Salton Sea

The Salton Sea

Salton Sea

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2002, 103 min

To je ono. Kilmer sa nám konečne chytil. Nehovorím, že prvotriedne, ale zahral to skvele a Caruso zase ukázal, že má šancu točiť aj kvalitné filmy, nielen seriály. Film o pomste, hlavne výborne spracovaná retrospektíva, čuduj sa svete, bez akéhokoľvek klišé a obohranosti scenáru. Dokonca aj záver je kvázi prekvapením. 80%.(13.6.2006)

Ve skládance životních událostí hlavního hrdiny směřuje děj film k nevyhnutelnému finále. Po tragické události ve svém životě pálí za sebou všechny mosty, zbavuje se své identity, upadá na nejšpinavější dno mezi dealery drog a se starým životem ho pojí jen starý kufřík a vzpomínky. Tak to alespoň vypadá na začátku filmu. Později divák zjišťuje, že je svědkem promyšleného plánu cesty za pomstou. Abych řekl pravdu, tak film mi moc nesedl. V některých chvílích jsem měl pocit, že sleduji jen pokus o nějaký černý vtip. Zejména některé nepříliš povedené mikropříběhy ze života feťáků působily jako pěst na oko (magor s harpunou, nebo příprava jakési loupeže čehosiho v laboratoři). A po takové rádoby humorné vložce následuje pád do totální deprese a bezvýchodnosti. Přesto dávám poměrně vysoké hodnocení, kterým oceňuji zejména herecké výkony a bravurně ujeté charaktery vesměs všech postav.(19.2.2006)

70% - Vynikající Val Kilmer byl největší ozdobou tohoto nadprůměrného snímku z drogového prostředí. Muž, neváhající pro uskutečnění pomsty za smrt manželky udělat cokoliv, mu sedl...(6.1.2008)

uz davno som si na ziadnom filme tohto zanru (ak sa vobec da zaskatulkovat) takto neposmakla. v prvej polovici deja ste zvedavi, akym smerom sa film posunie a v druhej polovici vsetko do seba krasne zapadne. A Vincent a Val, klobuk dole, skvelo zahrane.(21.10.2015)

Jedna z dalších perliček videopůjčoven - velmi zajímavý Val Kilmer ve snímku, který má úžasný úvod a ucházející závěr. 70%(22.6.2006)