Jen pro tvé oči

• slovenský

Len pre tvoje oči

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1981, 127 min

Bohužel, tahle bondovka mě nikdy nějak neoslovila, takže ji beru jako nejslabší s Moorem. Nelíbila se mi ani hlavní Bondgirl ve filmu. Příběh nic moc. Hudba ušla, konec to trochu zachránil. Takže pro mě jen 57% = ***(2.10.2012)

Rozpočet $28miliónovTržby USA $54,812,802Tržby Celosvetovo $195,300,000/60%/(11.8.2005)

Tak jo další bondovka s Moorem a nebyla špatná ale Bond je přece jen jeden.. tedy dva : Brosnan a Connery.. :-)(5.8.2007)

Jedna z nejlepších bondovek už od prvních sekund když Bond nastoupí do vrtulníku řízeného padouchem který je následně odpraven pomocí elektrošokových sluchátek (nebo čeho) ještě větším padouchem. Ten pak ovládá vrtulník pomocí dálkového ovládání a sedí přitom na střeše na vozejčku!!! Když Bond zničí dálkové ovládání nabodne chudáka vozejčkáře na vrtulník a shodí ho do továrního komína!!!!! Tomu já řikám hardcore. O pár desítek minut později se objeví německej reprezentant v biatlonu Kruger a hází po Bondovi motorkou. Pak přijdou na řadu vyšokovaný hokejisti a furt něco fakt úlet. K tomu zase jednou fakt pěkná Bondgirl a nebejt občasné rozvláčnosti je to rovných 5* takhle je to jen o kousíček za 4*.(7.8.2005)

Trochu slabší Bondovka, ale furt parádní. Honička na lyžích byla nejlepsi, když Bond všechny sejme a má parádní faro, opět pěkný herecky, ale já bych sel spíš do ty bloncky narozdíl od Bonda. Zaporak mohl být zajimavejsi, ale zabijáci byli celkem dobrý i když na Bonda nikdo nemá. Ten začátek byl taky Supr i když jsem nevěděl kdo je na tom vozíčku..nebyl to ten z Žijes jen dvakrát? No to je jedno každopádně dobrá zábava. ,,nesnášel výšky"(21.11.2015)

• - Postava agenta, s níž se Bond (Roger Moore) setká v Cortině, nápadně připomíná šéfinspektora, který v místě operoval před ním. (keyzersoze)

• - Pro filmovou honičku byly upraveny čtyři Citroëny 2CV. Místo původního motoru měly zastavěny dvakrát silnější z vozu Citroën GS. Na výfuku byla soustava tlumičů, aby nebyl pozměněn zvuk motoru. Jednomu prototypu byla naměřena maximální rychlost 164 km/h. (Martin_Happy)

• - Scéna, ve které jsou Bond a Melina táhnuti lodí jako návnada pro žraloky, pochází ve skutečnosti z románu Žít a nechat zemřít. (Colonist)