poster

Soumrak

 • Japonsko

  Tasogare Seibei

 • Japonsko

  たそがれ清兵衛

  (Japonsko)
 • slovenský

  Súmrak

 • anglický

  Twilight Samurai, The

Historický / Drama / Romantický

Japonsko, 2002, 129 min

Režie:

Jódži Jamada

Předloha:

Šúhei Fudžisawa (kniha)

Scénář:

Jódži Jamada

Kamera:

Mucuo Naganuma

Hudba:

Isao Tomita

Producenti:

Ičiró Jamamoto
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  *****

  Příběh samuraje, který netoužil stoupat vzhůru po společenském žebříčku, který nechtěl zabíjet, který miloval své dvě děti o které se po smrti manželky stará sám. Dojemný příběh postavený na pocitech a dialozích. Velká nádhera, silný zážitek.(5.8.2007)

 • Gilmour93
  *****

  Pod křídly skromnosti vám štěstí vždycky leží na dosah a slovo ambice pak vlastně dostává zcela jiný význam.. Stejně ladně jako květy azalky plují po řece, vypráví Yamada o nezvratném soumraku samurajů, úsvitu lidských hodnot a životní filosofii, s kterou se beze zbytku ztotožňuji. Hiroyuki Sanada s definitivní platností vystřelen mezi mé nejoblíbenější herce(18.11.2009)

 • rawen
  ***

  Příjemný, pomalu plynoucí, poctivě odvedený snímek mi zkazil banální konec... Je škoda, že se na konci vlastně ničeho nedočkáte - 6/10(17.1.2010)

 • Xeelee
  *****

  [Eigasai 2009] Iguchi Seibei je chudý samuraj, který v pro samuraje těžkých dobách pracuje jako státní úředník, má velké dluhy a kvůli péči o dvě dcery a matku nemá čas starat se o svůj zevnějšek. Duší ale pořád zůstává hrdým samurajem a ctí kodex Bushido, i když již dávno dal přednost motyce před jeho meči a vyhýbá se soubojům. Život s ním ale měl nakonec jiné plány. Samuraj Soumrak je sonda do života samurajů, který není jen o soubojích a cti. Film plyne velmi pomalým poklidným tempem, ze kterého ho vyruší jen dva souboje. V tom prvním Seibei soupeře porazí nezapomenutelným způsobem bokenem. Jak už tu psal kitano, jedná se spíš o melodrama, které si ale vychutnají především fanoušci samurajských filmů. Zážitek ještě umocňuje vizuální stránka, kde jsou scény komponovány téměř jako sled uměleckých obrazů.(30.1.2009)

 • jondzavid
  ****

  Melancholická dráma z obdobia úpadku samurajov. Nie je dobré čakať od filmu akciu (sú v ňom asi 2 akčné scény). Skôr zaujme neheroizovaným príbehom, hereckým výkonom Hiroyukiho Sanadu a romantickou dejovou líniou.(24.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace