Pippi na útěku

Pippi außer Rand und Band

• německý

Mit Pippi Langstrumpf auf der Walze

• slovenský

Pippi dlhá pančucha: Pippi na úteku

• slovenský

Olle Hellbom

Předloha:

Astrid Lindgren (kniha)

Astrid Lindgren

Tento díl mám vlastně z celé série nejraději. Vyznačuje se nápaditostí a fantasií děvčete Pippi a jejích přátel. Dobrodružství se odehrává na útěku. Zajímavé lokace...(14.9.2014)

Diel, voči ktorému som mala ako dieťa najväčšie výhrady. Deti a ich dobrodružstvá tu boli možno až priveľmi spontánne, nevieryhodné, vykonštruované. Iste, zažiť niečo také na vlastnej koži, to by som brala, ale sledovať to v TV ... asi chápete, ako moje detské ja muselo škrípať zubami :)(29.5.2012)

"Tak abyste věděli, utekli jsme z domova, protože jsme to tam už nemohli vydržet. Museli jsme si pořád mýt uši a čistit zuby." - žádný výrok neodrazí dětské vidění lépe. Ačkoli je Pippi nesmrtelná a její dobrodružství s přitroublými kamarády nezapomenutelné, už jí zkrátka nemohu tolik přijít na chuť jako kdysi. Prostě už nejsem takové dítě. :-) 75%(7.6.2010)

Zbožňujem túto ryšaňu :)(20.1.2013)

Další dobrodružství milé Pippi, které baví!(26.10.2008)

• - Natáčelo se ve Visby na ostrově Gotland a Stenhamra nedaleko Stockholmu. (Cheeker)

• - Protože byl dům, který představoval Villa Villekulla, prodán a zahrada byla zrušena, museli filmaři použít pro natáčení exteriérů pouze model. (Cheeker)