Anastázie

Princezná Anastázia

Anastasia

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Dobrodružný

USA, 1997, 94 min

Snaha konkurovat Disneymu se tady moc nevyvedla až na velmi povedenou hudbu, která se opravdu může rovnat nejlepším kompozicím Alana Menkena.(15.4.2003)

Jedna z nejkrásnějších pohádek, jakou jsem kdy měla možnost vidět. Už jako malá jsem se do ní zamilovala, a teď když jsem se k ní jako větší vrátila, opět jsem zůstala oslněna. Krásná animace, nádherné písničky (Journey to the past, At the beginning) -přiznám se, že "Journey to the past" mám raději v češtině (Snad svůj domov mám)- krásný malý podvraťácký pes, rozkošný netopýrek, skvělý příběh, a...no jednoduše miluju na této pohádce naprosto vše. Kdyby takový Dimitrij existoval i skutečný, nejen animovaný, byla bych velmi šťastná ;) Nevím, co tady všichni mají s dabingem, ale mě přijde hodně dobrý (asi to bude tím, že jsem ji vždy viděla jen s tím z roku... no když to bylo odvysíláno v ČR poprvé), jestli se to snažili teda nadabovat v poslední době znova, udělali velkou chybu, ale naštěstí jsem neměla tu možnost, si ho poslechnout. 2.12.2012: Včera jsem měla takovou sentimentální náladu, tak jsem se koukla na Anastázii znova, opět mě okouzlilo naprosto vše..především teda píseň Journey to the past...no ale tentokrát bych tu chtěla něco poznamenat k oblečení..všimli jste si, že na ní vypadalo dobře úplně všechno? i stan s ruským cirkusem? :D Ne sranda...ale jsem ráda, že se dostalo hodnocení konečně do červených čísel.(1.2.2011)

• Master19

Nějak nechápu, jakému publiku je to určeno.(22.12.2007)

• Mylouch

Lechtivě popkulturní příběh, který útržek historie rozpustí v romantiku s vizuální i hudební estetikou 30.-40.let, narušovanou drobnými detaily pro diváky z hyperuniformních rodin. To vše v českém znění, které je snaživé ale hlavně v hudebních číslech hodně levné. Dětské 2*(1.8.2015)

Rozpočet $53miliónovTržby USA $58,406,347Tržby Celosvetovo $139,804,348║ pekná animácia a príbeh je snaživý ale až príliš dospelý na to aby zaujal buď témou alebo nejak viac dokázal zabaviť tými uvoľnenými scénami /60%/(7.8.2005)

• - Režisér Don Bluth, dřívejší pracovník společnosti Walt Disney, byl ve světe počítačových her známý především díky precizně animovaným arkádám z 80. let, jako jsou Dragon's Lair, Dragon's Lair 2 nebo Space Ace. (GlaDOS)

• - Skutočná Anastasia nosila na sebe tie isté šaty, ktoré môžeme vidieť v posledných scénach filmu. Rovnaké šaty môžeme vidieť i vo filme Anastasia (1956). (Momo_desu)

• - Portrét v tanečnom sále zahŕňa celú rodinu vrátane psa. Pes existoval i v reálnom živote. Tento pes sa volal Joy a patril bratovi Anastasie, Alexejovi, a bol nájdený živý v dome, kde bola rodina zabitá. Pes Anastasie, Jimmy, však neprežil. (Momo_desu)