Anastázie

Princezná Anastázia

Anastasia

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Dobrodružný

USA, 1997, 94 min

Na to, že to není od Disney, tak klobouk dolů, je vidět velký rozpočet na plátně a určitě se vyplatil. Příběh pěkný sice malinko někdy táhnoucí, ale z grafické stránky je se na co dívat. Není to úplně nejlepší 4*, ale zasloužené hodnocení. A český dabing není zrovna ta nejlepší volba, protože postavy mluví a zpívá rozdílná osoba, což trochu dává jiný dojem. ( Hodnocení: 7/10 )(10.2.2015)

Příjemný klasický animák v jedné verzi s odporným českým dabingem !!!(2.7.2004)

Pohádka o princezně Anastázii, která v opravdovém světě princezna nebyla, dceři dobrého cara, který byl v opravdovém světě docela krutý (a dopadl ještě hůř).(15.1.2007)

Naprosto půvabný film. Už jako malý jsem to miloval :-) Taková klasická pohádka s jednoduchým dějem a extra přitažlivým záporákem. Pokud zrovna strčí hlavu do své hrudi :-) 70%(21.12.2012)

Punťa by byl jistě skvělý Sárinčin kamarád :o) Jinak bych se pomalu a jistě měla učit cizí slova, protože pociťuji, že se u pohádek opakuji a budu opakovat. Anastázie je další z řady příjemných pohádek, které nemůžou nikoho urazit. Netopírek a psík jsou kouzelné postavičky, které ozvláštňují klasickou romantickou zápletku, která končí že by happy endem? Písničky se hezky poslouchají. Kdo čeká víc, je naivní, tedy hloupý :o)(20.1.2011)

• - Parížsky most, na ktorom nastane konfrontácia, nesie meno Alexander III. Most je pomenovaný po skutočnom starom otcovi Anastasie, pri príležitosti jeho štátnej návštevy Francúzska v roku 1870. (Momo_desu)

• - Baletné predstavenie, na ktoré sa prišli pozrieť postavy, sa volá "Cinderella", čiže u nás "Popoluška". (Momo_desu)

• - Režisér Don Bluth, dřívejší pracovník společnosti Walt Disney, byl ve světe počítačových her známý především díky precizně animovaným arkádám z 80. let, jako jsou Dragon's Lair, Dragon's Lair 2 nebo Space Ace. (GlaDOS)