Hokejový zázrak

Miracle

Drama / Rodinný / Sportovní / Historický

USA, 2004, 135 min

• dobytek

Hokejový zázrak je hodně špatnej sportovní film, ve kterym navíc toho hokeje moc neni, ale neustále se tam kecá o vlastenectví a o bohu. Nemam rád hokej a filmy, kde se dialogy skládaj z vět typu "Bůh žehnej americe. Bůh nám pomáhej. Za jakej hraješ tým, chlapče? Za USA!!!" a podobný kecy, ty úplně nesnášim. Ten film jsem vyloženě přetrpěl a dalo mi to fakt zabrat, abych to vydržel až do konce. No a ten konec byl teda taky úchvatnej. Celej film mi dal asi tolik, jako kdybych si někde našel výsledky hokejovejch utkání na olympiádě 1980. Jedinej důvod, proč tomu nedám odpad, je Kurt Russell, takže 1 hvězdička a to je až až...(7.5.2006)

Proč plný počet? Možná proto, že při závěrečné hře jsem zapomněl, že to je jen film a sledoval to, jako by to byl přímý přenos. Hokejový zázrak je výborný film o hokeji, ale musíte někdy překousnout "lehce" americké kecy... ale jak říkám, ty zápasy, (teda zejména ten poslední), stojí za to. A to i když porazili tehdejší ČSSR.... :-)(22.12.2008)

Chcelo sa mi fandiť, a moc. Kde je výdrž a odhodlanie, tam sa dejú veci nemožné, presne ako v tomto filme. Poraziť Zbornú v tých časoch dokázal naozaj iba málokto (pár rokov pred tou olympiádou sa to podarilo Československu), preto keď sa to podarilo mladíčkom z Ameriky, tak nielenže išlo o prekvapenie, ale skôr o zázrak hodný Houdiniho. Veď ešte aj ja si pamätám časy, keď sme faganom z USA na MS dávali dvojcifernú nakladačku. Z tohto pohľadu teda ide o výborný motivačný námet s veľkou schopnosťou strhnúť diváka a športovým napätím kdesi až po strop. Škoda tých pár nudnejších pasáži a slabučkú, málo údernú hudbu. 85/100(25.3.2016)

Kurt Russell překvapil v roli psychologicky výborně zvládnutého trenéra. Skvělá práce s motivací, realisticky znějící mladíci, rozumně (bez patosu) podaná zralost a zkušenost stáří, solidně nastříhané zápasy. Naštěstí absentuje i rozpočet. Zrnitý obraz a obyčejné kulisy (výborně reflektují 80. roky) tomu ve výsledku jen pomáhají. Nenápadný, ale velmi povedený kousek v rámci žánru.(11.8.2012)

„Možno vás to prekvapí, chalani, ale ja veľmi na sentimentálne rečičky nie som.“ Mám rád dobré športové melodrámy, ale toto je skôr druhá SPOMIENKA NA TITANOV, ako ďalší ROCKY (alebo PRIRODZENÝ TALENT). Kurt Russell (VEC, ÚTEK Z NEW YORKU) sa snaží a celkom mu to ide, ale ani on nedokáže od priemeru zachrániť priemerný scenár, ktorému nespasí kožu ani fakt, že vznikol na základe skutočných udalostí.(22.12.2008)

• - Není pravda, že by šlo o vyjukaný tým nezkušených chlapečků z amerických univerzit. Brooks s hráči pracoval nikoli šest měsíců, ale téměř rok a půl. Osm hráčů z jeho výběru absolvovalo i MS 1979 v Moskvě. (Robbi)

• - Historická chyba ve filmu: Rumuny porazili Američané 7:2 a ne 7:3, jak je uvedeno ve filmu. (Robbi)

• - Skutečná olympijská arena, ve které se odehrávali olympijské zápasy, byla po smrti amerického trenéra Herba Brookse přejmenována na Herb Brooks Arena. (Zavy)