Rozbité zrcadlo

• slovenský

Rozbité zrkadlo

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1980, 105 min

Další vydařená adaptace románu Agathy Christie, tentokrát se slavnou slečnou Marpleovou v hlavní detektivní roli. Opět spousta hvězdných jmen, propracovaný scénář i okamžiky napětí, tak jako jsme u filmových adaptací Agátiných románů už zvyklí.(17.4.2003)

Agatha Christie je vděčný dodavatel předloh pro filmy, které se vydaří, pokud se nějak mimořádně smolně nepokazí. Rozbité zrcadlo je jedno z těch povedených.(30.10.2014)

• WANDRWALL

Pěkná detektivka, a krásný finální monolog z úst Elizabeth Taylor.(30.8.2010)

Zaprděné už v době vzniku. Má to světlé momenty, ale působí to hrozně důchodecky.(5.9.2015)

Věhlasný režisér, věhlasní herci, a předloha věhlasné autorky. Leštění rodinného stříbra matičky Británie. Uvolněné až zábavné vyprávění o tom, jak Američani přijeli točit na anglický venkov - a přesto v těch nejdůležitějších chvílích zamrazí tak, jako by někdo sestříhal dva filmy dohromady. Mě osobně ty herecké etudy (na čele s Tonym Curtisem alias producentem) bavily, a melodramatický závěr je skutečně hodný velké herečky. No není to fajn, když se sejdou lidi, co rozumí své práci, a ještě se přitom baví? I za kontrast žoviálních dedukcí slečny Marplové s mrazivými obrazy (pohled, polibek, léčba rýmy) dávám pevných 80%.(8.5.2011)