Hokejový zázrak

Miracle

Drama / Rodinný / Sportovní / Historický

USA, 2004, 135 min

Nejsem sportovně založený, tudíž ani filmy se sportovní tematikou nejsou pro mě tím pravým šálkem čaje, ale tenhle film mě oslovil a to nejen díky vynikajícímu Kurtu Russelovi(22.6.2009)

V tomhle podání film vyznívá poněkud jako další propaganda - hlavní náplní totiž není výhra USA na olympiádě, ale souboj USA vs Rusko. Jinak ale velmi povedený kousek.(15.3.2012)

Z pohledu filmařského? Řekněme, průměr. Z pohledu hokejového? Lepší průměr. :-) Možná až s podivem, že ty dvě hodiny tak rychle utekly a vlastně jsem se i docela bavil. Především u té herní části. No jo no, zázrak se amíkům povedl, dokonce jsem jim i fandil, jenže by mě spíš zajímalo, kdy někdo natočí to, co se povedlo našim hráčům v Naganu? :-) Zajímavosti: Gool američanů na 2:2 padl již po vypršení časomíry. / K. Russel stál poprvé na bruslích právě v tomto filmu. / Tretiakovi se na střídačku moc nechtělo. / Lake Placid znamená v překladu Klidné Jezero... :-) 68%(15.1.2009)

Mám ráda hokej, byla to fantastická sportovní událost, bylo dobré, vidět ten příběh mladičkých hokejistů, kteří dokázali neuvěřitelné, ale nemůžu si pomoct, lepší než průměr ten film nebyl. Patriotismus mi tam vadil opravdu hodně a celý film byl natočen tak nějak ploše. Tichonov si nebyl sice podobný ani trošku, ale ten jeho pohled byl naprosto výstižný.(21.10.2005)

Chcelo sa mi fandiť, a moc. Kde je výdrž a odhodlanie, tam sa dejú veci nemožné, presne ako v tomto filme. Poraziť Zbornú v tých časoch dokázal naozaj iba málokto (pár rokov pred tou olympiádou sa to podarilo Československu), preto keď sa to podarilo mladíčkom z Ameriky, tak nielenže išlo o prekvapenie, ale skôr o zázrak hodný Houdiniho. Veď ešte aj ja si pamätám časy, keď sme faganom z USA na MS dávali dvojcifernú nakladačku. Z tohto pohľadu teda ide o výborný motivačný námet s veľkou schopnosťou strhnúť diváka a športovým napätím kdesi až po strop. Škoda tých pár nudnejších pasáži a slabučkú, málo údernú hudbu. 85/100(25.3.2016)