Nebezpečná rychlost 2: Zásah

Nebezpečná rýchlosť 2: Zásah

Akční / Thriller / Romantický

USA, 1997, 121 min

• Lima

Jedna hvězdička za závěrečnou akci, jedna za Willema Dafoe. Celkově dvě a to je až moc pro tenhle hodně nepovedený sequel. Snad si po několika propadácích De Bont spraví reputaci "dvojkou" Lary Croft....PS: A nespravil :o)(13.4.2003)

• Hrabka

Poměrně marné pokračování. Akce je mimo realitu. Jedna hvězda za Sandru a při vzpomínce na výbornou jedničku. 25%(28.12.2007)

• Gemini

Mám velice rád první Nebezpečnou Rychlost, takže asi takhle: "Smrk, fňuk, ne, takhle vážně né!" Jo, pánové a dámy, tady vidíte, že i nastavovaná kaše se musí umět uvařit, jinak z toho vzejde (takováhle) hrůza. Imperativy druhého dílu jsou naplněny (místo autobusu máme vizuálně i lifestylově atraktivní megaloď), ale ono tu bohužel vůbec nic nefunguje - kromě ujetého záporáka Willema Dafoea - a na nějaké srovnání se stařičkým Ohrožením Britannicu doporučuji zapomenout, jinak se akorát vytočíte. Příklad filmu využitelného pouze v rámci párty s přáteli, ideálně lehce ovíněnými, a vůbec nejlépe je-li mezi nimi věčný rejpal do přehnaností a nelogičností filmového světa, protože jediný způsob jak z tohoto náhrobního kamene Jana De Bonta vytěžit nějakou zábavu, je poslouchat onoho posledně zmíněného člena party zejména při scéně zastavování lodního šroubu:)) 40%(9.2.2003)

• Enšpígl

Ještě že to má podtitulek Zásah.Zásahl jsem leda tak zbytečně do mé pěneženky. Marně jsem za to čekal něco jako akční jízdu. Ta jedna * je pouze sa Sandru.(5.6.2006)

• Tyler

Jason Patrick nesahá Keanu Reevesovi ani po kotníky,Sandře to moc nesluší,a tak všechno musí zachraňovat záporák Willema Dafoea.Bohužel na všechno nestačí...(12.3.2003)

• - Při finální scéně se Annie Porterová (Sandra Bullock) téměř srazí s autobusem linky 33, který směřuje do Downtownu. V autobusu stejné linky se odehrával děj filmu Nebezpečná rychlost (1994). (bejkovec)

• - Keanu Reeves zrušil svou účast na Nebezpečné rychlosti 2 kvůli koncertnímu turné své rockové skupiny Dogstar. (Bauer)

• - Film, ktorý v kajute sledujú Annie (Sandra Bullock) a Alex (Jason Patric), je Lolita (1962) od Stanleyho Kubricka. (MFJD)