Kráčející skála

Kráčajúca skala

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2004, 83 min

• Le_Chuck

Že to bude easy film som čakal, ale že to bude tak tupo napísané to ne. Chvíľami som mal pocit, že sledujem pilot k Norissovmu Walkerovi. Verím, že pre tých, ktorí si v mládi nenašli svojho chrabrého hrdinu, naivne zásadového, paradigmatické stelesnenie dobra so širokými ramenami, je toto dobrá voľba. Tak ako ja nedopustím na Seagalovky. Len už chcem za tie roky aj nejaký ten bonus, keďže je to stále o tom istom, len tvár spasiteľa sa mení. The Rock si zaslúži viac Peterov Bergov a nula Kevinov Brayov! 15%(20.11.2005)

Co si budeme povídat, je to strašná blbost. Mě to sice bavilo, ale naprosto to postrádá jakoukoliv logiku. Když rozmlátím casino, udělají ze mě šerifa? Zajímavé, Amerika to má asi jinak nastavené.(28.6.2014)

Rozpočet $46miliónovTržby USA $46,437,717Tržby Celosvetovo $57,223,890/65%/(7.6.2005)

Akční film, jak z 80. let. Žádné dlouhé povídačky a rovnou na věc. Pořádně nabušený hlavní hrdina, kus trámu a o zábavu je postaráno. Arnold má v Rockovi slušného nástupce.(30.11.2009)

Prý inspirováno skutečnou událostí. Nevěděl jsem, že se příběh Johna Ramba považuje za skutečnou událost. Zkuste mi to vyvrátit, ale John Rambo se přece vrátil z války do rodného městečka a neplánoval nic, než klidný život v místech, kde vyrůstal. Bohužel se porafá s místními představiteli zákona a prchne do lesů, kde to bude chvíli zkoušet jako Tarzan. Stejně tak i hrdina tohoto filmu. Akorát, že zde si tvůrci realitu trochu překroutili, protože náš Dwayne se z lesa vrátí a v ruce svírá hoblovaný hranolek, z kterého si udělá svůj trademark a rozbíjí s ním huby na potkání. Inu ve filmu je možné všechno a tak to snad John Rambo pochopil, že si to museli trochu přikrášlit. Bez toho by to nebyla komedie. Samotné zdržování se po lesích není na komedii dostatečně hutný materiál. Dávám lepší čtyři hvězdy za vtipné zpracování klasické příběhu, který lidovou slovesností stále žije.(24.11.2011)