Zlaté dítě

• slovenský

Zlaté dieťa

Akční / Komedie / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1986, 90 min

Hvězdný Eddie ve filmu, který mi mírně připomněl Velké nesnáze v Malé Číně. Myslím dokonce že oba byly natočeny ve stejném roce a v obou se to hemží skvělými triky :) Ve Zlatém dítěti jsou triky vskutku prvotřídní, kdo viděl, chápe. Na humor se tady moc nehraje, ale když k němu dojde stojí za to. Například televizní vystoupení hlavního hrdiny anebo odbavení na tibetském letišti.(6.3.2011)

Klasická 80.léta > jěště skvělá forma Murphyho.(8.5.2003)

• Eldrick

Eddie Murphy je píčus, kdo to ještě nepochopil, ať se podívá na tohle. Ani nevim, co to mělo bejt.(7.2.2009)

• JohnnyD

Film by sa dal rozdeliť na dve polovice - prvá v USA je kriminálka a druhá v Tibete je fantasy. Väčšie očakávania som mal od tej prvej, ale paradoxne lepší je ostatok (je aspoň trochu vtipná). Murphyho hlášky nefungujú (takmer nie sú), ukecanosť je obmedzená a jediné, čo môže film pozdvihnúť je fajn hudba. Klasický synth soundtrack 80's. PS: umučiť toho, komu prišiel ako dobrý nápad nechať Hassona dabovať Murphyho!!! Topoľský forever!(29.4.2006)

• Pohrobek

Nikdy bych si nedovolil chtít po jakémkoli Murphyho filmu cokoli hodnotného, a proto nemohu být s tímhle filmem nijak extrémně nespokojen. Minimálně trochu té Eddieho vitality se na plátno přenést podařilo. A u těch doslova sindibádovských triků (asi tak z padesátých let) jsem se dokonce i usmál.(5.4.2005)