Hokejový zázrak

Miracle

Drama / Rodinný / Sportovní / Historický

USA, 2004, 135 min

Z pohledu filmařského? Řekněme, průměr. Z pohledu hokejového? Lepší průměr. :-) Možná až s podivem, že ty dvě hodiny tak rychle utekly a vlastně jsem se i docela bavil. Především u té herní části. No jo no, zázrak se amíkům povedl, dokonce jsem jim i fandil, jenže by mě spíš zajímalo, kdy někdo natočí to, co se povedlo našim hráčům v Naganu? :-) Zajímavosti: Gool američanů na 2:2 padl již po vypršení časomíry. / K. Russel stál poprvé na bruslích právě v tomto filmu. / Tretiakovi se na střídačku moc nechtělo. / Lake Placid znamená v překladu Klidné Jezero... :-) 68%(15.1.2009)

Předesílám že hokej je můj nejoblíbenější sport,jako na jeden z mála sportů se na něj každoročně dívám a fandím.Kurt Russell je v roli trenéra přesvědčiví,stejně jako celý snímek natočený podle skutečné události která se stala.Český tým by měl také dostat takovou filmovou poctu jako tuhle amíci,protože Nagano 1998 je pro nás stejně památné jako pro USA Lake Placid 1980.(27.3.2010)

Byl to pravý sportovní zázrak a zažít ho na vlastní kůži musel být zážitek. Ale protože na mě soukromí většiny postav nefungovalo, musím zůstat u obdivu jen směrem k zásadní události hokejového dějepisu. Střihově a kamerově výtečné zpracování zápasů funguje na výbornou a člověk téhle partě musí fandit naplno, jenže po informačně-komplexní stránce by mi šikovně koncipovaný dokument přišel vhod snad i více.(2.8.2011)

uz davno som nevidel tak dobre natoceny sportovy film ako tento. ma to paradny svih a clovek proste uveri, ze aj on je na lade...vyborne sa pozera aj na prestarnuteho russella...fajn fajn, odporucam.(12.1.2007)

Tým outsiderů vs. neporazitelná mašina, motivační proslovy trenéra plné okřídlených frází, velký obrat v klíčovém zápase a nenáviděný soupeř na kolenou. Snůška sportovního patosu? Kdepak. I Američané mají svůj "Miracle on the ice“. Důstojná pocta pro Herba Brookse s dokonalou autenticitou hokejových záběrů, která vás především díky střihu a zvuku vtáhnou do hry.(5.1.2009)

• - Útočníka Buzze Schneidera si ve filmu zahrál jeho syn Billy. (MarekT)

• - Herb Brooks (ve filmu ztvárněný Kurtem Russellem) zemřel těsně před uvedením filmu, a proto film nikdy neviděl. (xxSmoldaxx)

• - Všichni soupeři USA ve filmu kromě Sovětského svazu (CCCP) mají neautentické dresy. (Robbi)