Cela

Cell, The

Cela

Sci-Fi / Horor / Thriller / Krimi

USA / Německo, 2000, 107 min

O deset let starší předchůdce Inception s hutnou atmosférou Mlčení jehňátek nebo Sedm. Pověsti o tom, jaký je Tarsem Singh vizuální kouzelník, naštěstí nebyly jen plané řeči... Cela je opravdu pastva pro oči (pro duši rozhodně ne, některé scény jsou fakt silná káva). Bezvýhradných pět hvězd dávám (mdlému Vinci Vaughnovi navzdory) i za Shoreovu skvěle podivnou hudbu.(1.3.2013)

THE CELL ma úplne dostala svojimi skvelými morbídnymi (kôň) nápadmi už v kine - a dodnes sa to nezmenilo. Markýz de Sade povedal, že vždy, keď myslí na niečo zlé, postaví sa mu. Ak má režisér Singh podobnú úchylku, musel počas nakrúcania tohto úžasne kuriózneho halucinogénu trpieť nonstop erekciou. Kino Považan 2000(1.1.2005)

Vizuálně místy brilantní a co se násilí velmi nekompromisní snímek,k terý ale tráví v psychopatově mysli méně času, než by bývalo bylo záhodno. Přesto poctivé 4 hvězdy za některé geniální vizuální nápady (ten dlouhej závoj, nebo panenka Marie na konci) a za Vince Vaughna. A Jennifer Lopez hrát NEUMÍ... UMÍ se ale moc pěkně tvářit :)(21.8.2006)

Originálne, vizuálne úchvatné a napínavé.(21.12.2008)

Obrovské překvapení. K filmu jsem byl od začátku skeptický vzhledem k obsazení J.Lo, a tak jsem ho dlouho ignoroval. Chyba, málem jsem se připravil o jednu z nejlepších návštěv do psychopatovy mysli. A J.Lo je jen okrasa snímku, kde je naprostým tahounem veškerého dění postava psychopata Starghera (Vincent D'Onofrio). Hrál vůbec Vincent D´Onofrio někdy někoho normálního?(28.1.2005)

• - Scéna, ve které Jennifer Lopez sleduje mladého Carla, jak utíká po dlouhých schodech vzhůru, je založena na obrazu H.R.Gigera "Schacht". (Ai.ma)

• - V scéne, kde Carl (Vincent D'Onofrio) nakrúca črevo Petra Novaka (Vince Vaughn) je vidieť, že na začiatku natáčania má navinutú už značnú časť, no v ďalšom zábere akoby opäť začínal odznova. (Lukoh)

• - Rozhovor Jennifer Lopez a Vincenta D'Onofria, když čistí první oběť, je odkazem na slavný videoklip R.E.M "Losing My Religion", který taktéž natočil Tarsem Singh. (Ai.ma)