Třinácté patro

• Německo

The 13th Floor

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA / Německo, 1999, 100 min

Veľmi dobré sci-fi, pre mňa to bolo teda poriadne prekvapenie, samozrejme v tom dobrom. Ide vlastne o taký matrix v malom, len za omnoho menej peňazí a pritom kvalitatívne skoro na rovnakej úrovni. Príbeh je naozaj zaujímavý a preto aj udržuje v napätí. Asi v polovici filmu som si myslel, že som to už pochopil, ale nepochopil. Nakoniec bolo všetko inak a priznám sa, že tá varianta sa mi páčila omnoho viac ako moja úvaha. Koniec bol už potom predvídateľný, vlastne som chcel aby to tak skončilo a podarilo sa. Presne podľa môjho gusta. Odporúčam každému fanúšikovi sci-fi, určite nebude sklamaný. 85/100(4.11.2013)

Otřesné digitální a vizuální efekty zabíjí celý blu-ray a nosič tím pádem tak trochu postrádá smysl, ale nebavme se tu o technické kvalitě snímku... Divák se nechá pohltit dějem až zhruba po hodině stopáže, což je jeden z největších kamenů úrazu - to se to vážně nedalo odvyprávět zajímavěji? Matrix nematrix, tohle by mě unudilo xmrti, i kdybych to viděl ve dvanácti!(11.11.2012)

SMRTIHLAV+MATRIX Film, ktorému stačilo ovela menej peňazí a ovela viac citu, aby bol presvedčivejší ako Matrix...(2.5.2006)

NENÍ to Matrix. Když už to přirovnávat k něčemu, tak daleko spíš třeba k eXistenZ. Zde se také jedná o námět virtuálních světů, zpracovaný ovšem dosti nezajímavě. Situování děje do roku 1937 spíše nepomáhá snaze o budování napětí a o nějakém mysteriózním scifi thrilleru, jak napovídají žánry, si tak můžeme nechat jenom zdát. Film navíc ani nejde příliš do hloubky a do krizových scén a jen tak nijace plyne. Jako nízkorozpočtový projekt se ovšem nejedná o žádnou tragédii. 50%(30.5.2013)

výborný snímek, který jak kvalitou, tak námětem rozhodně patří po bok velikánů Matrix a Dark City.. pointa byla výborná, jen ne až tak překvapivá a přišla na můj vkus už moc brzy.. poté ale přišel skvělý závěr, takže téměř maximální spokojenost a silné 4 hvězdy :)(19.5.2010)

• - Spoiler: V závěru filmu je v novinách uvedeno:  Monday, June 21, 2024.  Ve skutečnosti na toto datum připadne pátek. (ran85)

• - V roce 2000 byl snímek nominován na cenu Saturn v kategorii nejlepší film. Cenu však vyhrál film Matrix (1999). (Terva)

• - Film je natočen na motivy románu "Simulacron-3", který napsal Daniel F. Galouye. (Terva)