poster

Bratři Lví srdce

 • Švédsko

  Bröderna Lejonhjärta

 • anglický

  The Brothers Lionheart

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Švédsko, 1977, 102 min

 • standsiller
  ****

  Ako dieťa som pri sledovaní tejto rozprávky asi prvý krát začal pociťovať na sebe aký je rozdiel medzi rozprávkou a skutočným svetom dospelých . Vynikajúci príbeh čo nepojednáva len o vzťahu dvoch bratov, ale taktiež o ťažkej úlohe ľudskosti a odvahy.(11.9.2014)

 • LiVentura
  ****

  Snový příbeh. :-)(8.8.2015)

 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(22.5.2006)

 • snob
  **

  Astrid Lindgrenová napsala naprosto nepřekonatelnou knihu. Knihu u které člověk crčel skrz cedník napětím, dojetím, uchvácením. Astrid Lindgrenová napsala knihu, která by se mohla tesat do kamene slovo od slova. Hned po ní přišel jakýsi Olle Hellbom a parta nadšenců - amatérů a rozhodli se tohle geniální dílo jaksepatří zprznit. Přes naprosto impotentní herecké výkony až po kloktavou hudbu, která od děje spíše odrazovala, než aby ho dokreslovala. Pomíjím srandovní "efekty". Přeci jenom se jedná o film natočený v roce 1977. Ale co nepominu, je Hellbomoo sebevědomé a předpokládám i svévolné měnění děje. Pokud se rozhodnu natočit dílo takového věhlasu, takové síly, byl bych jen padlý na hlavu, pokud bych zasahoval do děje. Herecké výkony všech zúčastněných byly naprosto tragické. Prakticky celý film všichni prosošili s jedním strnulým výrazem. Četl jsem knihu - 5*. Slyšel jsem rozhlasovou hru - 5*. A film, jakožto medium opravdu nejipotentnější, za 2*.(2.7.2010)

 • fifany
  ****

  Předlohou filmu je nádherná kniha se strhujícím příběhem, kterou se bohužel podle mého názoru nepodařilo na plátno přenést tak, aby zanechala stejně intenzivní zážitek. Moc ráda bych dala za pět*, ale nemůžu...(hlavně hudba a představitel Jonatána mi nesedli)(7.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace