Hokejový zázrak

Miracle

Drama / Rodinný / Sportovní / Historický

USA, 2004, 135 min

Proč plný počet? Možná proto, že při závěrečné hře jsem zapomněl, že to je jen film a sledoval to, jako by to byl přímý přenos. Hokejový zázrak je výborný film o hokeji, ale musíte někdy překousnout "lehce" americké kecy... ale jak říkám, ty zápasy, (teda zejména ten poslední), stojí za to. A to i když porazili tehdejší ČSSR.... :-)(22.12.2008)

A to som si myslel, že kvalitné športové filmy sa už ani netočia a tu málo chýbalo k piatim hviezdičkám! Ozaj strhujúci film o hokejovej nádeji, priateľstve a tvrdej drine. Síce zase jeden z filmov, ktorý vyzdvihuje ich národ, preto Amíkov (niekedy) z duše nenávidím, no cez to všetko som im držal palce, dokonca aj keď hrali proti našim. Skvelo natočené hokejové zábery, kamera, dramatické zábery z lavičky, proste dráma ako má byť! Vytkol by som len niektoré zle natočene zákroky brankárov a lepšiu, dramatickejšiu hudbu. 80%.(12.4.2006)

Byl to pravý sportovní zázrak a zažít ho na vlastní kůži musel být zážitek. Ale protože na mě soukromí většiny postav nefungovalo, musím zůstat u obdivu jen směrem k zásadní události hokejového dějepisu. Střihově a kamerově výtečné zpracování zápasů funguje na výbornou a člověk téhle partě musí fandit naplno, jenže po informačně-komplexní stránce by mi šikovně koncipovaný dokument přišel vhod snad i více.(2.8.2011)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $64,429,010(3.1.2007)

Nebylo to špatné, ale když už hokej, tak si raději kdykoliv pustím semifinálový potažmo finálový zápas z Nagana a zážitek je nespočetněkrát větší.(26.4.2005)