Cela

• Kanada

• Nový Zéland

Sci-Fi / Horor / Thriller / Krimi

USA / Německo, 2000, 107 min

Vskutku bizarní podívanou nabídl Tarsen Singh a originalita se mu nedá upřít. Jen kdyby mohl pracovat s lepším příběhem, který by tak moc nekopíroval zaběhlá žánrová klišé o psychopatovi a federálním lovu na něj. Hlavní hvězdou je bezpochyby režisér, který brilantně kouzlí v psychedelickém duchu, do něhož přimíchává videoklipové prvky. Hezky se na to kouká, ale že bych si odnesl něco víc, to skutečně ne. A Jennifer Lopez hraje pořád stejně divně.(20.5.2007)

Tak nějak balancuji mezi 3* a 2*. Celý to bylo tak nesmyslně pomotaný, až jeden žasnul na druhou stranu vizualně velmi originální no o Jennifer jsou to tedy3*(5.7.2006)

Kdepak tento hodne divny thriller me moc nenadchl - ne nezajimavy pribeh o patrani po uchylnem vrahovi s vybornou atmosferou je bohuzel rusen az prilis casto pro me zbytecnymi vylety hlavni hrdinky do rise jejich snu a predstav.(3.8.2002)

• hellstruck

Víceméně souhlas s Jacindou.. Za ten "herecký výkon"bych Lopez skutečně zavřela do nějaké cely..(28.11.2011)

Zdrcující vítězství formy nad obsahem. Herci průměrní a nevýrazní. Ovšem snové sekvence jsou natolik podmanivě atmosférické, že jim nelze nepodlehnout. Jsem zvědav co Tarsem Singh dokáže až bude mít k dispozici pořádný scénář.(13.2.2007)

• - V scéne, kde Carl (Vincent D'Onofrio) nakrúca črevo Petra Novaka (Vince Vaughn) je vidieť, že na začiatku natáčania má navinutú už značnú časť, no v ďalšom zábere akoby opäť začínal odznova. (Lukoh)

• - Nositel Pulitzerovy ceny a filmový kritik Roger Ebert zařadil snímek mezi 10 nejlepších filmů roku 2000. (Terva)

• - Rozhovor Jennifer Lopez a Vincenta D'Onofria, když čistí první oběť, je odkazem na slavný videoklip R.E.M "Losing My Religion", který taktéž natočil Tarsem Singh. (Ai.ma)