Salton Sea

The Salton Sea

Salton Sea

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2002, 103 min

Jedna z dalších perliček videopůjčoven - velmi zajímavý Val Kilmer ve snímku, který má úžasný úvod a ucházející závěr. 70%(22.6.2006)

Moderní noir s nádechem cracku, který nevyprchá ani po závěrečných titulcích. Val Kilmer v jedné ze svých nejlepších rolí (respektive ve "dvojroli"), s trumpetou u pasu, pohnutou minulostí, žádnou budoucností a opovrženíhodnou reputací práskače dokazuje, že na první ligu stále ještě dohlédne. Salton Sea se žene hlava nehlava ke svému konci a během těch 103 minut háže na diváka jednu informaci za druhou, ke konci informace vystřídají zvraty a stává se z toho takový menší guláš, ale budiž. Netradiční pojetí a smíchání žánrů přičteno k dobru, nakonec se z toho vyklubala velmi příjemná podívaná.(21.11.2008)

Režii D.J. Carusa mám rád. Jenže tentokrát i přes tu tísnivou, depresivní atmosféru, která se prolíná celým filmem a dodává má určitou pachuť, jsem spíše zklamán. Val Kilmer mě herecky moc nepřesvědčil, celkově mě herci moc nezaujali až na představitele Méďy a pak postavu, kterou hrál Peter Sarsgaard. Vizuálně vymakaná je scéna s hořícím bytem a trumpeťákem. Trochu mi vadilo, že akční scény byly záměrně upozaděny na úkor dramatu a tak akce působí docela suše. A pobavilo mě cameo Dannyho Treja, ten si takových roliček zahrál už nesčetně a opět škoda, že likvidace jeho postavy byla opět jen skryta, aby ta scéna nepřebyla drama, které se odehrávalo při transakci. 6/10(25.5.2012)

Salton Sea je maximální pomsta.(27.3.2007)

Wow, tak takhle už mě dlouho žádný film nepřekvapil. Vcelku nenápadný začátek nedává vůbec tušit tomu, co bude následovat. Vděčí za to promyšlenému scénáři, atmosférické hudbě a skvělým herců. Především Val Kilmer předvádí prvotřídní výkon jako drsňák jdoucí za pomstou. Neustálé ignorování Kilmerova talentu je opravdu trestuhodné. Jeden z nejoriginálnějších filmů tohohle žánru.(20.8.2009)

• - Krb v sídle Medvedíka Pú (Vincent D'Onofrio) je vyrobený z polystyrénu. (vander19)

• - Val Kilmer strávil během natáčení denně 3 hodiny v maskérně kvůli tetováním, kterými je pokryta jeho postava. (POMO)

• - Predstavitelia štúdia Warner Bros. neboli fanúšikmi scény atentátu na JFK v podaní Macíka Pú (Vincent D'Onofrio) a ani narážok na jeho drogovú minulosť. (vander19)