Agent Cody Banks 2

Agent Cody Banks 2

Akční / Komedie / Rodinný / Krimi

USA, 2004, 95 min

• mysiak

Psychicky som neuniesol tento film...totálne tragické a maximalisticky zničujúco trápne...(7.12.2009)

• Gemini

Na začátek by asi bylo vhodné říct, že jsem neviděl první díl. Ale to celkem nehraje roli, protože i když je nějaký film přehnanější a blbější "proto, že je to dvojka, a u dvojek to tak prostě musí být", stejně ode mě dostane čočku, pokud "to" nemá nějaký smysl. A nutno říct, že Cody Banks je esencí klasické tupé akční zábavy pro děti, založené na tom, že někdo něco rozbíjí, někdo někam "srandovně" padá, někomu se něco nedaří, a všechny vedlejší postavy jsou tak či onak groteskní - špiónská zápletka a nutné propriety jsou jenom nahraditelnými rekvizitami. Na druhou stranu čemu se divit, když otcem prvního filmu a scénáristou dvojky je Harald Zwart, tvůrce takových opusů jako druhý remake Růžového Pantera nebo teď čerstvě Kung-fu Kida (rafinovaně skrytý pod názvem Karate Kid;)). I takový prostoduchý Stormbreaker se bez těchhle obezliček obešel, a byla to o poznání kvalitnější zábava, jakkoliv taky nešlo o žádnou bombu. Frankie Muniz už by možná měl přestat strkat frňák před kameru, protože mezi béčkaři (a céčkaři) je spousta sympatičtějších a schopnějších herců, ale tyhle nářky mají asi takový smysl jako chtít přesvědčit producenty o zbytečnosti a zlu vytváření dalších S Clubů 7 - ale no ne, to je náhodička, ona tu hraje slečna "me so prefabricated", Hannah Spearritt, jedna z hrdinek zmíněné tragédie komercí vlečené "kultury" s číslem v názvu. No a na závěr je tu ještě tragédie jiného druhu - a to tragédie překladatelská...český dabing obsahuje perly jako "Oheň v díře!!!", a to je už teror, jaký nejsem ochoten (ať nežeru, tak do data vzniku filmu) patnáct let po revoluci tolerovat, zejména u dětských filmů:P 20% a už nikdy víc.(6.7.2010)

• sidzej

Uvodnych niekolko minut na taborovom campe bolo este dobrych, ale s pribudajucimi minutami to bolo stale slabsie a slabsie. Tvorcovia mali evidentne k dispozicii podstatne nizsi rozpocet a na filme je to poznat. Namiesto solidnej akcie sa dostavila nuda a infantilita. 35%(30.4.2009)

VHS/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Akce 8/10/// +opět slušná akce, někteří herci (Muniz, Spearritt, Anderson), docela zábava -naopak některé vedlejší postavy trapné a záporňáci opět směšní, méně výrazná hudba/// V podobném duchu jako jednička. Takže solidní akční komedie, která je dokonce lepší jako "áčkový" Stormbreaker. Sice je jednička o něco nadupanější, přesto i tento film nabídne dostatek zábavy a akce. Klidně bych si dal i třetí díl./// Celkem 70%///(17.2.2010)

• Dever

Soundtrack Mark Thomas: 1. Kamp Woody Song 2. Destination London 3. Minuet from String Quintet No. 11 G308 4. Right Thurr 5. Symphony No. 40 in G Minor K550 6. Time is Running Out 7. Walkie Talkie Man 8. Flight of the Bumble Bee 9. Rule Britannia(10.6.2011)