Pippi na útěku

Pippi außer Rand und Band

• německý

Mit Pippi Langstrumpf auf der Walze

• slovenský

Pippi dlhá pančucha: Pippi na úteku

• slovenský

Olle Hellbom

Předloha:

Astrid Lindgren (kniha)

Astrid Lindgren

Nevím jak pro dnešní mladou generaci, ale já jsem si Pippi zamiloval. Copatá, pihovatá a zrzavá holka, co je pěkně zlobivá a dělá si co chce... prostě sen každého rodiče.(26.11.2012)

Tento díl mám vlastně z celé série nejraději. Vyznačuje se nápaditostí a fantasií děvčete Pippi a jejích přátel. Dobrodružství se odehrává na útěku. Zajímavé lokace...(14.9.2014)

Pippi s přáteli ve venkovských exteriérech. Absence původních příběhů je znát a postavení příběhu na trikových záběrech dávného střihu přes Hellbomův smysl pro tempo příliš neohromí. Dětské 2-3*(24.3.2013)

"Tak abyste věděli, utekli jsme z domova, protože jsme to tam už nemohli vydržet. Museli jsme si pořád mýt uši a čistit zuby." - žádný výrok neodrazí dětské vidění lépe. Ačkoli je Pippi nesmrtelná a její dobrodružství s přitroublými kamarády nezapomenutelné, už jí zkrátka nemohu tolik přijít na chuť jako kdysi. Prostě už nejsem takové dítě. :-) 75%(7.6.2010)

Ťažko hodnotiť film ktorí je určený prednostne pre diváka ktorí ho s najväčšou pravdepodobnosťou nepôjde na čsfd ohviezdovať, ale kedže viem že som to svojho času úplne žral, tak za 5. Pippi je skvelá rozprávka plná zaujímavých dobrodružstiev a zážitkov ktoré by detský divák chcel sám zažiť a táto časť bola moja obľúbená doteraz si pamätám na Konrádove superlepidlo.(14.1.2008)