Hokejový zázrak

Miracle

Drama / Rodinný / Sportovní / Historický

USA, 2004, 135 min

Mám ráda hokej, byla to fantastická sportovní událost, bylo dobré, vidět ten příběh mladičkých hokejistů, kteří dokázali neuvěřitelné, ale nemůžu si pomoct, lepší než průměr ten film nebyl. Patriotismus mi tam vadil opravdu hodně a celý film byl natočen tak nějak ploše. Tichonov si nebyl sice podobný ani trošku, ale ten jeho pohled byl naprosto výstižný.(21.10.2005)

Předesílám že hokej je můj nejoblíbenější sport,jako na jeden z mála sportů se na něj každoročně dívám a fandím.Kurt Russell je v roli trenéra přesvědčiví,stejně jako celý snímek natočený podle skutečné události která se stala.Český tým by měl také dostat takovou filmovou poctu jako tuhle amíci,protože Nagano 1998 je pro nás stejně památné jako pro USA Lake Placid 1980.(27.3.2010)

Výtečné nejen sportovní drama nejen o hokeji, ale také o tom, že sport vždycky plní i jiné funkce, jako je například budování národní hrdosti, a to mnohdy znamená víc než samotné sportovní poměřování sil. Stále se divím, proč se ještě nikdo neujal zfilmování hokejových soubojů Čechoslováků a sovětských Rusů, v nichž sublimovala u hráčů i u diváků nárdnostní a politická nenávist. Současně mám strach, že se toho někdo ujme a pokazí to.(28.10.2005)

Víceméně zklamání, hokejových scén je málo a jsou špatně natočené, neustále se pateticky kecá, přitom emoce při utkáních jsou na bodě mrazu. Taky mě sere, že zápasy s Norama, Rumunama a podobnejma chcípákama jsou ukázány, kdežto utkání s Československem je přeskočeno úplně! A Rusáci jsou samozřejmě znázorněni jako strojový ivanové a ten jejich trenér má vobočí, vedle kterýho vypadá Brežněv jak depilovaná pornohvězda! Kurt Russel po dlouhé době ve skutečně dobré roli.(15.4.2009)

Česko-slovenského fanouška musí potěšit, že se v americkém filmu o hokejové reprezentaci Československa hovoří jako o druhé nejlepší na světě a že z nich výběr USA měl strach. Daleko větší obavy však měl pochopitelně ze sovětské sborné, v podstatě neporazitelného mužstva. Škoda, že na olympijské hry tenkrát ještě nejezdili hráči z NHL, bylo by to jistě zajímavější a dost možná by Sověti nedominovali takovým způsobem, avšak pro Čechy je to dobře, protože na turnaji století pak mohli být těmi, kdo profesionály z nejlepší ligy světa porazil poprvé na slavném turnaji, turnaji, který byl setkáním nejlepších hráčů světa. Snímek Hokejový zázrak je zdařilý, ukazuje přesně to, co je v podobném žánru třeba, Kurt Russell hraje svoji roli skvěle, hudba příjemně podbarvuje scény a když si vezmeme, že je to do jisté míry rekonstrukce skutečných událostí, musíme být spokojeni. Chvílemi to je pro našince až moc proamerické, ale ono se není čemu divit, když jde o americkou reprezentaci.(21.12.2014)