Hokejový zázrak

Miracle

Drama / Rodinný / Sportovní / Historický

USA, 2004, 135 min

Výborný film s krásným příběhem o splněném snu.(1.3.2010)

• WANDRWALL

Vždy mi přijde zajímavé, jak filmaři natáčí hraný film ze sportovního prostředí. Evidentně nepočítají s tím, že většinu diváků zná sportovní odvětví.(16.5.2011)

Byl to pravý sportovní zázrak a zažít ho na vlastní kůži musel být zážitek. Ale protože na mě soukromí většiny postav nefungovalo, musím zůstat u obdivu jen směrem k zásadní události hokejového dějepisu. Střihově a kamerově výtečné zpracování zápasů funguje na výbornou a člověk téhle partě musí fandit naplno, jenže po informačně-komplexní stránce by mi šikovně koncipovaný dokument přišel vhod snad i více.(2.8.2011)

A navíc zazní John Williams...:)(6.2.2008)

uz davno som nevidel tak dobre natoceny sportovy film ako tento. ma to paradny svih a clovek proste uveri, ze aj on je na lade...vyborne sa pozera aj na prestarnuteho russella...fajn fajn, odporucam.(12.1.2007)

• - Buzz Schneider v zápase s ČSSR brutálním zákrokem zlomil klíčovému hráči Vladimíru Martincovi ruku. To se ovšem filmařům do jejich díla nevešlo. (Robbi)

• - Jako komparsista si zde zahrál bývalý brankář Bill Ranford (15 sezón v NHL). Nahrazoval zde Eddieho Cahilla, představitele Jima Craiga, kvůli větší věrohodnosti brankářských zákroků. (MarekT)

• - Při zápase v Norsku je zřetelně vidět, že se hraje na úzkém severoamerickém kluzišti. (JerryPilsen)