Třinácté patro

• Německo

The 13th Floor

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA / Německo, 1999, 100 min

Otřesné digitální a vizuální efekty zabíjí celý blu-ray a nosič tím pádem tak trochu postrádá smysl, ale nebavme se tu o technické kvalitě snímku... Divák se nechá pohltit dějem až zhruba po hodině stopáže, což je jeden z největších kamenů úrazu - to se to vážně nedalo odvyprávět zajímavěji? Matrix nematrix, tohle by mě unudilo xmrti, i kdybych to viděl ve dvanácti!(11.11.2012)

Scénaristicky propracovaná, herecky slušná ale režijně zbytečně obyčejná sci-fi o cestování mezi dvěma světy a dvěma obdobími. Oproti "Matrixu" (který vyšel ve stejné době) film bohužel působí moc lacině ale nálepku originální si určitě zaslouží.(31.10.2011)

Další film s podobnou zápletkou jako má Matrix. Stejně jako Matrix, eXistenZ, Truman Show nebo Smrtihlav (Dark City) pochází z roku 1998/1999 a jeho zápletka se točí kolem zkoumání reality. Je svět kolem skutečný, nebo je to jen konstrukt? Třinácté patro mě opětovně utvrdilo v tom, jak je Matrix geniální nadčasové dílo, kterému se žádný novodobý film nevyrovná, ale stejně se mi velmi líbilo. To i přesto, že zápletka byla mnohem jasnější a přímočařejší.(10.6.2010)

výborný snímek, který jak kvalitou, tak námětem rozhodně patří po bok velikánů Matrix a Dark City.. pointa byla výborná, jen ne až tak překvapivá a přišla na můj vkus už moc brzy.. poté ale přišel skvělý závěr, takže téměř maximální spokojenost a silné 4 hvězdy :)(19.5.2010)

Velice povedené sci-fi, kterému k dokonalosti chybí snad jen lepší závěr. Posledních 10-15 minut bylo moc předvídatelných. Moc pěkná kamera! P.S. Film vznikal zároveň s Matrixem, tak nevím, jak na něm může být vidět, že těží z jeho popularity. Rozpočet navíc tvořil směšných 16 mil. USD.(20.9.2002)