poster

Kráčející skála

 • USA

  Walking Tall

 • Slovensko

  Kráčajúca skala

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2004, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  *

  Ach jo, kdyby ono to tedy bylo alespoň trochu vtipné, když už je to tak neskutečně nablblé. Jenže senzační Vítejte v džungli holt pan Skála podle všeho nepřekoná. Odpadem po něm mrsknout nechci jedině díky svižné scéně s trámkem. Dejte mi ale do ruky lopatu a zbylých 99% filmu pohřbím pěkně hluboko do země. A rád.(3.10.2010)

 • T2
  ***

  Rozpočet $46miliónovTržby USA $46,437,717Tržby Celosvetovo $57,223,890/65%/(7.6.2005)

 • Adrian
  *

  Bez niektorych filmov by bolo na svete lepsie...(17.8.2005)

 • Gilmour93
  **

  Nastelte si do hlavy na 83 minut slámu a samozvaný šerif Kráčející fošna možná nebude až tak zavrženíhodný..(3.5.2009)

 • sportovec
  ***

  Film, který opravdu plní to, co slibuje: popisnost, která nepovznáší, ale také neuráží. Pro někoho přeakčnělý. Pro toho, kdo si v titulcích přečetl, že se scénář opírá o skutečnou událost a že SKÁLA je zasvěcena památce nezaměnitelného jedince, jeho hodnota stoupá. Ne ovšem závratně. Filmů tohoto druhu se v USA točí ročně minimálně desítky. Skutečný brak však vypadá jinak. Ne takto.(24.8.2008)

 • - Ve sceně, kdy The Rock a Johnny Knoxville rozebírají auto, tak Johnny rozbije narázníkem přední sklo auta, ale v následující scéně je vidět, že sklo je nepoškozené. (Guilemot)

 • - Další změnu oproti původnímu snímku představuje změna prostředí: z amerického Jihu autoři příběh přenesli do městečka v pohoří Washington's Cascade obklopeného lesem. Natáčelo se však v Kanadě, především v Britské Kolumbii, kde výtvarník Brent Thomas v městečku Squamish nedaleko Vancouveru vytvořil podle středozápadních vzorů přesvědčivý model lokálního kasina - místa, v němž se ve filmu odehraje řada důležitých setkání i bojových střetů. Kráčející Skála totiž - navzdory nejrůznějším změnám a posunům - zůstává ryzím akčním filmem a potřebě akce se musela přizpůsobit zápletka i všechny další prvky vyprávění. (duklak2)

 • - Film je inspirovaný skutečným příběhem Buforda Hayse Pussera (1937-1974). Ten se podobně jako The Rock, dříve než se stal šerifem, živil jako wrestler. Jeho „umělecké jméno“ bylo Buford the Bull. Remake ale má se svým předchůdcem pramálo společného, a proto došlo i ke změně jména hlavní postavy z Pussera na Vaughna. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace