Na řvoucích strojích do Monte Carla

• Velká Británie Monte Carlo or Bust (více)

Kvůli účasti na mezinárodní soutěži automobilů se jezdci shromažďují v severním Skotsku, ve Stockholmu, Aténách a Lisabonu. Jejich úkolem je dostat se do Monte Carla, kde závod skončí v ulicích města. Mezi účastníky je i sir Ware-Armitage (Terry-Thomas), který se po smrti otce dozvěděl, že zdědí jen polovinu akcií automobilky. Druhou polovinu otec prohrál v kartách s Američanem Schofieldem (Tony Curtis). Aby získal Ware-Armitage zpět prohrané akcie, nabídl Američanovi, že se oba účastní rallye Monte Carlo. Vítěz bere vše. (Snorlax)

dopitak

Mraky známejch herců se sešly na trase distančně-rychlostního závodu Rallye Monte Carlo. Výsledkem je trochu nepřehledná situace, rozmělněné vtipy až náběh k frašce. Je tu mnoho postav, které mají každá málo prostoru, při tom jejich představitelé by sami utáhli celý film (Bourvil, Cook, Curtis, Sykes, ultra záporák Terry-Thomas). Solidní dabing ČT z roku 1993 (Svoboda, Bruder, Trávníček, Županič a především Skopal). ()

starbrejkr

Dosti slabé (nepřímé) pokračování mého oblíbeného filmu s dětských let Báječní muži na létajících strojích. Možná by mě i toto v dětských letech zaujalo, ale zatímco Báječní muži mě baví i dnes, Řvoucí stroje jsou na tom o hodně hůř. Postavy jsou o poznání méně vtipné (Bourvil dokonce až nečekaně trapný) a ani tradiční naschvály, které k závodnickým filmům zkrátka patří, nejsou příliš zábavné a vychytané. Pár lepších momentů se najde, ale celkově jde o slabý film, který se moc nehodí ani na znuděné nedělní odpoledne. ()

Mikino00

Neuvěřitelně zábavná a vtipná komedie se spoustou různorodých postav a vtipných hlášek. Ať už závodí kdekoliv v Evropě ani na minutu jsem se nenudil. Každý závodník je jiným způsobem vtipný a potkají ho jiné problémy. Jako bonus závodí i velmi pěkné slečny a hvězda Curtis, který se mezi ostatními rozhodně neztratil. Konec je správně evropsky bláznivý: "Přiveďte dalšího vítěze". ()

filmmovier

Výborné, opět naprosto báječné a skvělé. Ačkoliv mé srdce dává přednost Báječným mužům na létajících strojích, jejich volné pokračovní se jim vyrovná v plné parádě. Úžasná pohodička, která utekla jako voda. Neskutečně boží obsazení (Terry-Thomas opět kraluje), kde má každý herec dostatek prostoru zazářit, a samozřejmě báječná zápletka, která baví od začátku do konce. Honičky, hromada naschválů a podrazů, báječně fungující situační humor, prostě další klenot závodních komedií, ke kterému se budu velice rád pravidelně vracet. 90%. ()

jonyyy

Řemeslně velmi dobře zvládnuté, dobrá kamera, dostatečně věrohodné zadní projekce, dobové stroje a kostýmy byly naprosto kouzelné, vynálezy Brita vtipné. V charakterech taky nechybělo nic, od podvodníka, kriminálníka, kasanovy až po krásné medičky. Téměř nemám co vytknout, snad jen ta zábavnost mohla být o stupínek výš. 71% ()

• Pracovní název filmu byl Monte Carlo and All That Jazz. (Dreadd)