Třinácté patro

• Německo

The 13th Floor

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA / Německo, 1999, 100 min

Scénaristicky propracovaná, herecky slušná ale režijně zbytečně obyčejná sci-fi o cestování mezi dvěma světy a dvěma obdobími. Oproti "Matrixu" (který vyšel ve stejné době) film bohužel působí moc lacině ale nálepku originální si určitě zaslouží.(31.10.2011)

SMRTIHLAV+MATRIX Film, ktorému stačilo ovela menej peňazí a ovela viac citu, aby bol presvedčivejší ako Matrix...(2.5.2006)

NENÍ to Matrix. Když už to přirovnávat k něčemu, tak daleko spíš třeba k eXistenZ. Zde se také jedná o námět virtuálních světů, zpracovaný ovšem dosti nezajímavě. Situování děje do roku 1937 spíše nepomáhá snaze o budování napětí a o nějakém mysteriózním scifi thrilleru, jak napovídají žánry, si tak můžeme nechat jenom zdát. Film navíc ani nejde příliš do hloubky a do krizových scén a jen tak nijace plyne. Jako nízkorozpočtový projekt se ovšem nejedná o žádnou tragédii. 50%(30.5.2013)

Říkají, že nevědomost je blaho. Poprvé v životě s tím souhlasím. Přeji si abych nikdy neodhalil tu hroznou pravdu.…. Kriminálka (?) s výbornou atmosférou, záhadné postavy, charismatický detektiv a tajemství, kterým je zahalena Fullerova smrt. Svět bez logických chyb a zajímavá virtuální realita přímo navádí k myšlenkám na Matrix či eXistenZ. Ale také mi dává odpovědi na občasné výpadky paměti. NECHTE MĚ UŽ TADY NA POKOJI! PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Nevím, ale ke ztrátám paměti se přidali i ztráty věcí…(2.7.2009)

V mém virtuálním světě je všechno v pořádku, takže až se mne někdo pokusí vypnout, tak můj speciálně nabroušený Spybot Search and Destroy mu nadělá v jeho Windows 3058 takovou paseku, že z toho začne balzamovaný Bill Gates skládat básně v jambickém pentametru. Je však možné, že bydlím ve skutečném světě, ale při pohledu kolem sebe to považuji za velmi nepravděpodobné. Já bych se zkrátka neměl dívat na sci-fi, které rozšiřují mou paranoiu, ale když mne to tak baví a výletu na konec světa do 13. patra rozhodně nehodlám litovat.(21.5.2014)

• - V roku 1937 Grierson spomína, že bojoval v prvej svetovej vojne, avšak toto označenie vzniklo až po vypuknutí druhej svetovej vojny. Do roku 1939 bola známa ako veľká vojna alebo svetová vojna. (muti)

• - V roce 2000 byl snímek nominován na cenu Saturn v kategorii nejlepší film. Cenu však vyhrál film Matrix (1999). (Terva)

• - Film je natočen na motivy románu "Simulacron-3", který napsal Daniel F. Galouye. (Terva)