Anastázie

Anastázia

Princezná Anastázia

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Dobrodružný

USA, 1997, 94 min

Jedna z nejkrásnějších pohádek, jakou jsem kdy měla možnost vidět. Už jako malá jsem se do ní zamilovala, a teď když jsem se k ní jako větší vrátila, opět jsem zůstala oslněna. Krásná animace, nádherné písničky (Journey to the past, At the beginning) -přiznám se, že "Journey to the past" mám raději v češtině (Snad svůj domov mám)- krásný malý podvraťácký pes, rozkošný netopýrek, skvělý příběh, a...no jednoduše miluju na této pohádce naprosto vše. Kdyby takový Dimitrij existoval i skutečný, nejen animovaný, byla bych velmi šťastná ;) Nevím, co tady všichni mají s dabingem, ale mě přijde hodně dobrý (asi to bude tím, že jsem ji vždy viděla jen s tím z roku... no když to bylo odvysíláno v ČR poprvé), jestli se to snažili teda nadabovat v poslední době znova, udělali velkou chybu, ale naštěstí jsem neměla tu možnost, si ho poslechnout. 2.12.2012: Včera jsem měla takovou sentimentální náladu, tak jsem se koukla na Anastázii znova, opět mě okouzlilo naprosto vše..především teda píseň Journey to the past...no ale tentokrát bych tu chtěla něco poznamenat k oblečení..všimli jste si, že na ní vypadalo dobře úplně všechno? i stan s ruským cirkusem? :D Ne sranda...ale jsem ráda, že se dostalo hodnocení konečně do červených čísel.(1.2.2011)

Jediná opravdu silná scéna nedokáže vyprostit tenhle animovaný film z šedivého průměru. Celkově to působí příliš prázdně a řekl bych, že se to dalo sestříhat do dvacetiminutového večerníčku.(28.8.2002)

Z nostalgie jsem se při sledování celou dobu usmíval. (a zpíval) Však to taky byl jeden z nejoblíbenějších animáků mého dětství. A ne, asi nikdy nevyrostu. :3 Mimochodem, až teď jsem si všiml, že film je protikomunistický - Aby zlý Rasputin zničil rod Romanovců, zaprodá duši ďáblu a za pomocí pekelných sil vyvolá bolševickou revoluci.(9.7.2016)

Zajímavý námět, navíc tenhle film není tak nablblý jako jiné animáky od jistého studia. Navíc má opravdu krásnou hudbu. Ideální na Vánoce.(14.1.2007)

Moc se mi líbil tento animovaný film o jediné přeživší z rodiny Romanovců. Já mám tak nějak pro tyhle animované filmy slabost. Občas to sice bylo poněkud přeslazený a přitažený za vlasy, ale to nevadí. Když se chci pobavit animovaným filmem, rád se na Anastázii podívám.(25.9.2007)