Garfield ve filmu

Garfield

Akční / Komedie / Dobrodružný / Animovaný

USA, 2004, 80 min

• tron

„Garfield, myš!“ – „Och, nie, ďakujem.“ Filmová adaptácia sarkastického, cynického a „dospelého“ komiksu sa vzdala všetkých jeho poznávacích znakov a sústredí sa na detského diváka. Jediným spojivom s kreslenými príbehmi zostáva úbohý pes Odie a tlstý panovačný kocúr Garfield. Zrejme najväčší klad snímky, herec Bill Murray, z dabingovej verzie pochopiteľne mizne a zostáva pachuť. Vyložene rodinná snímka s takmer nulovým žmurkaním na rodiča, ale ako oddychová triková komediálna akcia pre celú rodinu nie úplne zlé.(12.2.2006)

• Tom_Lachtan

proč hanobily jste kocoura tím, že z jeho okýnek tří vytáhnuv byl?!?!?!?(29.6.2012)

• oli.G

Kreslený Garfield bol vtipný, ten animovaný vie akurát krútiť svojim tučným zadkom k jednej z najotravnejších pesničiek všetkých čias. Zlý film. :((31.8.2004)

• Enšpígl

Na tenhle film dávali rodiče své děti do kina , aby se sami mohli odávat nesmyslným nákupním orgím blbostí všeho druhu co má českou cedulku SALE.Já zůstal se všema dětma v kině ,ale vyšlo by to asi na stejno, jako kdybych šel na ten nákup. Jen chudák dítě za mnou asi nic nevidělo,já sice jo,ale jako kdyby ne.(28.8.2006)

• anais

Garfield je komiksová adaptace. Dělat ale film podle krátkého stripu je takřka neřešitelný úkol. Tedy, alespoň pro tvůrce filmového Garfielda neřešitelný byl. Uznávám, že jsem se párkrát zasmál. Tlustý kocour vede docela vtipné řeči. Není to sice taková bžunda jako v původním komiksu, ale špatné to není. Film má jednu velkou chybu. Garfield je tlustá (dámy prominou) svině, která se neštítí pro své blaho podrazit úplně každého, a až teprve na konci si uvědomí, co pro něj jeho kamarádi znamenají. A tenhle antihrdina je zasazen do prostředí naprosto infantilního příběhu. Ten připomíná 101 dalmatýnů nebo psí komedii Beethoween. Je tu zlý člověk, který chce ukořistit pejska a rodina (tady pár), která ho chce zachránit. Celé je to ale (narozdíl od obou výše zmíněných filmů) natočeno naprosto bezbarvě, nudně, naivně. A v takovém prostředí se pohybuje Garfield. Tlustý, podlý, líný. Taky se mi moc nelíbilo začlenění kocourovi animace do reálného prostředí. Je zvláštní sledovat digitálního kocoura, jak si povídá reálnou kočkou a naopak. Takže, když nad tím tak uvažuji: kdyby dali tvůrci Garfieldovi bouchačku a natočili s ním jednu povídku z Rodriguezova Sin city, bylo by to ok. Tím, že ho neumístili do brutálního, zvráceného světa, ale do světa scénáristické bezradnosti, do světa skutečných zvířátek, tím Garfieldovi ublížili...(14.11.2004)