poster

Nebezpečná rychlost 2: Zásah

 • USA

  Speed 2: Cruise Control

 • Slovensko

  Nebezpečná rýchlosť 2: Zásah

Akční / Thriller / Romantický

USA, 1997, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  **

  Na svete existuje zopár vyložene zbytočných bizarných pokračovaní (ČEĽUSTE 2) a NEBEZPEČNÁ RÝCHLOSŤ 2: ZÁSAH patrí medzi ne. Autobus, ktorý nesmie spomaliť, nahradila luxusná titanicovská loď, ktorú naopak treba zastaviť čo najskôr. Rutinérsky režisér Jan De Bont (rýchlo zabudnite na jeho strhujúce trháky NEBEZPEČNÁ RÝCHLOSŤ a TWISTER) a unudení scenáristi hádžu hrdinom (v čele s fádnou Sandrou Bullockovou a matným Jasonom Patricom) pod nohy polená v podobe nekonečnej záplavy nudných akčných scén, ktorým chýba logika, zábava, tempo. Situáciu v poslednej chvíli zachraňuje niekoľko podarených vtipov (Afroameričan z "jednotky"), uchádzajúci titulný psychopat (Willem Dafoe ale rozhodne vie byť lepší) a fakt, že je to tak akosi celkovo uchádzajúca a oddychová záležitosť. Kino Považan 1997(21.10.2004)

 • Sobis87
  *

  První díl nebyl vůbec špatný, ale tohle je nehorázná kravina. Jakoby pisálci (a že jich nebylo málo!) celý scénář splácali dohromady během jednoho krátkého večera při grogu a ani se neobtěžovali ho zpětně přečíst, protože to, co nakonec vzniklo, je s prominutím k zblití. Jan de Bont po první Nebezpečné rychlosti a Twisteru už nedokázal natočit nic pořádného (a vlastně ani průměrného) a jeho propad do režisérského pekla započal právě tento směšný blockbuster. Bullocková s Patrickem navíc tvoří značně nesympatickou dvojku a pokud v nějakém filmu pořádně nefunguje ani záporák v podání Willema Dafoea, tak je to opravdu zatraceně velká bída. Při samotném závěru jsem už jen nevěřícně kroutil hlavou. Hnus.(1.2.2011)

 • choze
  **

  Jedno z nejhorších pokračování všech dob. Na jedničce jsem byl v kině dvakrát v jednom týdnu a strašně se pak těšil na dvojku, která se podle logiky čtrnáctiletého kluka - pokud chtěla překonat jedničku - musela jistě odehrávat v dvoupatrovém autobuse :) Dvojka, natočená podle scénáře původně určeného pro třetí SMRTONOSNOU PAST, je předražené těžkopádné monstrum, které se tupě drží schématu jedničky, přičemž důsledný koncept vertikálního (výtah), horizontálního (bus) a horizontálně-verikálního pohybu (metro vyjíždějící z podzemí na ulici) nahrazuje pouhým střídáním terénu (země, voda vzduch). Stejně jako originál i ji v podstatě tvoří tři akční scény - úvodní originální a nervydrásající akci s výtahem nahradila naprosto fádní honička motorky s dodávkou, autobus vystřídala loď (kterou je narozdíl od busu naopak nutné za každou cenu zpomalit) a nastavovaný závěr s metrem zase nastavovaný závěr s nudnou honičkou motorového člunu se vznášedlem. Plus opět jeden zahořklý padouch, který chce napravit na sobě spáchanou křivdu, hrdina vydávající se v jednu chvíli pod inkriminovaný dopravní prostředek a camea velitele zásahovky a černocha, kterému Keanu zlikvidoval dveře u auta. Na místo tvrdého poldy Keanu Reevese nastupuje sladký vdavkůchtivý hoša Jason Patric, postava Sandry Bullock je tu zcela zbytečná a navíc je za úplnou hlupačku a Willem Defoe záporáka nemile odflákl. Dokonce i ti řadoví cestující, co na lodi uvíznou, jsou oproti těm z autobusu nesympatičtí a otravní a de facto až do chvíle, kdy nad neovladatelnou lodí vyjde slunce, je film o ničem. Ale nad masivním katastrofickým závěrem s vyhýbáním se tankeru (tomu říkám tělo na tělo), o jehož silně počítačovou explozi ale nakonec stejně nepřijdete (miluju Hollywood), a vjezdem do přístavu musí zaplesat srdce každého kluka.(23.12.2007)

 • Tyler
  **

  Jason Patrick nesahá Keanu Reevesovi ani po kotníky,Sandře to moc nesluší,a tak všechno musí zachraňovat záporák Willema Dafoea.Bohužel na všechno nestačí...(12.3.2003)

 • Gilmour93
  **

  De Bont přestoupil z autobusu na výletní loď a šel ke dnu. Role záporáka se měl původně zhostit G.Oldman, ale zvolil Air Force One (tomu se říká z deště pod okap) a ač se jeho náhradník Dafoe snaží ze všech sil, vytáhnout tento snímek nad průměr je stejně marné jako najít plastovou kachničku ve vaně Tonyho Montany.. Od nynějška už Sandro choď raději všude pěšky.(2.1.2010)

 • - Scénář k filmu byl původně určen pro 4. pokračování série Smrtonosná past. Větší zájem o něj ale projevila Sandra Bullock, a tak z něj po několika úpravách vznikla právě Nebezpečná rychlost 2: Zásah. (WolfR)

 • - Enrique Murciano v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

 • - Jeden z důvodů, proč ve filmu nehrál Keanu Reeves, byl ten, že právě dokončoval práci na filmu Řetězová reakce (1996). (slatkac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace