Kráčející skála

Walking Tall

Kráčajúca skala

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2004, 83 min

You're wrong. This is my town. Párádní akční film, ale moc decentní. Není to ono, ač mám Walking Tall dost rád (mimochodem viva Johnny Knoxville), chci vidět Rockův potenciál využitý naplno. Dejte už konečně Rockovi pořádný zbraně a pořádný důvod zabíjet!!! Než vám z něj vyroste padesátník sakra.... Jestli se to stane budu se mlátit metrovým kusem dřeva do hlavy. Ne každý na to totiž pak má jako Stallone.(9.10.2007)

Dwayne ala pomstichtivý šerif ... Co víc si přát, než nasraného wrestlera?(20.5.2009)

Soundtrack Graeme Revell: 1. Midnight Rider 2. Tie a Yellow Ribbon 'Round the Ole Oak Tree 3. Higher Ground 4. Crashin' a Party 5. Tell Me 6. Fire 7. She Loves Animals 8. Set It Off 9. CirclesThe Ant & The Ardvaark 10. Five Feet High and Rising 11. Right Place, Wrong Time(19.5.2011)

Kratičký a sevřeně umírněný akčňák s televizním lookem a onanisticky otřepaným příběhem. Po upotřebení zahodit.(26.8.2007)

Rock sa snaží obnoviť slávu klasických akčných nárezov v štýle Schwarzeneggera z osemdesiatych rokov. Svojou postavou síce Arnieho nedobieha, no myslím, že výberom žánru, akčnou nadupanosťou a takisto príjemnejším herectvom sa mu to určite darí! A jeho filmom budem len rád, len keby ostal v podobnom žánri. 80%.(22.5.2006)

• - Další změnu oproti původnímu snímku představuje změna prostředí: z amerického Jihu autoři příběh přenesli do městečka v pohoří Washington's Cascade obklopeného lesem. Natáčelo se však v Kanadě, především v Britské Kolumbii, kde výtvarník Brent Thomas v městečku Squamish nedaleko Vancouveru vytvořil podle středozápadních vzorů přesvědčivý model lokálního kasina - místa, v němž se ve filmu odehraje řada důležitých setkání i bojových střetů. Kráčející Skála totiž - navzdory nejrůznějším změnám a posunům - zůstává ryzím akčním filmem a potřebě akce se musela přizpůsobit zápletka i všechny další prvky vyprávění. (duklak2)

• - Ve sceně, kdy The Rock a Johnny Knoxville rozebírají auto, tak Johnny rozbije narázníkem přední sklo auta, ale v následující scéně je vidět, že sklo je nepoškozené. (Guilemot)

• - Protože ve filmu hrají klíčovou roli střety hlavního hrdiny s jeho osudovým protivníkem Jayem Hamiltonem, bylo důležité obsadit do této role herce odpovídajícího silou a schopnostmi hlavnímu představiteli. Ideální volbou se ukázal být Neal McDonough, který si fyzičku vytrénoval coby hvězda baseballového týmu Syracuse University, ale již se prosadil ve filmu. (duklak2)