Nebezpečná rychlost 2: Zásah

Nebezpečná rýchlosť 2: Zásah

Akční / Thriller / Romantický

USA, 1997, 121 min

• Sobis87

První díl nebyl vůbec špatný, ale tohle je nehorázná kravina. Jakoby pisálci (a že jich nebylo málo!) celý scénář splácali dohromady během jednoho krátkého večera při grogu a ani se neobtěžovali ho zpětně přečíst, protože to, co nakonec vzniklo, je s prominutím k zblití. Jan de Bont po první Nebezpečné rychlosti a Twisteru už nedokázal natočit nic pořádného (a vlastně ani průměrného) a jeho propad do režisérského pekla započal právě tento směšný blockbuster. Bullocková s Patrickem navíc tvoří značně nesympatickou dvojku a pokud v nějakém filmu pořádně nefunguje ani záporák v podání Willema Dafoea, tak je to opravdu zatraceně velká bída. Při samotném závěru jsem už jen nevěřícně kroutil hlavou. Hnus.(1.2.2011)

• Tyler

Jason Patrick nesahá Keanu Reevesovi ani po kotníky,Sandře to moc nesluší,a tak všechno musí zachraňovat záporák Willema Dafoea.Bohužel na všechno nestačí...(12.3.2003)

• heyda

Napůl blbost a napůl dobrý akční snímek. Některé záběry a výbuchy jsou doopravdy zdařené, ale konečný nájezd do města je už dost směšný a shazuje to celý tento snímek. Jsem natolik zmatený ohledně ohodnocení tohoto filmu, že fakt nevím. ... Nooo film je to asi na jednu hvězdičku, ale díky mojí oblíbenkyni Sandře dám 2 hvězdičky a basta fidli.(27.9.2009)

• - Scénář k filmu byl původně určen pro 4. pokračování série Smrtonosná past. Větší zájem o něj ale projevila Sandra Bullock, a tak z něj po několika úpravách vznikla právě Nebezpečná rychlost 2: Zásah. (WolfR)

• - Film, ktorý v kajute sledujú Annie (Sandra Bullock) a Alex (Jason Patric), je Lolita (1962) od Stanleyho Kubricka. (MFJD)

• - Keanu Reeves zrušil svou účast na Nebezpečné rychlosti 2 kvůli koncertnímu turné své rockové skupiny Dogstar. (Bauer)