Nebezpečná rychlost 2: Zásah

Nebezpečná rýchlosť 2: Zásah

Akční / Thriller / Romantický

USA, 1997, 121 min

• Psema

Tohle je typicky špatné pokračování, kdy se studio snažilo vykřesat další peníze z úspěšné jedničky. Scénář rozhodně není tak kvalitní jako v předchozím díle, Jason Patrick není Keanu Reeves a Sandra už je lehce okoukaná. Jedním z mála kladů je Willem Dafoe, který je záporákem jak se sluší a patří a jetím jediným bodem, kterým dvojka drží krok s jedničkou. De Bont se sice snažil, ale s chabého scénáře už nedokáza lvytvořit ani průměr. Tenhle film zkrátka upadá v zapomnění hned po prvním shlédnutí a po dalším jsem ani netoužil.(15.6.2006)

• Stegr

Zlaté maliny 1997 - 1x - Nejhorší rekame/sequel...(1.11.2008)

• Pohrobek

Zatímco jednička byla "áčkovým odpadem", tohle je už nádherný příklad odpadu béčkového. Je to asi tak stejně pitomé,a navíc neuvěřitelně nudné. Na druhou stranu byl však vyměněn neškodný Hopper za slušně "škodného" Dafoea, který tak představuje doslova jediný klad filmu.(12.4.2005)

• Sobis87

První díl nebyl vůbec špatný, ale tohle je nehorázná kravina. Jakoby pisálci (a že jich nebylo málo!) celý scénář splácali dohromady během jednoho krátkého večera při grogu a ani se neobtěžovali ho zpětně přečíst, protože to, co nakonec vzniklo, je s prominutím k zblití. Jan de Bont po první Nebezpečné rychlosti a Twisteru už nedokázal natočit nic pořádného (a vlastně ani průměrného) a jeho propad do režisérského pekla započal právě tento směšný blockbuster. Bullocková s Patrickem navíc tvoří značně nesympatickou dvojku a pokud v nějakém filmu pořádně nefunguje ani záporák v podání Willema Dafoea, tak je to opravdu zatraceně velká bída. Při samotném závěru jsem už jen nevěřícně kroutil hlavou. Hnus.(1.2.2011)

Rozpočet $160miliónovTržby USA $48,608,066Tržby Celosvetovo $164,508,066║ Po prvej perfektnej Nebezpečnej rýchlosti prišla teda riadna sprcha. Príbehová tlápačka beznádejne smerujúca do preplácaného cieľu, taká nešťastná sebaparódia. Neskutočne vyhodení rozpočet do premrštenej báchorky. /30%/(18.5.2005)