Vojtík a duchové (TV film)

Pohádka

Česko, 1997, 49 min

• veronikav

První díl byl hezčí :-)(31.5.2009)

• Tommassi3

"Některý lidi nesnesou, když jsou zavřený !!" - "Tak to doufám, že ty k nim nepatříš, protože máš týden domácího vězení.. Ze svého pokoje nevyjdeš ani na krok !!" Volné pokračování Cypriána a bezhlavého pradědečka se Kuršové vůbec nepovedlo, když paradoxně Sudivoj k hlavě přišel, ona ji zase ztratila, byť obludný scénář ještě vedle těch tragických hereckých kreací většiny zúčastněných nevypadá jako to největší zlo.. Hlavně se jeden diví víc než Prokop Diviš, jak jen se castingu mohlo podařit sehnat ještě horší dětské herce než Michaelu Markovičovou, protože Martin Luhan i Michal Kozelka iritují ještě víc než tradičně příšerně uřvaná herdekbaba Naďa Konvalinková.. Vlasta Janečková se sice dost snažila, nebylo to ovšem k ničemu, a tak potěší snad jen ta ústřední melodie nazpívaná Karlem Černochem..(28.9.2015)

• Terva

Tak tohle bylo horší, než Bezhlavý pradědeček.(14.4.2013)

• Gimli

Mladší půlka hereckého osazenstva této pohádky, Klárou Pollertovou-Trojanovou počínaje a Martinem Luhanem konče, hraje tak žalostně, že scénář, který je dost pitomý už sám o sobě, vyzní ještě mnohem pitoměji. Starší půlka hraje většinou jenom špatně. Říkám si, jestli jsou tvůrci tak pyšní, že to nevidí, nebo jim to je jedno. Skoro mi připadá, že si řekli, že když je to pro děti, tak to nevadí. Odpad jak vyšitý!(28.9.2015)

• otík

Spíše podprůměrná a vlastně ničím zajímavá pohádka, ve které hlavní postavy z prvního dílu ustoupily do pozadí a hlavní slovo má syn pana Cypriána Vojtík, který se musí vypořádat s loupežníky na hradě. Společně s duchy se sice o to postará, ale nijak zajímavým způsobem.(20.5.2013)