Vojtík a duchové (TV film)

Pohádka

Česko, 1997, 49 min

• Tommassi3

"Některý lidi nesnesou, když jsou zavřený !!" - "Tak to doufám, že ty k nim nepatříš, protože máš týden domácího vězení.. Ze svého pokoje nevyjdeš ani na krok !!" Volné pokračování Cypriána a bezhlavého pradědečka se Kuršové vůbec nepovedlo, když paradoxně Sudivoj k hlavě přišel, ona ji zase ztratila, byť obludný scénář ještě vedle těch tragických hereckých kreací většiny zúčastněných nevypadá jako to největší zlo.. Hlavně se jeden diví víc než Prokop Diviš, jak jen se castingu mohlo podařit sehnat ještě horší dětské herce než Michaelu Markovičovou, protože Martin Luhan i Michal Kozelka iritují ještě víc než tradičně příšerně uřvaná herdekbaba Naďa Konvalinková.. Vlasta Janečková se sice dost snažila, nebylo to ovšem k ničemu, a tak potěší snad jen ta ústřední melodie nazpívaná Karlem Černochem..(28.9.2015)

• triatlet

Taškařice odpovídájící tomu, že scénárista spadl z višně. Potěší píseň Karla Černocha.(10.5.2013)

Jak už jsem se mohla několikrát přesvědčit, tak duchové nemusí být jen zlí a škodící. Můžou to být dokonce naši přátelé, kteří nám můžou podat i pomocnou ruku. Takoví duchové by se určitě hodili i dnes. Některým lidem by rozhodně prospělo, kdyby je někdo vytrestal. Celkem příjemná studiová pohádka.(30.12.2011)

• Jezinka.Jezinka

Duchů plný hrad, příliš oduševnělé to navzdory tomu nebylo. Vojtík byl vcelku roztomilé mládě, ale hereckých kvalit dětských hereckých hvězd, jakou byl svého času třeba Tomáš Holý, nedosahoval ani zlomek vteřiny, Cecilka byla o fous lepší, ale o fous devítileté holčičky, což taky není žádná hitparáda. Poměrně zajímavý nápad na pokračování roztomilé, ale neoslnivé, pohádky tak ztroskotává na na mizerných výkonech okostýmovaných ochotníků. Milá duchařská písnička to už moc zachránit nemohla.(24.5.2015)

• honajz

Poněkud zbytečné pokračování z mizernými dětskými herci, a vlastně ani dospělí tentokrát nic moc. S výjimkou Navrátilovy chvilky, kdy poprvé zavře pobertu do sklepa. Trojanová opět toporná a dokonce ani Vaculík tentokrát neví, co hrát. Zápletka se zloději a světem duchů poněkud nedomyšlená (Kurnik, vždyť jsou zbaveni prokletí, tak co tam furt straší? Jen je oproti prvnímu dílu není vidět. A jak vy fungovaly přechody jen tak ze světa lidí do světa duchů a zpět? To znát kdejaký zloděj, mění se v ducha a zpět stokrát za večer.)(16.3.2014)