Vražda o třech dějstvích (TV film)

Murder in Three Acts

Vražda v troch dejstvách

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1986, 94 min

Je zde hodně zdát televizní zpracování a navíc, Peter Ustinov to svým zpracováním nikdy nedotáhl na Davida Sucheta a ani na Alberta Finneyho.Ovšem Tony Curtis je jako vraždící herec, mistr převleků skvělý a dávám mu symbolickou 4 hvězdičku a ta je také za to že takové detektivní filmy se netočí.(20.10.2003)

Dva otrávení muži v luxusním hotelu a Hercule Poirot na stopě rafinovaného vraha v americkém detektivním filmu na motivy románu Agathy Christie. Hudba - Alf Clausen(13.6.2011)

Bylo to ... slabší. Ustinov prostě nikdy nebude Suchet, ale zde mě to až tolik nevadilo, dokonce ostatní herci byli kvalitní, ovšem výprava díla minulého ty budoucí nepřemáhá ani omylem a čtyřmi hvězdami možná i nadhodnocuji. ... Sklenky šampaňského, herecká zkouška, jed, sídlo na pokraji hory.(6.2.2013)

Velmi slušná detektivka se starším, ale stále vitálním Peterem Ustinovem, který opět odhaluje pointu příběhu na základě své nadměrné inteligence. Vše je zpracováno poměrně zábavně a Tony Curtis je ve své roli vynikající.(14.11.2003)

"Všiml jste si někdy, že většina tajných chodeb vede z knihoven, Hastingsi ??" ;) Skvělý Peter Ustinov dodává Poirotovi velké množství charismatu i důstojnosti, zachovává také v detektivovi jistou dávku nezbytné infantility i neurotičnosti, bohužel u něj však oproti Davidu Suchetovi naprosto postrádám noblesu, vtip i pověstný lišácký pohled detektivního génia !! Jistě z tohoto mého srovnání vychází jediné, že David Suchet pro mě představuje Poirota nedostižného a neopakovatelného !! Sám Ustinovův Poirot dává najevo, že Američané se prostě chtěli s tématem vypořádat po svém a dodat Poirotovi lidský rozměr, když Ustinov říká: "Jistě mám skvělou dedukci, ale nejsem jasnovidec !!" Bohužel mně osobně tato Poirotova poloha "obyčejného smrtelníka" prostě nesedí a činí z filmu obyčejnou tuctovou detektivku !! Tragédie o třech jednáních s již zmiňovaným Suchetem v hlavní roli jako verze této dosti překomplikované povídky Agathy Christie právě tuto televizní americkou záležitost převálcuje na celé čáře, přičemž o poznání slabšímu příspěvku poirotovskému tématu schází atmosféra i ten nutný nádech teatrálnosti, byť právě tato slabina činí Vraždu o třech dějstvích mnohem přehlednější !! Také velmi exotická lokace Acapulca musí těšit, jistě tuto detektivku s dostatečným napětím jasně ozvláštňuje, ani herecké obsazení Nelsonovu snímku nedělá ostudu jmény jako Dana Elcar, vynikající Tony Curtis či krásná Emma Samms..(10.8.2013)

• - Román Tragédie o třech jednáních z roku 1935 původně vyšel česky pod názvem Nikotin. (NinadeL)