poster

Hokejový zázrak

 • USA

  Miracle

Drama / Rodinný / Sportovní / Historický

USA, 2004, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HellFire
  ****

  V tomhle podání film vyznívá poněkud jako další propaganda - hlavní náplní totiž není výhra USA na olympiádě, ale souboj USA vs Rusko. Jinak ale velmi povedený kousek.(15.3.2012)

 • mat.ilda
  ***

  Dobře zpracované sportovní téma podle skutečnosti vyniká především svědectvím doby, a to v takové míře, že jsem si i během projekce musela několikrát uvědomit, že se nedívám na snímek z opravdových osmdesátých let. Nálada těch časů dýchala přes obrazovku, podpořená pravdivými úvahami o tom, že se nejedná pouze o prestižní titul této skvělé hry, ale velkou měrou do ní zasahuje i politická linie, soupeření mezi uměle znepřátelenými pakty, živené médii z obou stran, proto nemám příliš za zlé Herbu Brooksovi, že nás, Čechy, zařadil mezi "tu bandu". Kdyby jen tušil, že mnohem větší rivalita a možná i nenávist panovala mezi týmy ČSSR a SSSR :-). Dokonalá lahůdka se zvýšeným adrenalinem však obdivovatele hokeje logicky čekala v poslední půlhodině filmu - detailní, živé a dynamické záběry kamery zprostředkovaly pohledy, kterými se na ledě vnímají sami hráči, aniž by docházelo k nepřehlednosti. Nakonec i politiky, patosu, patriotismu a podpory chápavé manželky bylo na americký snímek tak akorát, tak proč jen za tři? Čtvrtá chybí - za poctivé, přesto vlažné výkony herců, tady jsem čekala mnohem větší nasazení, skoro takové, jaké měl olympijský výběr USA v Lake Placid:-). I tak ale stojí za to Miracle vidět, hokejoví nadšenci povinně.(6.4.2012)

 • golfista
  *****

  Zázrak ! Je to vše vystihující název tohohle sportovního filmu, pro které mám slabost. Tenhle je přísně podle pravdy, t.j. - "největšího sportovního zázraku konce minulého století" .... I bez velkých hereckých hvězd v rolích sportovců (ono málo herců umí dobře bruslit :) se zrodil jeden z nejnapínavěji natočených filmů ze sportovního prostředí, co jsem viděl. Kurt Russel je hodně stylizovaný, ale předvádí výborný výkon (jak dalece "autentický" nedokážu posoudit a je to asi jedno)... Při sledování koncovky toho slavného utkání, jsem byl nervóznější, než kdybych koukal na přímý přenos - a to je myslím důkaz skvěle zvládnutého řemesla ... 90%(29.10.2004)

 • Boogeyman
  ***

  Víceméně zklamání, hokejových scén je málo a jsou špatně natočené, neustále se pateticky kecá, přitom emoce při utkáních jsou na bodě mrazu. Taky mě sere, že zápasy s Norama, Rumunama a podobnejma chcípákama jsou ukázány, kdežto utkání s Československem je přeskočeno úplně! A Rusáci jsou samozřejmě znázorněni jako strojový ivanové a ten jejich trenér má vobočí, vedle kterýho vypadá Brežněv jak depilovaná pornohvězda! Kurt Russel po dlouhé době ve skutečně dobré roli.(15.4.2009)

 • Kaka
  ****

  Kurt Russell překvapil v roli psychologicky výborně zvládnutého trenéra. Skvělá práce s motivací, realisticky znějící mladíci, rozumně (bez patosu) podaná zralost a zkušenost stáří, solidně nastříhané zápasy. Naštěstí absentuje i rozpočet. Zrnitý obraz a obyčejné kulisy (výborně reflektují 80. roky) tomu ve výsledku jen pomáhají. Nenápadný, ale velmi povedený kousek v rámci žánru.(11.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace