Kráčející skála

Walking Tall

Kráčajúca skala

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2004, 83 min

Slušná béčková akční jízda s nástupcem Arnolda wrestlerem The Rockem. Nejhorší na těhle filmech je někdy až zbytečná přehnanost (The Rock příde do casina a s kladou v ruce vymlátí všechny co tam jsou :-))..... ale jinak jsem se bavil dobře.(9.12.2007)

Další z řady akčních filmů "na motivy skutečné události" plný spousty nečekaného a dobře zahraného. Jenže co naplat, když vás Rockovo osobní kouzlo a pár pěkných děvčat dovedou přesvědčit, že vlastně o nic nejde, my si na nic nehrajeme, jenom seďte a moc nepřemýšlejte. Drobné plus za povedenou krysu, šerifa Michaela Bowena a je to slušných 60%, nic víc, nic míň.(9.12.2005)

Imbecilní, ale krutě zábavné. Co jiného také očekávat od filmu, který se jmenuje Kráčející skála, že? Rozvedení vlastní příběhové linie Kamenožrouta z Nekonečného příběhu? Heh!(29.5.2008)

• - Další důležitou postavou ve filmu je Chrisův kamarád Ray Templeton -role, již autoři svěřili Johnu Knoxvilleovi. Pro „nesportovního" herce se stala nezapomenutelnou fotbalová scéna, v níž musel obstát v konfrontaci s The Rockem a McDonoughem, kteří se oba na univerzitě tomuto sportu věnovali... (duklak2)

• - Okres Kitsap County v štáte Washington má v skutočnosti veľmi nízku kriminalitu. Nemožno sa teda čudovať, že sa niektorým obyvateľom "reklama" vo filme nepáčila. (Methodix)

• - Další změnu oproti původnímu snímku představuje změna prostředí: z amerického Jihu autoři příběh přenesli do městečka v pohoří Washington's Cascade obklopeného lesem. Natáčelo se však v Kanadě, především v Britské Kolumbii, kde výtvarník Brent Thomas v městečku Squamish nedaleko Vancouveru vytvořil podle středozápadních vzorů přesvědčivý model lokálního kasina - místa, v němž se ve filmu odehraje řada důležitých setkání i bojových střetů. Kráčející Skála totiž - navzdory nejrůznějším změnám a posunům - zůstává ryzím akčním filmem a potřebě akce se musela přizpůsobit zápletka i všechny další prvky vyprávění. (duklak2)