředí Afriky sem pasuje výtečně a za vhodně zvoleného tempa nám režisér servíruje poměrně slušnou filmařinu, kterou člověk slupne jedním dechem, ať už má v závěru názor jakýkoliv.(20.10.2005)

• zelvopyr

Jako zábava ušlo, i když to byla sprostá kompilace, která si vypůjčila krom vyprávění stylu Indyho a zápletky stylu několika bondovek tu a tam scénu či motiv snad z další desítky filmů... prostě nic nebylo neprovařené... Penenope mi přišla celou dobu vyděšená, v čem že má hrát (moc se jí nedařilo), ale asi za ty prachy... Kdyby její linku úplně vyškrtli a bylo by to jen hledání pokladu, mohl být dojem lepší.(10.11.2007)