Hokejový zázrak

Miracle

Drama / Rodinný / Sportovní / Historický

USA, 2004, 135 min

Mno, opravdu nevím. Hokej mám rád, je podle mého názoru rychlý a akční, dá se na něho prostě koukat...ale proč takové ódy na tento film? Myslím si, že je slušně zpracovaný a nabízí dostatek napětí, ale absolutně nevybočuje z klasického scénáře sportovních filmů / filmů ze sportovního prostředí.(5.4.2006)

Tým outsiderů vs. neporazitelná mašina, motivační proslovy trenéra plné okřídlených frází, velký obrat v klíčovém zápase a nenáviděný soupeř na kolenou. Snůška sportovního patosu? Kdepak. I Američané mají svůj "Miracle on the ice“. Důstojná pocta pro Herba Brookse s dokonalou autenticitou hokejových záběrů, která vás především díky střihu a zvuku vtáhnou do hry.(5.1.2009)

Nejsem sportovně založený, tudíž ani filmy se sportovní tematikou nejsou pro mě tím pravým šálkem čaje, ale tenhle film mě oslovil a to nejen díky vynikajícímu Kurtu Russelovi(22.6.2009)

Byl to pravý sportovní zázrak a zažít ho na vlastní kůži musel být zážitek. Ale protože na mě soukromí většiny postav nefungovalo, musím zůstat u obdivu jen směrem k zásadní události hokejového dějepisu. Střihově a kamerově výtečné zpracování zápasů funguje na výbornou a člověk téhle partě musí fandit naplno, jenže po informačně-komplexní stránce by mi šikovně koncipovaný dokument přišel vhod snad i více.(2.8.2011)

Slušný kus, který trochu sráží až moc "disneyovská" hudba, ale jinak je z toho ta energie cítit. A to mě sport vážně nezajímá. Tím je pro mě film ze svojí podstaty nezajímavý a už ho určitě nikdy neuvidím, ale ty čtyři hvězdy dám... 70%(10.12.2011)