• Španělsko

• Německo

Sahara - Abenteuer in der Wüste

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Španělsko / Německo / USA, 2005, 119 min

Náhodou, vynikající oddychovka. Obrovský rozpočet je znát z každého záběru, takže se jedná o skutečně velkou podívanou, i jako soudtrackového analfabeta mě zaujala Manselova hudba a pouštní atmosféra z obrazovky přímo praží. Příběh je taky docela zajímavej, pátrání v poušti po velký obrněný lodi, do toho naverbovaný nějaký to vyšší ekologicko-spasitelský poslání, no je to kýč, ale ujde to. Asi největším záporem tak zůstává vedle občas kreténskýho scénáře herecké obsazení. McCounaghey je sice sympaťák a Penélope roštěnka, ale tady byli, jako by tu nebyli, navíc mi dost srali.. Naopak zaujal Macy a Zahn. Jak říkám, Sahara je fakt slušnej relax a na takový žánr nelze mít velké nároky.(28.2.2009)

• zelvopyr

Jako zábava ušlo, i když to byla sprostá kompilace, která si vypůjčila krom vyprávění stylu Indyho a zápletky stylu několika bondovek tu a tam scénu či motiv snad z další desítky filmů... prostě nic nebylo neprovařené... Penenope mi přišla celou dobu vyděšená, v čem že má hrát (moc se jí nedařilo), ale asi za ty prachy... Kdyby její linku úplně vyškrtli a bylo by to jen hledání pokladu, mohl být dojem lepší.(10.11.2007)

Prosluněné 2 hodiny s chrízmatickým McConaugheym a sexy Penelope.Ke konci mi ale trochu vadilo, že hrdinové už nehledají poklad ale spíš se snaží zabránit "ekologické katastrofě".Indiana to není přesto v Dirku Pittovi něco je...(17.9.2006)

Jasný jak facka. Pojedu na saharu, najdu si diktátora /v Africe jich je tři prdele /, odhálím jeho sviňárny, vymlatím jeho armádu, rozflákám mu tanky, stíháčky, heliktopéry, překazím jeho špinavé kšefty, vojedu Penelope Cruz a vratím se do Prahy ke své práci utisklé kancelářské krysy.(17.11.2007)

Výplach mozkovny na nedělní odpoledne.(13.11.2007)