poster

Třinácté patro

 • USA

  Thirteenth Floor, The

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA / Německo, 1999, 100 min

 • Djkoma
  ****

  Vynikající snímek. Je těžké nespoilerovat a přitom mluvit o tématech nebo o myšlence. Herci odvádějí příjemnou práci a tématicky se film dá přirovnat k virtuální realitě Matrixu stejně jako stylovému prostředí Smrtihlava. A co vy, už jste zkusili dojet za hranice města?(18.6.2004)

 • Stanislaus
  ***

  Ze začátku jsem v tom měl pořádnou kaši, ale během filmu se začaly dílky puzzle skládat dohromady a já pochopil opravdu skvělou zápletku. Skvělé prostupy mezi dimenzemi a nádech třicátých let. Celkově je to takový ten lepší průměr (65%), musím však přiznat, že jsem se chvílemi nudil, ale i tak doporučuji.(12.12.2009)

 • k212
  ****

  Pro scífka mám slabost, pro evropská obzvlášť. Je mi jedno, že Třinácté patro neoslňuje úžasným vizuálem, protože má nosný příběh, zajímavou pointu a relativně příjemné a neokoukané herecké tváře. Byť hraje spíše na béčkovou strunu a má sem tam mouchy, své pevné a mírně kultovní místečko na sci-fi slunci si zajisté našel. Tedy u mě, alespoň. 75%.(5.7.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V roku 1937 Grierson spomína, že bojoval v prvej svetovej vojne, avšak toto označenie vzniklo až po vypuknutí druhej svetovej vojny. Do roku 1939 bola známa ako veľká vojna alebo svetová vojna. (muti)

 • - V roce 2000 byl snímek nominován na cenu Saturn v kategorii nejlepší film. Cenu však vyhrál film Matrix (1999). (Terva)

 • - Film je natočen na motivy románu "Simulacron-3", který napsal Daniel F. Galouye. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace