poster

Sahara

 • Velká Británie

  Sahara

 • Španělsko

  Sahara

 • Německo

  Sahara - Abenteuer in der Wüste

 • Slovensko

  Sahara

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Španělsko / Německo / USA, 2005, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  **

  Podobně (nechtěně) zábavná taškařice jako National Treasure, kupodivu můj neoblíbenec McConaughey ve spojení s úžasnou, nádhernou, božskou Penélope působí daleko lepším dojmem než Cage s Krugerovou, ale to je možná tou absencí dementního adorování ubohé dvousetleté historie a totálního bahenního patriotismu. Stejná snůška archetypálních postav a postaviček vršících na sebe jednu efektně vypadající, ale realismu nepříliš pobírající, akční scénku za druhou (moje oblíbená je ta, kde Pénelope leze ze studny, oběma rukama se přidržuje kde se dá, a v rozhodující chvíli zachrání hlavního hrdinu dobře mířenou dávkou z kalašnikova, který před minutou spadl do studny...asi ho vylevitovala silou vůle, či co;)) a pronášejí superdrsné ("loď proplula dál do vnitrozemí a již ji nikdo víc nespatřil" - zapsáno u data X.Y.1866 v jednom řádku v archivu přístavu...už v devatenáctém století asi měli smysl pro dramatično a komično:)) nebo ultravtipné hlášky (typu: "Nazdar, jak se vede?"). No co vám budu povídat, prostě od začátku do konce legrando grando. 40%, protože je to jen efektně vypadající zločin proti lidskosti a inteligenci diváka.(16.9.2006)

 • Enšpígl
  ***

  Jasný jak facka. Pojedu na saharu, najdu si diktátora /v Africe jich je tři prdele /, odhálím jeho sviňárny, vymlatím jeho armádu, rozflákám mu tanky, stíháčky, heliktopéry, překazím jeho špinavé kšefty, vojedu Penelope Cruz a vratím se do Prahy ke své práci utisklé kancelářské krysy.(17.11.2007)

 • Reiniš
  ***

  Prosluněné 2 hodiny s chrízmatickým McConaugheym a sexy Penelope.Ke konci mi ale trochu vadilo, že hrdinové už nehledají poklad ale spíš se snaží zabránit "ekologické katastrofě".Indiana to není přesto v Dirku Pittovi něco je...(17.9.2006)

 • zelvopyr
  **

  Jako zábava ušlo, i když to byla sprostá kompilace, která si vypůjčila krom vyprávění stylu Indyho a zápletky stylu několika bondovek tu a tam scénu či motiv snad z další desítky filmů... prostě nic nebylo neprovařené... Penenope mi přišla celou dobu vyděšená, v čem že má hrát (moc se jí nedařilo), ale asi za ty prachy... Kdyby její linku úplně vyškrtli a bylo by to jen hledání pokladu, mohl být dojem lepší.(10.11.2007)

 • Gilmour93
  **

  Nezábavné africké dobrodružství ploché jako břicho McConaugheyho. Poslední půlhodinu bych se dokonce neostýchal označit za kravinu o rozloze saharské pouště..(6.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace