Zlatíčka pro každého

America's Sweethearts

Zlatíčka pre každého

Komedie / Romantický

USA, 2001, 96 min

Kdysi se mi to hrozně líbilo a pořád je to výborná pohodová oddychovka s výstavním hereckým ansáblem. John Cusack je vždycky hrozný sympaťák a v roli psychicky labilní herecké hvězdy je super. Julia je okouzlující, Catherine dokonale mrchovitá a i další ulítlé vedlejší postavy (španělský milenec Hank Azaria nebo jetý režisér Christopher Walken) nemají chybu. Občas je to lehce klišoidní, ale já v tom zas tolik nehledám a musím říct, že jsem se u této komedie prostě bavila. Nejvíc se mi líbil výbuch Julie - Kiki při vaření snídaně :) :)(7.8.2013)

Vcelku příjemný filmeček, který mohl být mnohem lepší. to kdyby tvůrci bezradně nebloudili mezi romanickou komedií a satirou na filmový průmysl. Takhle je to lehounce nadprůměrný ani-ryba-ani-rak. PS: Walken je boží!(26.10.2003)

Moc příjemná oddychovka, přesně cílená a vkusně zpracovaná. Inteligentní zábavu mi narušovala místy mírná klišovitost a hlavně - proč si proboha nemohli odpusit toho psa? 70%(20.12.2006)

Limonádoidní pohodovka s manipulačními prvečky Kříšťálově čistého Billyho (neplést s grosse Standou, ten byl křišťálově průzračný), maniakálním úletem starého dobrého Christophera Walkena, dokonale debilním nabíječem Hanka Azarii (jako že ho hraje, ne že tam má nabíječe) a dalšími srandotvůrci... jo a někde mezi tím má být to hlavní, a sice trojúhelník pohádkového prince (který je ale bohužel víc Cusack než kusanec), nepohádkové Popelky (roztomilá Julia Roberts) a pohádkové zlé sestry (velmi správně lacině působící primadona Catherine Zeta), který by to vlastně měl táhnout. To poslední bohužel nevychází, ale kvůli na jazyk si šlapajícímu Hektorovi (nevím, jak mluví v originále a celkem mě to nezajímá) jsem ochoten si to jednou za pár let zopáknout a dumat nad tím, proč to byl v USA takový hit, že se přetáčel konec. Dávám 60%, protože i přes jistou dávku ironie nakopávající celebritózní vztahy a svazky, stejně jako komerční zoufalství producentského sboru napříč uměleckým světem to prostě ani zdaleka nešlape tak jak by mohlo.(23.3.2010)

Velice trefná komedie, která zákulisí Hollywoodu ukazuje jen náznakově. Spíše se věnuje manýrismu a labilitě hvězd, ale zato tohle téma zpracovává velmi precizně a divákům výsledek servíruje v podobě vkusné, a navíc zabalené do vtipného obalu. Vynikající výkon podali Billy Crystal a Hank Azaria (jeho role z Ptačí klece asi utkvěla v paměti nejen mně), příjemně překvapili ale i ostatní herci. Catherine Zeta-Jones si svou nesnesitelnou herečku vystřihla dokonale (že by ve skutečnosti ani nemusela příliš přihrávat?), John Cusack byl skoro precizně vyšinutý a Christopher Walken jako krásně ulítlý režisér taky pobavil. Díval jsem se jen pro ukrácení dlouhé chvíle a byl jsem velmi mile překvapen a potěšen, mj. taky spoustou vtipných scének a hlášek (hlavně Azaria jako "šišlavý" Hector, ale i Crystal v nich vynikají). Není to sice dokonalé, ale rozhodně jde o zábavný film.(12.5.2003)