Jeden den v New Yorku

New York Minute

Olsen Twins: Jeden deň v New Yorku

Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 87 min

UPS já se bavil.(3.9.2010)

Můj první film s Olsenkami mě příjemně překvapil. Čekal jsem srágoru typu ITALSKÉ PRÁZDNINY s Hillary Duff, ale JEDEN DEN V NEW YORKU byl podstatně inteligentnější, vtipnější a zábavnější, nemluvě o tom, že Olsenky umí hrát o poznání lépe než Duff, která si vystačí s jediným výrazem. Navíc je tu Eugene Levy v dost možná své jediné opravdu vtipné roli. Testosteronem nabušeným hochům jako cival, woody a spol. tenhle film moc říkat nebude (pročpak se na něj asi dívali?) a uvítají to jen jako příležitost k broušení svého ostrovtipu kolísavé kvality, nicméně já osobně přeci jen trochu rozlišuji i v tak lehkém žánru jako je rodinná komedie a s čistým svědomím můžu říct, že tahle patří k těm lepším. Připadá jen mě trochu ujeté sledovat dvě holky ploché jako prkno, ale s tunou mejkapu na tvářích, který je má dělat sexy, jak na ně pořád někdo něco stříká (kromě té věci co pánům automaticky vytanula na mysli) nebo přicházejí o šaty (samozřejmě není nic vidět)?(6.10.2006)

• Cival

Jedno arménské přísloví praví: "Olsenky oceníte jen když leží obě nahé v jedné posteli. A vy nemáte na práci nic jiného než ležet mezi nimi...a muchlovat se." Bohužel, v den, kdy jsem se setkal s touhle bžundou, jsem měl pracovních povinností až nad hlavu.(21.4.2006)

• Makky

Nechcem Olsenky zatracovať, pretože to také zlé ani nebolo. Toto bol jeden z prvých filmov, ktoré som s nimi videl a poviem pravdu, čakal som niečo horšie. Sú krásne, majú možnosti, možno aj ten talent, len keby natočili už aj niečo zmysluplnejšie. Ale bohužiaľ, keď stále hrajú dve ukričané kravy, nikto ich nemôže brať vážne... Našťastie bolo sa na čo pozerať a na sobotné dopoludnie je tento film ako stvorený.(31.5.2008)

Pokrytectví místního pánského osazenstva je vskutku výmluvné. ___ Typická puberťacká bravíčková pohádka bez jakékoliv hlubší myšlenky, nicméně oceňuji její lehký a svižný styl, zřetelnou lásku k New Yorku a celkový pozitivní nástroj.(4.4.2013)

• - Postavy Mary-Kate a Ashley navětěvovaly střední školu Syoddet. (Elwanelyn)

• - Film za první víkend vydělal 5,96 milionů amerických dolarů a byl tak pátým nejméně vydělavajícím filmem hraným ve více než 3 000 kinech současně. (Elwanelyn)

• - Mary-Kate Olsen (Roxy) se kvůli roli musela naučit řídit s manuální převodovkou. (mi-ib)