Mistr zločinu

Criminal

Majster zločinu

Komedie / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2004, 87 min

Viděla jsem zhruba před rokem i původní argentinskou verzi "Devět královen" a má to jen jedinou chybu - "Devět královen" mělo být natočeno s herci tohoto remaku. Pak by tomu k dokonalosti nechybělo už vůbec nic.(18.11.2006)

Až na několik kosmetických úprav naprosto věrný remake argentinského krimi filmu DEVĚT KRÁLOVEN. Oproti němu má však jedno velké plus a tím je podstatně svižnější tempo bez hluchých míst.(31.12.2007)

Obvykle sa americké prerábky neamerických filmov hodnotia veľmi ľahko - obvykle bývajú totiž o tri triedy horšie ako originál. V prípade tohto remaku známych Deviatich kráľovien nie je súd taký jednoznačný. Scenár nebudem hodnotiť, pretože je (takmer) totožný s Kráľovnami, takže sa zameriam na herecké výkony. V zápase s touto komediálno-kriminálnou polievočkou si Sviňa vyšívaná (John C. Reilly), Mrška dôstojná (Maggie Gyllenhaal) a na počudovanie aj mladý Lišiak vybíjaný (Diego Luna) viedli veľmi slušne! A ak môžem ponúknuť vlastné porovnanie s originálom, ktorý som síce videla asi pred rokom, ale verím vo svoje inštinkty, tak Reilly (možno vďaka zákernému pohľadu prasačích očiek) pôsobí ešte bezohľadnejšie ako Ricardo Darín, Maggie je vo svojej roli citlivejšia a aj viac sexi než Leticia Brédice a Diegova brada vyzerá ešte otečenejšia mliekom ako Gastónova. Dokáže sa tváriť tak dokonale naivne, prekvapene a „krepo“ až je chutný :-) Takže Criminal u mňa zložil skúšku v odbore „oddychovka“ a asi je prvý, ktorý zložil aj ako „americký remake“. Zaslúžené 3* a možno aj o kúsok viac.(30.6.2005)

Vůně peněz vábí nejen zloděje, ale i mafiány a vrahy. Postupně vyvstává otázka, kdo koho vlastně podrazil...(29.6.2011)

Svižné heist movie, ktoré veľmi slušne klape až do samotného záveru, ktorý je ale podľa mňa vážnou slabinou celého filmu, pretože pri spätnom pohľade podkopáva logiku východiskovového bodu celého príbehu. Škoda. 3,5*(17.6.2005)