poster

Hokejový zázrak

 • USA

  Miracle

Drama / Rodinný / Sportovní / Historický

USA, 2004, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  *****

  Jeden z nejlepších sportovních filmů s hokejovou tématikou. Člověk by ani neřekl, že se jedná jen o televizák, protože řemeslně je to práce dotažená po všech stránkách, snad jen určitá "omezenost" pohledu při herních pasážích dosvědčuje, že skutečně heroický příběh bandy univerzitních amatérů, kteří to nandají neporazitelné Sborné, byl koncipovaný pro potřeby televize. Nemá cenu se zabývat patosem, je totožný s tím, s jakým našinec smýšlí o Naganu, podpořený navíc určitou morální krizí, kterou americký národ v době památného finálového zápasu procházel. Logicky jsou pak ostatní utkání odsunuta jaksi na druhou kolej, protože ať už byl vztah USA a SSSR jakýkoli, Sborná platila tak jako tak za extra hodnotný skalp. Pochvalu si zaslouží zejména dynamická a místy až dokumentaristická režie (místy zase typicky heroizující) a skvělé herecké výkony pod kapitánskou taktovkou Kurta Rusella. Skvělý film o skutečně pamětihodné události, která v hokejových dějinách sotva hledá paralelu. Jediná výtka: Tichonov není jako "padouch" věrohodný ani za mák.(28.9.2005)

 • Smok
  ****

  Príjemný športový kúsok z čias, keď hokejoví brankári nosili masky, ktoré od nich potom odkukali tvorcovia hororov, bankoví lupiči a Ice-T s kapelou Bodycount :) Istá dávka amíckeho patriotizmu sa postrehnúť dá, ale tak by to bolo asi aj v prípade, že by film natáčala ktorákoľvek iná krajina.(15.4.2009)

 • xxmartinxx
  ****

  Slušný kus, který trochu sráží až moc "disneyovská" hudba, ale jinak je z toho ta energie cítit. A to mě sport vážně nezajímá. Tím je pro mě film ze svojí podstaty nezajímavý a už ho určitě nikdy neuvidím, ale ty čtyři hvězdy dám... 70%(10.12.2011)

 • Dan9K
  ****

  Přišlo mi to hrozně krátké. Nechápu připomínky, že by to chtělo sestříhat, jelikož jsem se nenudil ani vteřinu a spousta věcí tam byla tkz. "občůrána" jako zápas s Československem a finále s Finskem. Jde o velmi napínavý sportovní film a je dost možná nejlepším ze všech. S fanděním USA jsem neměl nejmenší problém, jelikož sám mám USA radši, než všechny ostatní země dohromady :-)....ehm...(9.2.2006)

 • Shit
  ****

  Z hokejového prostředí je to to nejlepší co se dá sehnat. Pravda, filmů o hokeji moc neni, ale i tak je to výborně natočený a i pro ty, kteří nejsou fanoušci hokeje, to může být velice dobrý film, který dokáže lehce vtáhnout do děje. Velkým plus tohohle filmu je perfektní kamera při zápasech, každá akce je braná z několika úhlů a kameraman si stim ještě různě pohrává, takže tomu neni co vytknout, jen gólový situace podle mě postrádají víc emocí, chtělo to mnohem bouřlivější prostředí na stadionu a větší radost hokejistů, toho se dostává, až ke konci a to hlavně v zápase s SSSR, tedy v zápase kterým tenhle film vyvrcholí, ale žádný bouřlivý prostředí z toho neni stejně moc cítit a to je škoda, to by byl ještě větší zážitek. Samozřejmě se taky nemůžu nezmínit o Kurtu Russellovi, jeho výkon je mimořádný a typově se na to hodí dokonole, trošku mimo byl Tichonov, ale to nebyla nějak zvlášť podstatná postava, ale jeho výraz při porážce byl dokonalej a ten americkej patriotismus taky nebyl tak stršnej, jak se tady v některých komentářích uvádí. Rozhodně je to jeden z těch lepších sportovních filmů, ale na úplnou špičku se to nedostalo(3.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace