Na tohle hříbě se Marina Koševaja (Marina Djuževa) strašně těšila, už měla i vybraná jména: pokud to bude kobylka, bude to Grácie, v opačném případě to bude Grand. A nakonec to byl kluk! Jeho matka nicméně porod nepřežila, a tak se Granda ujala Marina. Nikdo jemu, ani jí nedával velké šance, přesto ho vypiplala na flašce až do krásného hřebečka. Když dorostl do věku, aby začal závodit, ukázalo se, jak moc je na ni fixovaný. Žádný žokej si s ním nedokázal poradit. A přesto je to prvotřídní kůň – jedinkrát ho jela na dostizích ona sama a dojeli třetí. Úspěch to byl obrovský, ale vedl jen k tomu, že na něj zpátky chtěli posadit zasloužilé žokeje a v Marině pomalu ubíjejí lásku k profesi. A do toho dokonce kvůli honbě za dolary přihlašují Granda do dražby koní na export. (chamonix)

chamonix

Je mnoho filmů o tom, jak byl kůň neúspěšný, dokud s ním nezačala závodit "neznámá" žokejka. Tento patří definitivně k těm lepším. Jen jedno se mi nezdá - jsem sice absolutní laik, ale opravdu může stejný kůň skákat závodně parkour i běžet těžký steeplechase? ()