Mistr zločinu

Criminal

Majster zločinu

Komedie / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2004, 87 min

"Nic pro mě neznamenaj !! Jsou to jen objekty.. A některý maj v hlavě míň než blbej čokl.." Zdá se naprosto zřejmé, že režisér Greg Jacobs - Nevím proč, ale dal bych si kávu..;) - mistrnému hráči nejen na poli heist movie, Stevenu Soderbergovi, koukal do karet, kde viděl kupodivu mnohem víc než jen Devět královen, velmi pozorně, protože rozkošně sarkastický Mistr zločinu rozhodně není ani trochu špatný film.. Jakkoli byl Soderberg nucen upravit, rozuměj ohlodat rožky karet, scénář původního argentinského bijáku, a posunout tak pointu lehce jiným směrem..(17.2.2016)

Vůně peněz vábí nejen zloděje, ale i mafiány a vrahy. Postupně vyvstává otázka, kdo koho vlastně podrazil...(29.6.2011)

• Paldini

Nesouhlasím s ostatními v hodnocení. Film je podprůměrný. Na fígle, které podvodníci předvádějí, snad už nemůže nikdo skočit (jen ve filmu), scénář je děravý až hrůza a konečná pointa dělá z logiky příběhu z děravého síta přímo cedník. Schéma celého děje je několikrát provařeno. Například nedávno v televizi uvedený Shade byl přesně podle stejného schématu, co se týče vývoje děje i závěrečné pointy, jen nebyl tak tupý.(16.8.2005)

Až na několik kosmetických úprav naprosto věrný remake argentinského krimi filmu DEVĚT KRÁLOVEN. Oproti němu má však jedno velké plus a tím je podstatně svižnější tempo bez hluchých míst.(31.12.2007)

Viděla jsem zhruba před rokem i původní argentinskou verzi "Devět královen" a má to jen jedinou chybu - "Devět královen" mělo být natočeno s herci tohoto remaku. Pak by tomu k dokonalosti nechybělo už vůbec nic.(18.11.2006)