Jen pro tvé oči

• slovenský

Len pre tvoje oči

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1981, 127 min

Gentleman negentleman, odmietnuť mladú blonďatú krasokorčuliarku, v posteli a nahú, to je kacírstvo(25.2.2016)

Titulní song: Sheena Easton - For Your Eyes Only (na Oscar nominovaná), hudba a slova: Bill Conti / Michael Leeson.(13.1.2006)

Roger Moore je sympoš, ale Bonda mu prostě nevěřím, obzvlášť když se k tomu přidá ještě dabing Majora Zemana. Absurdní akční scény doprovázené soundrackem ve stylu "Disco Stu" osmdesátek už pak jsou úletem na třetí. Bondovka a la "jednou a dost". 60%(26.3.2016)

Tahle bondovka je pro mě něco jako krásný sen o tom jak by se mi ideálně líbilo trávit volný čas. Bond zde absolvuje parádní automobilovou honičku v překrásném Španělsku, zalyžuje si v dost ujeté akční sekvenci v nádherných Alpách, potápí se u fascinujících ruin chrámu a jako nášup ještě ve vraku lodi a aby toho nebylo málo, tak si nakonec zaleze v úchvatné Meteoře. Ani si neumím představit lepší dovolenou snů. Tohle vše je na této bondovce skvělé. Ale bohužel má i pár nedostatků. Například příběh zde je typickým příkladem toho, že se někdo snažil tak nějak poslepovat nesourodé akční pasáže nějakým alespoň pomyslným příběhem. A pojivo je to vskutku chabé. Dalším černým puntíkem je slabý začátek (ale budiž) a příšerná hudba. Tím nemyslím jen příšernou titulní skladbu, ale hlavně vyjetý disco doprovod. Hudební motivy bonda ala Satruday night Fever, to je vskutku zrůdnost. Ale akční pasáže tohoto filmu patří k tomu nejlepšímu v celé sérii, takže jsem si film až tak zkazit nenechal.(9.3.2010)

Jedna velká honička. I tak by se dal tenhle film popsat. Moore ještě stále snesitelný, i když místy mi přišlo, že vlastně ani nebyl moc potřeba. Většina akčních scén si vystačila s kaskadéry a pěstní souboje, které Rogerovi nikdy nešly, jsou omezeny na minimum. Sice se v té hromadě akce trochu ztrácí příběh, ale i přesto se mi to velice zamlouvalo. Carole Bouquet mě zaujala hodně, už jen tím, že jako jedna z mála Bondových dívek měla mozek a nedala 007 během dvou minut. Jednoznačně palec nahoru. A za vtipný úvod s Blofeldem má u mě John Glen malé plus.(2.2.2007)