poster

Soumrak

 • Japonsko

  Tasogare Seibei

 • Japonsko

  たそがれ清兵衛

  (Japonsko)
 • slovenský

  Súmrak

 • anglický

  Twilight Samurai, The

Historický / Drama / Romantický

Japonsko, 2002, 129 min

Režie:

Jódži Jamada

Předloha:

Šúhei Fudžisawa (kniha)

Scénář:

Jódži Jamada

Kamera:

Mucuo Naganuma

Hudba:

Isao Tomita

Producenti:

Ičiró Jamamoto
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kagemush
  *****

  Tisíckrát ohrané téma ,kterak starý unavený veterán bojuje hlavně sám se sebou. Jak mě to někdy v podání té naší bílé kinematografie otravuje (Narozen 4. července,Taxikář/?/,Rambo,aj.),zde podáno s vkusem a bez zbytečné nařvanosti. I proto jsem Sanadovi fandil jako prase.(13.11.2009)

 • bassator
  *****

  16. 3. 2010 - 90%(20.3.2010)

 • Rudovous
  *****

  Hezky to ostatni tady napsali, nelze nesouhlasit. Snad jenom jeste vice vyzdvihnout vykon skveleho Hiroyukiho Sanady. Tradicni samurajsky pribeh z konce ery Tokugawa.(22.2.2007)

 • ScarPoul
  ****

  Asi jeden z najkrajších samurajských filmov aké som mal kedy možnosť vidieť. Je omnoho civilnejší, je omnoho pomalejší, ale emócií má viac než dosť. Herci vo svojich civilných charakterov dodávajú dušu každému jednému záberu. Nie je to epický príbeh. Viacej ako v exteriéri sa nachádzame v interiéri a viacej ako o súboje mečom sa tu narába s citlivými slovami a úprimnými pohľadmi. Osud ťažkej rodiny na poli historických udalostí prechádzajúcim pád Šogunátu, ktorej do života vstúpi láska v tej najčistejšej a najúprimnejšej podobe nenechá na konci ani jedno oko suché. Pre mňa nádherný film, ku ktorému sa vždy budem rád vracať, pretože mi ponúkol po dlhom čase niečo čo som tak úpenlivo hľadal. Dokonalý príbeh.(26.7.2012)

 • H34D
  ****

  Soumrak zčásti dělá pro bájné samuraje to, co Nesmiřitelní pro pistolníky divokého západu - ukazuje, že samuraje nedělá samurajem meč v srdci a krev na rukávech, ale především odpovědnost, úcta, morálka a láska k moudrosti a rodinným hodnotám. Seibei, ač bývalým instruktorem v šermířské škole, by raději byl rolníkem a celé dny dřel na poli pro svou rodinu, než aby předváděl svůj talent, jenž mu byl nepochybně dán... Soumrak je film táhlý, skromný jako jeho hlavní postava, poučný (skoro) jako Akira Kurosawa a navzdory své civilnosti a bídě také vznešený. Škoda, že k tomu nebyl i více výraznější a/nebo záživnější... 7/10(23.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace