Poslední tanec

Kanada, 2003, 97 min

Lisa Niemi

Albert J. Dunk
  • Pepinec

Kdyby měl být stejně zábavný i můj poslední tanec, zůstal bych raději u toho předposledního...(29.4.2013)

• Webb

Dirty Dancing s Patrickem Swayzem a Jennifer Grey nepovažuju vůbec za nic převratného. Nudil jsem se sice u toho, bylo to však režijně a scénáristicky koukatelný i hudebně posluchatelný. To co ale předvádí One Last Dance mu nesahá ani po kotníky vůbec v ničem. Naprostá ztráta času, ke zhlédnutí jen pro řadu fanoušků Patricka. P.S. nekoukejte na to s českým dabingem, je to naprostý otřes.(16.3.2010)

Rozhodně bych neřekla, že jde o nepředvídatený, silný příběh s vynikajícími výkony a něčím navíc. Přesto jsem se byla schopná dokoukat a děkovat za slušně vystavěný děj, který měl tendenci kamsi plynout. Konec byl hodně tristní záležitost a shodil všechno na smetiště předvídatelných dojáků bez invence. Je to veliká škoda, protože všichni tři hlavní představitelé vypadali zpočátku tak nadějně....I tak bych ale neřekla, že jde o vyslovený propadák, nad kterým by bylo člověku ku dávení. Dá se a neurazí. 3,5/10 PS: Velice legrační je poslechnout si dabing. Ten film zabil se zaručenou spolehlivostí a z toho důvodu doporučuji jakékoli znění, jen ne to, co nabízí česká verze... dabing odpad!!!!!(16.6.2009)

• castor

Tanec mám velmi rád, ale taky mám rád smysluplný děj a netriviální dialogy. Tady už narážíme na hmatatelné problémy. Vždycky mě fascinovalo, jak někdo dokáže tanci vtisknout myšlenku, utvářet jím příběh.. Místy zajímavá, jindy zbytečně emočně nevěrohodná a křečovitě vyšponovaná sonda do světa tanečníků má solidní choreografii a zejména v posledních měsících hodně diskutovaného Patricka Swayzeho, který zde disponuje velice slušným charismatem a (v době natáčení) v jedenapadesáti letech úchvatnými fyzickými schopnostmi.(5.8.2009)

• triatlet

Choreografie baletních čísel zaujme, tím ale pozitiva končí. Vyprávění příběhu je zmatečné, přesto předvídatelné. Na filmu je patrné, že se jedná o rodinný podnik a krom tancování je téměř amatérský.(12.9.2010)