Pippi na útěku

Pippi außer Rand und Band

• německý

Mit Pippi Langstrumpf auf der Walze

• slovenský

Pippi dlhá pančucha: Pippi na úteku

• slovenský

Olle Hellbom

Předloha:

Astrid Lindgren (kniha)

Astrid Lindgren

Tento díl mám vlastně z celé série nejraději. Vyznačuje se nápaditostí a fantasií děvčete Pippi a jejích přátel. Dobrodružství se odehrává na útěku. Zajímavé lokace...(14.9.2014)

"Tak abyste věděli, utekli jsme z domova, protože jsme to tam už nemohli vydržet. Museli jsme si pořád mýt uši a čistit zuby." - žádný výrok neodrazí dětské vidění lépe. Ačkoli je Pippi nesmrtelná a její dobrodružství s přitroublými kamarády nezapomenutelné, už jí zkrátka nemohu tolik přijít na chuť jako kdysi. Prostě už nejsem takové dítě. :-) 75%(7.6.2010)

Nevím jak pro dnešní mladou generaci, ale já jsem si Pippi zamiloval. Copatá, pihovatá a zrzavá holka, co je pěkně zlobivá a dělá si co chce... prostě sen každého rodiče.(26.11.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $600,000(22.12.2009)

Pokračování Pippi je opět povedené a opět sem jako dítě fňukala závistí nad koníkem a opičkou, které Pippi měla.(7.7.2014)