Hokejový zázrak

Miracle

Drama / Rodinný / Sportovní / Historický

USA, 2004, 135 min

Až škodolibě jsem se pobavil nad tím, že vrcholem filmu není zisk nejcennější trofeje, ale porážka Sovětů. Film tak končí v momentě, kdy zázračné studentíky čeká ještě jeden zápas, o kterém se však dozvíme až z titulků. Ale i tak si s tím tvůrci poradili se ctí. Stejně jako s celým příběhem. Žánrové mantinely naplnili až po okraj, ale dál už se neodvažili, což je docela škoda. Až na scény přímo z "ledu", které braly dech, film nepřináší nic nového. Ale co čekat od Walta Disneyho, že?(23.7.2009)

Slabší film. To, co nejvíc utkví v hlavě je hudba. Film je však pojat poněkud nezajímavě. A tak se dočkáme dlouhých treninkových příprav, povinného moralizování v týmu a promlouvání trenéra do duše mladých nezkušených hráčů, poté jednoho dlouhého zápasu USA-SSSR a o dalších zápasech se tvůrci zmíní jen slovem, což je opravdu trestuhodné. Přihlédnu-li k tomu, že víme, jak to celé dopadne, vychází mně z toho průměrný sportovní film, jehož nejsilnější momenty spočívají na bedrech Kurta Russella a na hokejové ploše. Jinak nic extra. 50%(19.1.2009)

Niekto to vidí moc Americké, ale no čo už.Som veľký fanda hokeja, takže sa mi to bude páčiť možno viac ako ostatným, ale povedal by som, že s tým to nemá čo robiť.Prekvapil ma celkom dobre zvládnutý scenár s charizmatický-sympatickým Kurtom Russselom na čele a neznámi herci, ktorý sú určite lepšia voľba, ako nejaký známejší.Miestami by to chcelo trošku svižnejšie tempo, ale vždy keď to začína byť trošku nudné hneď nasleduje strih na tréning, takže je to celkom fajn.Jediná vec čo mi najviac vadila, bola kamera pri zápasoch.Viem, že to nieje hokej, ale kamera mohla byť imho fakt priehľadnejšia.Nevedel som sa rozhodnúť, ako ohodnotiť tento film, ale keďže na konci pustili Aeronsmitha, tak sa prikláňam k lepšiemu. 80% - 4*(1.1.2011)

"Miracle" = vôľa, odvaha, výdrž, šťastie = hokej...ale ak to všetko chcete v dobovom balení, rozhodne radšej vyhľadajte "Miracle on Ice", televízny formát, ktorý onen krásny zázrak približuje o niečo nenásilnejšie a vierohodnejšie.(19.2.2009)

• WANDRWALL

Vždy mi přijde zajímavé, jak filmaři natáčí hraný film ze sportovního prostředí. Evidentně nepočítají s tím, že většinu diváků zná sportovní odvětví.(16.5.2011)