Kráčející skála

Walking Tall

Kráčajúca skala

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2004, 83 min

No tak jestli se to opravdu událo podle toho, jak nám skutečnou událost odehrávající se kdesi v idylickém městečku představili v tomhle filmu, musím říct, že tak idylicky bych žít tedy nechtěla. Já si to nechci rozházet s rejžánkem, ale Dwayne mi trošilinku vadí. Nevím jestli je to jeho obličejem nebo jeho nabušenou postavou a nebo kombinací obou těchto faktorů. Na druhou stranu musím ale uznat, že se mi líbil v té tělesně zbližovací scéně se sympatičnou Ashley na policejní služebně. Hrála jim u toho fakt dost dobrá písnička. Celkově příběh ne zcela originální byť tedy inspirovaný skutečností mě nijak zvlášť nepohltil - za tři.(25.5.2014)

Kevin Bray docela zabodoval. Natočil svižnou akční jízdu, s příjemnými herci, pěkně natočenými a ozvučenými akčními scénami a solidní muzikou. Rozhodně to není žádný akční megahit letošního roku, ale příjemně se člověk pobaví a odreaguje. The Rock je velmi dobrý v akčních scénách.(17.12.2004)

• Dudek

Jednoduchý akční film, který ani nenadchne ani neurazí.(21.9.2005)

• - V nebezpečných scénách zastupoval Dwayna Johnsona jeho bratranec Tanoai Reed. (karloskiller)

• - Okres Kitsap County v štáte Washington má v skutočnosti veľmi nízku kriminalitu. Nemožno sa teda čudovať, že sa niektorým obyvateľom "reklama" vo filme nepáčila. (Methodix)

• - Protože ve filmu hrají klíčovou roli střety hlavního hrdiny s jeho osudovým protivníkem Jayem Hamiltonem, bylo důležité obsadit do této role herce odpovídajícího silou a schopnostmi hlavnímu představiteli. Ideální volbou se ukázal být Neal McDonough, který si fyzičku vytrénoval coby hvězda baseballového týmu Syracuse University, ale již se prosadil ve filmu. (duklak2)