Nebezpečná rychlost 2: Zásah

Nebezpečná rýchlosť 2: Zásah

Akční / Thriller / Romantický

USA, 1997, 121 min

• Hrabka

Poměrně marné pokračování. Akce je mimo realitu. Jedna hvězda za Sandru a při vzpomínce na výbornou jedničku. 25%(28.12.2007)

• tron

Na svete existuje zopár vyložene zbytočných bizarných pokračovaní (ČEĽUSTE 2) a NEBEZPEČNÁ RÝCHLOSŤ 2: ZÁSAH patrí medzi ne. Autobus, ktorý nesmie spomaliť, nahradila luxusná titanicovská loď, ktorú naopak treba zastaviť čo najskôr. Rutinérsky režisér Jan De Bont (rýchlo zabudnite na jeho strhujúce trháky NEBEZPEČNÁ RÝCHLOSŤ a TWISTER) a unudení scenáristi hádžu hrdinom (v čele s fádnou Sandrou Bullockovou a matným Jasonom Patricom) pod nohy polená v podobe nekonečnej záplavy nudných akčných scén, ktorým chýba logika, zábava, tempo. Situáciu v poslednej chvíli zachraňuje niekoľko podarených vtipov (Afroameričan z "jednotky"), uchádzajúci titulný psychopat (Willem Dafoe ale rozhodne vie byť lepší) a fakt, že je to tak akosi celkovo uchádzajúca a oddychová záležitosť. Kino Považan 1997(21.10.2004)

Jeden z mála filmů, na kterej jsem kdysi dávno zavítal do kina. To je v mym případě hodně velká vzácnost, protože nesnášim sledování filmů v kině. Ani nevim, co mě na ten film tenkrát tak nalákalo, ale vzpomínám si, že tenkrát v tom roce 1997 mi to přišlo jako naprostá bomba. Po letech moje nadšení z filmu nějak vyprchalo, ale musim uznat, že finální zaparkování lodi ve stylu kapitána Schettina je docela efektní. Navíc soundtrack obsahuje pár písniček od UB40 a Sandře Bullshit to taky slušelo víc, než ve Speed 1. Abych pravdu řek, tak mně se snad tohle pokračování líbí o trochu víc, než jednička.(19.9.2013)

• castor

Už úvodní akční sekvence absolutně postrádá tah na bránu. Sandra „hrát se nenaučím“ Bullock otravně kdáká za volantem autoškoly, zatímco její přítel na motorce nahání padoucha. Nuda, šeď, průměr. Dvojka Nebezpečné rychlosti sice má šlachovitého padoucha Willema Dafoea, ale ke dnu jde stejně. Je to přeplácané, nedotažené, chybí tomu nápad, tvůrci jakoby to prostě chtěli mít rychle za sebou. Pitomá zápletka s nekontrolovatelnou lodí nemá šanci strhnout, hlavně to byl drahý výlet, který skončil nejen finanční katastrofou. První ze tří po sobě jdoucích hřebíčků do rakve Jana de Bonta (následoval Zámek hrůzy a Lara Croft).(26.9.2016)

• Darth Sidious

Proč se vždycky někdo nasere na úspěšný film a dokáže ho svým pokračováním akorát tak dojebat?! 5% díky Sandře.(17.8.2012)

• - Jason Patric použil celý honorář na financování svého snímku Tví přátelé a sousedé (1998). (slatkac)

• - Enrique Murciano v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Scénář k filmu byl původně určen pro 4. pokračování série Smrtonosná past. Větší zájem o něj ale projevila Sandra Bullock, a tak z něj po několika úpravách vznikla právě Nebezpečná rychlost 2: Zásah. (WolfR)