Kráčející skála

Walking Tall

Kráčajúca skala

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2004, 83 min

Bez nekterych filmu by nebyl svet tak zabavny...(17.8.2005)

Kevin Bray docela zabodoval. Natočil svižnou akční jízdu, s příjemnými herci, pěkně natočenými a ozvučenými akčními scénami a solidní muzikou. Rozhodně to není žádný akční megahit letošního roku, ale příjemně se člověk pobaví a odreaguje. The Rock je velmi dobrý v akčních scénách.(17.12.2004)

Mám rád Rocka takže mě tenhle film fajn pobavil. Když hajzlům rozmlacuje držku prknem tak je to fakt cool. Nic pro intelektuály, ale na ty serem, protože tohle je film na relax.(19.12.2004)

Kratičký a sevřeně umírněný akčňák s televizním lookem a onanisticky otřepaným příběhem. Po upotřebení zahodit.(26.8.2007)

• Dudek

Jednoduchý akční film, který ani nenadchne ani neurazí.(21.9.2005)

• - Film je inspirovaný skutečným příběhem Buforda Hayse Pussera (1937-1974). Ten se podobně jako The Rock, dříve než se stal šerifem, živil jako wrestler. Jeho „umělecké jméno“ bylo Buford the Bull. Remake ale má se svým předchůdcem pramálo společného, a proto došlo i ke změně jména hlavní postavy z Pussera na Vaughna. (imro)

• - Pusser byl skutečně tvrdý chlap – během své kariéry šerifa v McNairy County v Tennessee ho postřelili osmkrát, přičemž mu jedna kulka zlomila čelist, dočkal se stejného počtu bodných ran nožem a vyhrál bitku proti šesti gangsterům. Tři z nich poslal do nemocnice a zbytek do vězení. Zemřel za záhadných okolností, když sjel autem z pusté cesty a vrazil do stromu. (imro)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 6. (Zdroj: ČSFD.cz)