poster

Třinácté patro

 • USA

  The Thirteenth Floor

 • Německo

  The 13th Floor

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA / Německo, 1999, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  ****

  ...jujky, tady zase někdo v komentářích hledá hloubku... :-) . . . Filmu jako filmu bych dal asi jenom za tři, ale ta pointa je dle mého soudu tak príma vypointovaná, že v rámci žánru pět hvězdiček zaslouží. A tak když to v dimenzi dobrého rozmaru (kam mě toto zjevně nízkorozpočtové dílko dostalo) jako průměrný milovník hollywoodských scifi zprůměruju, čtyři hvězdičky si bezpochyby zaslouží. Nechápu jen, proč to zde někdo chce pořád srovnávat s Matrixem. To je hnedle tvrdý návrat do reality(?)! Krindy pindy...(17.11.2005)

 • Gemini
  ****

  Oproti Matrixu směšný rozpočet, mnohem méně úchvatné podívané a atmosféra posunutá kamsi do staré školy, kyberpunk je tu! Kouzlo oldschoolové scifárny postavené hlavně na příběhu, jehož hlavní otázkou je reálnost reality, drží velmi vysokou úroveň. Jo a Vincent D'Onofrio tu má dalšího libového psychopata;) Zkrátka a dobře - příjemné překvapení gradující až do posledních minut. Jasná osmdesátka.(15.6.2005)

 • Djkoma
  ****

  Vynikající snímek. Je těžké nespoilerovat a přitom mluvit o tématech nebo o myšlence. Herci odvádějí příjemnou práci a tématicky se film dá přirovnat k virtuální realitě Matrixu stejně jako stylovému prostředí Smrtihlava. A co vy, už jste zkusili dojet za hranice města?(18.6.2004)

 • Anthony
  *****

  Výborné sci-fi se zajímavým nápadem, působivou atmosférou a překvapivě dobrou hudbou (vcelku neznámý Harald Kloser). Líbil se mi i závěr, hlavní pointa, která mě zcela dostala přijde ovšem tak půl hodiny před koncem filmu, pak už to opravdu jde dle očekávání.(7.8.2003)

 • Nettrass
  ***

  Třinácté patro je docela v pohodě. ( Za předpokladu, že pojede výtah a nechcete z něho skákat. )(1.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace