Vražda o třech dějstvích (TV film)

Murder in Three Acts

Gary Nelson

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Alf Clausen

Strašne moc filmu uškodilo, že je vyrobený pre TV. Je to dosť cítiť. Inak je to najslabší film o Poirotovi v ktorom hral P.Ustinov. 60%.(4.10.2006)

Je zde hodně zdát televizní zpracování a navíc, Peter Ustinov to svým zpracováním nikdy nedotáhl na Davida Sucheta a ani na Alberta Finneyho.Ovšem Tony Curtis je jako vraždící herec, mistr převleků skvělý a dávám mu symbolickou 4 hvězdičku a ta je také za to že takové detektivní filmy se netočí.(20.10.2003)

Peter Ustinov jako Poirot mi nevadí a třeba Vraždu na Nilu řadím ke špičkám žánru...tady je to ale těžší. Je znát televizní zpracování a nebýt dvou herců (spolu s Ustinovem ještě vynikající Tony Curtis), bylo by to ještě horší. Sám jsem nemohl věřit tomu, že Jonathan Cecil, šklebící se střízlík, hraje kapitána Hastingse! Knihu jsem nečetl a závěr snímku mi přišel poněkud nedotažený, řekl bych, že se zde porušuje pravidlo "detektiv nesmí odkrýt ani jedinou stopu, pokud ji neodhalí také čtenáři", jak to trefně ve svém desateru definoval páter Knox.(20.10.2003)

Bylo to ... slabší. Ustinov prostě nikdy nebude Suchet, ale zde mě to až tolik nevadilo, dokonce ostatní herci byli kvalitní, ovšem výprava díla minulého ty budoucí nepřemáhá ani omylem a čtyřmi hvězdami možná i nadhodnocuji. ... Sklenky šampaňského, herecká zkouška, jed, sídlo na pokraji hory.(6.2.2013)

• wosho

Opravdu děsné. Hercule Poirot tímto filmem prošel peklem a jeho tvůrkyně se v hrobě musí zděšením otáčet rychleji než kuře na grilu.(4.3.2009)