Inspektor Taggart (TV seriál)

Taggart

Drama / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1983

Neville Kidd

Blythe Duff, Mark McManus, Alastair Duncan, James MacPherson, John Michie, Iain Anders, Ashley Jensen, Therese Bradley, Andrew Lee Potts, Andrée Bernard, Graham McTavish, David O'Hara, Sara Stewart, Shauna MacDonald, Shauna Macdonald, Edita Brychtová, Neil Connery, Alex Norton, Frances Grey, David Schofield, Eve Pearce, Jeremy Clyde, Simone Lahbib, Sarah Winman, Cal Macaninch, Amanda Redman, Joe McFadden, Tony Osoba, Pollyanna McIntosh, Iain De Caestecker, Peter O'Brien, Clare Grogan, Paul Barber, Paul Luebke, Brian McCardie, Bryan Larkin, Julie Graham, Stuart McQuarrie, Ian McElhinney, Paul Higgins, Florence Guérin, Ronald Fraser, Brian Pettifer, Maimie McCoy, Struan Rodger, Vivien Heilbron, Frances Low, Mandy Matthews, Sandy McDade, Alison Sterling, Diane Keen, Tony Red Richards, Nicholas Coppin, David Rintoul, Velibor Topic, Lewis Howden, Daniela Nardini, Harry Jones, Angela Walsh, Tony Rohr, Bill Little, Robert James, Ross Finbow, Matthew Pidgeon, Norman Gregory, Malcolm Rennie, Michelle Gomez, Richard Lintern, Ann Mitchell, Ian Hogg, Ronnie McCann, Duncan Bell, Georgie Glen, Eric P. Caspar, Larry Lamb, Don Gallagher, Sandra Voe, Phil McCall, Daniel Healy, Christopher Robbie, John Duttine, Murray McArthur, Mark Bonnar, Stuart Bowman, Norman Eshley, Eileen Nicholas, Richard Rankin, Jessika Williams, Christian Rodska, Gordon Kennedy, Ken Hutchison, James Telfer, Vaughan Sivell, Jenny Runacre, John Stahl, Vivienne Harvey, Isla Blair, Susan Brown, Robert Yates, Michael Carter, Kirsten Hazel Smith, Gordon Fulton, Forbes Masson, Forbes KB, Jamie Michie, Herbert Trattnigg, Stuart Martin, Sheila Reid, Derek Lord, William Scott-Masson, Wendy Wason, Michael Cochrane, Kal Weber, Caroline Langrishe, Colette O'Neil, Alan Cumming, Marc Buckland, Simon Donald, Michael MacKenzie, Erika Wackernagel, Lucy Akhurst, Kathleen McDermott, Sian Thomas

Scénografie:

Mike Gunn
  • Grafito

Nehodnotím hvězdama.. hodnotím slovně.. původnímu seriálu s Markem McManusem v roli Taggarta (podle kterýho to celý má jméno) bych dal pět hvězd, úžasná atmosféra, drsný příběhy, drsnej Taggart.. potom, co McManus umřel, to šlo do koprovýho průměru, max. tříhvězdičkovýho..(1.1.2007)

Je možné nezbožňovat drsného skotského detektiva, který doma chodí v županu s obrovským nápisem BIG DADDY? Původní série s McManusem skvělá. Pak už to šlo do háje.(16.1.2016)

Nejlepší detektivky jsou ty britské. Po vzoru Agathy Christie pekelně zamotané, s co nejvíce podezřelými, a to je to, co se mi na nich líbí. Nejsou předvídatelné. Ještě se mi nestalo, že bych dopředu věděla, kdo je vrahem. Další plus je, že nikdy nezůstane jen u jedné mrtvoly, a většinou se jedná o zločiny z vášně, či něco více ušlechtilého. A k seriálu - hlavní představitelé jsou civilní, jsou jedni z nás, se svými životy. Když bych srovnávala s americkými detektivními seriály, tam jsou hlavní postavy pečlivě vybrané, a co do kvality jednotlivých dílů, je to vykompenzováno tím, že je alespoň na co, resp. na koho, se dívat. U britských detektivek je to jiné, jde tam hlavně o děj, a co díl, to skvost. Abych se nemusela vyjadřovat ke každému seriálu zvlášť, tak k Taggartovi bych přidala ještě Dalziela a Pascoa a Vraždy v Midsomeru. Každý seriál má své, ale jak jsem uvedla na začátku, není lepších detektivek, než těch britských..:-)(26.1.2012)

• Paity

Tyhle britské seriály mi moc nesedí, ne když jsou to kriminální seriály. Za to britský humor můžu, na ten vyloženě nedám dopustit.(2.1.2013)

Britské detektivky - ať už z Anglie nebo ze Skotska, jako v tomhle případě - zkrátka tvoří špičku žánru nejen v Evropě.(9.7.2007)