Garfield ve filmu

Garfield

Akční / Komedie / Dobrodružný / Animovaný

USA, 2004, 80 min

• xxmartinxx

Celkem nudná ztráta času, která kreslenému seriálu a komiksu nesahá ani po kotníky. Z relativně chytrého cynického humoru je infantilní plácání v rozmatlaných těstovinách.(2.9.2008)

• golfista

Jako jsou filmy s nálepkou "mládeži nepřístupné", tak na tomhle obalu by mělo být velkými písmeny "dospělým nepřístupné". Kresleného Garfielda neznám, takže nemůžu srovnávat, ale tohle byla zábava z těch nejubožejších. Ještě že aspoň trikové spojení "živých" herců a "G" byly na úrovni, protože jinak by Garfield (po své oblíbené jízdě po břiše) doklouzal zaslouženě až do odpadu.(14.12.2004)

• Rimmer100

Ani jako "klasického" kresleného Grafielda jsem nějak zvláště nemusel takže pro to toto hodnocení.(14.2.2007)

• anais

Garfield je komiksová adaptace. Dělat ale film podle krátkého stripu je takřka neřešitelný úkol. Tedy, alespoň pro tvůrce filmového Garfielda neřešitelný byl. Uznávám, že jsem se párkrát zasmál. Tlustý kocour vede docela vtipné řeči. Není to sice taková bžunda jako v původním komiksu, ale špatné to není. Film má jednu velkou chybu. Garfield je tlustá (dámy prominou) svině, která se neštítí pro své blaho podrazit úplně každého, a až teprve na konci si uvědomí, co pro něj jeho kamarádi znamenají. A tenhle antihrdina je zasazen do prostředí naprosto infantilního příběhu. Ten připomíná 101 dalmatýnů nebo psí komedii Beethoween. Je tu zlý člověk, který chce ukořistit pejska a rodina (tady pár), která ho chce zachránit. Celé je to ale (narozdíl od obou výše zmíněných filmů) natočeno naprosto bezbarvě, nudně, naivně. A v takovém prostředí se pohybuje Garfield. Tlustý, podlý, líný. Taky se mi moc nelíbilo začlenění kocourovi animace do reálného prostředí. Je zvláštní sledovat digitálního kocoura, jak si povídá reálnou kočkou a naopak. Takže, když nad tím tak uvažuji: kdyby dali tvůrci Garfieldovi bouchačku a natočili s ním jednu povídku z Rodriguezova Sin city, bylo by to ok. Tím, že ho neumístili do brutálního, zvráceného světa, ale do světa scénáristické bezradnosti, do světa skutečných zvířátek, tím Garfieldovi ublížili...(14.11.2004)

Pomerne príjemný hraný animák, ktorý ale stroskotáva na scenári. Je to veľká škoda, lebo Murrayovi to s nezbedným kocúrom dokonale sekne. Už len aby sa s tým tvorcovia pohrali v dvojke, čoho sa ale obávam. Mačka je ale neskutočne sama o sebe zábavná a jej salámovitosť sa dala oveľa lepšie zúžitkovať. 55%.(25.10.2007)

• - Zvierací tréner používal počas natáčania pri práci so psom modré rukavice. Tie boli potom z filmu digitálne odstránené. (misterz)

• - Když odejde Jon (Breckin Meyer) s Liz (Jennifer Love Hewit) hledat Odieho a Garfield přepíná v televizi programy, narazí mj. na psa Spasitele ze seriálu Simpsonovi (od r. 1989). (ricky4)

• - Podle Bille Murraye přijal tento herec nabídku na nadabování kocoura Garfielda jen proto, že špatně přečetl jméno scenáristy. Scénář napsal Joel Cohen, Bill Murray četl "Joel Coen" - polovina bratří Coenů, slavných režisérů. (Nin)