• Španělsko

• Německo

Sahara - Abenteuer in der Wüste

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Španělsko / Německo / USA, 2005, 119 min

Náhodou, vynikající oddychovka. Obrovský rozpočet je znát z každého záběru, takže se jedná o skutečně velkou podívanou, i jako soudtrackového analfabeta mě zaujala Manselova hudba a pouštní atmosféra z obrazovky přímo praží. Příběh je taky docela zajímavej, pátrání v poušti po velký obrněný lodi, do toho naverbovaný nějaký to vyšší ekologicko-spasitelský poslání, no je to kýč, ale ujde to. Asi největším záporem tak zůstává vedle občas kreténskýho scénáře herecké obsazení. McCounaghey je sice sympaťák a Penélope roštěnka, ale tady byli, jako by tu nebyli, navíc mi dost srali.. Naopak zaujal Macy a Zahn. Jak říkám, Sahara je fakt slušnej relax a na takový žánr nelze mít velké nároky.(28.2.2009)

• choze

Nedotažený, nevýrazný, při nejlepší vůli průměr. Tu já ale nemám, zato mám vztek, že jsem se dvě hodiny nudil u rozpohybované pohlednice s obrázkem pouště. Postavy ploché a nezajímavé, příběh maximálně natahovaný, akční scény zapomenutelné a ještě zabité brutálním střihem, žádné hlášky ani vtipy a to ani trapné. Herci i pan režisér se pěkně flákají, komu by se taky v takovém horku chtělo něco dělat, že? Nepatřím k těm, co by měli přehnané nároky na letní blockbustery, naopak respektuji a víceméně mi nevadí jejich tradiční ingredience jako infantilní humor zosobněný komickou figurkou parťáka. Ale ten, kterého tu vystřihl můj oblíbenec Steve Zahn, který s nimi má bohaté zkušenosti, to je jedna z nejodfláknutěji napsaných komických figurek všech dob. Ani vtipná, ani trapná, prostě zoufale nijaká jako celý film. Výkon Penelope Cruz by zahanbil I figurínu ve výkladní skříni a je v něm i asi stejně tolik sexapealu. Situaci alespoň trochu zachraňuje spolehlivý sympaťák Matthew McConaughey, ale ani jeho do bronzova opálený plážový frajer nezanechá silnější dojem. Celé mi to nepříjemně připomnělo obdobně sterilního PLUTO NASHE. Dvě hvězdičky nakonec dávám jen za překvapivě slušné akční finále. Ještě že jsem na to proboha nešel do kina.(15.11.2005)

Výborná oddechovka, u které stačí vypnout mozek, naladit uši (vynikající hudební doprovod mistra Clinta Mansella), upražit pár mís popcornu a do vany s ledem naházet karton Coca-Coly. To kdyby náhodou jedna projekce nestačila. Matthew McConaughey v pohodě film utáhne, tentokrát se však může opřít i o výkon Steve Zahna, který je na celém filmu to nejlepší (spolu s honičkou na člunech). Závěr je sice až moc okatě počítačový, to se ale dá od letní popcornovky očekávat. Po skončení zavládla spokojenost a nevylučuji další a další projekce.(14.1.2008)

• ripo

Neskutočne trápny pokus o napodobnenie Indyho a iných filmov s dobrodružným námetom. Abnormálne prisprostastý námet i scenár, šmrncnutý ekologickou tématikou, kde je vopred každému jasné, kto je "dobrý" a kto je "zlý" ..... Neskutočná trapošina a zbytočne vyhodené peniaze(6.4.2007)

• johnn333

Tohle je ten film z nejhorším scénářem historie? Ano. 30%(26.8.2007)