Vražda o třech dějstvích (TV film)

Murder in Three Acts

Vražda v troch dejstvách

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1986, 94 min

• wosho

Opravdu děsné. Hercule Poirot tímto filmem prošel peklem a jeho tvůrkyně se v hrobě musí zděšením otáčet rychleji než kuře na grilu.(4.3.2009)

"Všiml jste si někdy, že většina tajných chodeb vede z knihoven, Hastingsi ??" ;) Skvělý Peter Ustinov dodává Poirotovi velké množství charismatu i důstojnosti, zachovává také v detektivovi jistou dávku nezbytné infantility i neurotičnosti, bohužel u něj však oproti Davidu Suchetovi naprosto postrádám noblesu, vtip i pověstný lišácký pohled detektivního génia !! Jistě z tohoto mého srovnání vychází jediné, že David Suchet pro mě představuje Poirota nedostižného a neopakovatelného !! Sám Ustinovův Poirot dává najevo, že Američané se prostě chtěli s tématem vypořádat po svém a dodat Poirotovi lidský rozměr, když Ustinov říká: "Jistě mám skvělou dedukci, ale nejsem jasnovidec !!" Bohužel mně osobně tato Poirotova poloha "obyčejného smrtelníka" prostě nesedí a činí z filmu obyčejnou tuctovou detektivku !! Tragédie o třech jednáních s již zmiňovaným Suchetem v hlavní roli jako verze této dosti překomplikované povídky Agathy Christie právě tuto televizní americkou záležitost převálcuje na celé čáře, přičemž o poznání slabšímu příspěvku poirotovskému tématu schází atmosféra i ten nutný nádech teatrálnosti, byť právě tato slabina činí Vraždu o třech dějstvích mnohem přehlednější !! Také velmi exotická lokace Acapulca musí těšit, jistě tuto detektivku s dostatečným napětím jasně ozvláštňuje, ani herecké obsazení Nelsonovu snímku nedělá ostudu jmény jako Dana Elcar, vynikající Tony Curtis či krásná Emma Samms..(10.8.2013)

Je zde hodně zdát televizní zpracování a navíc, Peter Ustinov to svým zpracováním nikdy nedotáhl na Davida Sucheta a ani na Alberta Finneyho.Ovšem Tony Curtis je jako vraždící herec, mistr převleků skvělý a dávám mu symbolickou 4 hvězdičku a ta je také za to že takové detektivní filmy se netočí.(20.10.2003)

Strašne moc filmu uškodilo, že je vyrobený pre TV. Je to dosť cítiť. Inak je to najslabší film o Poirotovi v ktorom hral P.Ustinov. 60%.(4.10.2006)

Velmi slušná detektivka se starším, ale stále vitálním Peterem Ustinovem, který opět odhaluje pointu příběhu na základě své nadměrné inteligence. Vše je zpracováno poměrně zábavně a Tony Curtis je ve své roli vynikající.(14.11.2003)

• - Román Tragédie o třech jednáních z roku 1935 původně vyšel česky pod názvem Nikotin. (NinadeL)