poster

Nebezpečná rychlost 2: Zásah

 • USA

  Speed 2: Cruise Control

 • SK název

  Nebezpečná rýchlosť 2: Zásah

Akční / Thriller / Romantický

USA, 1997, 121 min

Komentáře uživatelů k filmu (252)

 • Torision
  **

  Hmmm, ne. Ne ne ne ne ne a ne. Už samozná zápletka je až extrémně vycucaná z prstu, Defoův záporák je jedním z nejtrapnějších, jaký jsem kdy viděl, Jason Patric má asi stejně charizma jako Halina Pawlowská po lobotomii, ale co je úplně nejhorší, že režisér absolutně nezvládá udržet atmosféru a propracovat akční scény tak, aby si je člověk užil. A to se film první hodinu ještě dost táhne. Přitom jednička se de Bontovi fakt povedla.(4.11.2012)

 • gogos
  **

  No... s puvodnim Speed to nema temer nic spolecneho... Je to debilnejsi, nudnejsi, mene napinave atd.... Zaver ma sice pomerne solidni gradaci, Sandre to vice nez slusi, ale to je tak asi vse...(18.1.2006)

 • villon17
  ***

  Klasický příklad neúspěšnosti druhých dílů.(1.11.2007)

 • Kryton
  **

  Loď nemá takovou sílu, jakou má autobus v plném provozu. Tomu filmu nepřidává ani blboučký výraz Sandry Bullock a samotné přehrávání Willema Dafoea.(11.11.2012)

 • Handle
  *

  Myslel jsem, že filmu se přeci jen trochu křivdí, ale po shlédnutí musím říct, že opravdu ne. Se srovnáním s jedničkou je tohle vážně nudná kravina, která vypadá spíše jako nějaký béčkový rádoby katastrofický film.. Bohužel právem propadák.(27.8.2010)

 • Fiftis
  ***

  Tento film oproti prvému dielu nie je nič moc. Určite po každej stránke za ním výrazne zaostáva. Púšťali nám ho na základnej škole cez volnejšie dni. Mal som už vtedy pár výhrad. No tak za prvé sa to vôbec nemalo nazývať Nebezpečná rýchlosť 2 a za druhé tam nemali hrať takí slabučkí herci. Voľné pokračovanie prvého dielu, ktorého kvalít tento kúsok rozhodne nedosahuje a chýba mi tu totiž viac adrenalínu v akčných scénach. Dej nemá taký spád a šťavu. No a ani hlavný záporný hrdina nie je zrovna veľmi presvedčivý, nehovoriac o Sandre Bullock. A ten záver je jeden z najväčších filmových omylov histórie.(19.1.2015)

 • Vojcl
  odpad!

  To, že nastavovaná kaše nebývá nejkvalitnější a více méně se jedná jen o marketingový tah producentů vyždímat z úspěšného díla ještě více peněz, je již obehranou písničkou. V tomto případě, ale všechno platí desetinásobně!! Velice, velice ubohé pokračování bez hlavy a paty.. Při scéně kdy několikatunová loď vklidu projíždí skrz město a zabije ještě víc lidí než přepravuje, jsem se sám sebe ptal, jestli to scénárista a režisér mysleli vážně.. Keanu Reeves asi věděl proč se druhého dílu nezúčastnit, a já jen kroutím hlavou nad tím jak tenhle naprosto nezvládnutý film mohl vůbec spatřit světlo světa!(6.10.2005)

 • fannah
  ***

  No jo, jednička je jednička. Ale za krásné Karibské moře a Sandru Bullock musím dát tři hvězdičky, jinak každopádně 51%(27.1.2007)

 • Marek1991
  **

  Akčná romanca, ktorá sa mi časom opozerala, avšak bavil ma ten dej a prostredie. Ten náraz lodi o mólo je nezabudnuteľný, ale skôr nereálny, na druhej strane však akčný a fajn. Povedzme si pravdu, film je veľká hlúposť a dosť nereálny, hlavne na rok 1997, ten chlapík by tým nič nedokázal, neunikol by a navyše existujú aj satelitné a iné vysielačky, proste aj mnoho iných nezrovnalostí a hlúpostí tu bolo, samozrejme ako vždy aj náhod. Potreba vyťažiť z úspešnej prvej časti tu bola a opäť sa to stalo omieľaným televíznym filmom.(31.5.2012)

 • Jillen
  *

  Reeves věděl proč v tomhle nehrát...bohužel Bullockové je to fu*k. Oproti jedničce hodně slabý odvárek a vlastně se tu nejedná o nic nového...místo busu tu máme lodičku...jediné co mi přišlo cool byla srážka lodi s trajektem...za to také ta jedna hvězda jinač by to byl prachprostý odpad. Dávám 10%(5.6.2006)

 • Praxis
  **

  Kvalitativně o tři třídy dolu než jednička. Ale občas tam byly zajímavé scény.(27.12.2008)

 • lamps
  ***

  Možná jsem padlej na hlavu, ale mě tahle typicky americká akční ptákovina vždycky pobaví. Má to spád, dostatek humoru a celkově takový nadhled, který dodává už tak zábavným akčním scénám ještě větší šmrnc. Co se týče herců, Sandra Bullock sice působí jako téměř vždy tak tochu přitroublým dojmem, ale právě její komedianství ve všech "napínavých" scénách bylo trefou do černého. Ovšem největším plusem filmu byl jistě hnusný záporák v podání charismatického Willema Dafoeho, který by v pohodě utáhl celý snímek i sám. No a závěrečná projížďka městem pak prostě nemá žádnou chybu! Netvrdím a spíše o tom dokonce pochybuji, že se vám bude Nebezpečná rychlost 2 líbit, ale vyloženě nudit by jste se při jejím sledování také neměli. 50%.(13.7.2011)

 • Aleee89
  ***

  Tak zaprvé, musím prostě srovnávat. Jedná se o další nastavovanou kaši. Ani jednička mě moc nenadchla, ale tohle byla ptákovina. Sandra mě nepřesvědčila a strašně moc mi tu chyběl Keanu Reeves. Děj byl předvídatelný a celkově to nebylo ani vtipné, ani skvělé. Spíš takový šedý průměr.(26.6.2013)

 • Langy10
  *****

  jeden z nejlepších filmů :)(17.6.2010)

 • Petoss1
  **

  Ta toto už nieje jednotku som ešte zniesol a aj ma bavila, ale toto je slabý odvar. 30%(12.2.2009)

 • lekr
  odpad!

  Po bombastické jedničce tohle vypadá jako ubohej televizní film. De Bont se totálně ztrapnil a o Sandře Bullock a Dafoeovi už ani nemluvim, nehledě na to, že ve filmu je minimum akce, do poloviny se nic neděje a závěr, kde loď narazí do silnice, no nezlobte se na mě, takováhle blbost nemá obdoby!!(11.4.2009)

 • Carljack
  **

  No tak druhý díl se tady určitě nepovedl.(1.9.2010)

 • rt12
  odpad!

  Na začátku mě naprdla výměna Keanu Reevese za Jasona Patrica. A jediný herec Dafoe nemohl tenhle nezáživný film zachránit.(25.5.2014)

 • Wormboy
  *

  Presne to co bolo tak vynimocne na jednotke, tak to zlyhava na dvojke. Je to hlupe, bez napatia, herci (aj Dafoe nanestastie!) su na zaplakanie a celkovy pribeh stoji za***.(27.8.2004)

 • Andre3000
  **

  Tak jeden bod za loď ve městě a druhý za ten název, který díky jedničce něco už jen znamená.(3.6.2009)