• Španělsko

Sahara - Abenteuer in der Wüste

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Španělsko / Německo / USA, 2005, 119 min

• Djkoma

Od první vteřiny strašně průhledný film směřující k jasnému konci. Matthew McConaughey trochu potěší, ale jako novodobá variace na indiana jonese je prostě k smíchu. Penélope Cruz umí hrát nejlépe mimo americu a zde je pouze jako ozdoba co určitě dostala slušný balík. Potěší oblíbený mistr vedlejších rolí William H. Macy. Celkově vzato jde o další film, který těží z Indiana Jonese a jenž nedokáže udržet pořádnou kvalitu celých 124 minut.(18.2.2007)

"Vaše smrt by v novinách vypadala velice špatně. - Stejně jako slovo MOR." Tato nezávažná blbinka se sice tváří jako novácký velkofilm se závažným poselstvím, ale skutečně jde jen o hledání dávno potopené lodičky a svižně kmitajícího virečku na pozadí občanské válčičky. Jednání postav přitom sice občas postrádá jakoukoli logiku, ale tím vzniká původně neplánované veselí, které je schopné poskytnout zlomyslným jedincům mého typu celkem slušnou zábavu.(16.8.2016)

• Trellíno

Jeste o stupinek horsi nez Lovci pokladu. Indy vrat se!(29.10.2005)

ekologické dobrodružství za záchranou afriky, skloubené s pátráním po lodi duchů, mi mnoho radosti neudělalo. nebyl jsem sice úplně zklamán, ale i když se dokážu leckde povznést nad přehnanou akční scénou, tak tady to občas nešlo. prostě mě ,,to nestrhlo" na svoji stranu! přesto díky honičce na motorových člunech v mali a občasnou vtipnost S.Z. se to dalo přežít.(13.11.2005)

• Gilmour93

Nezábavné africké dobrodružství ploché jako břicho McConaugheyho. Poslední půlhodinu bych se dokonce neostýchal označit za kravinu o rozloze saharské pouště..(6.1.2009)

• - Dirka Pitta měl nejdříve ztvárnit Hugh Jackman, ale po útocích z 9.11.2001 bylo natáčení posunuto. Jackman byl v novém termínu už vázaný pokračováním X-menů a účinkováním na Broadwayi ve hře „The Boy From Oz“. Mezi ostatními uchazeči nechyběli George Clooney, Sylvester Stallone, Bruce Willis nebo Tom Cruise. (imro)

• - Režii měl původně na starosti Rob Bowman (Akta X: Film), ale vycouval kvůli „tvůrčí neshodě“. (imro)

• - Autor předlohy, Clive Cussler, se s filmaři soudil, protože se mu výsledný film nelíbil. Při tomto soudu musel být předložen kompletní výpis rozpočtu, (což není obvyklé) takže vyšlo najevo, že část rozpočtu padla například na úplatky vládám zemí, kde se natáčelo. (cariada)